bugün

entry'ler (105)

sözlük yazarlarının son izlediği belgeseller

ekümenopolis: ucu olmayan şehir. kentsel dönüşümü anlatan iyi bir belgeseldir.

kıraathanede kitap okumak

türk filmlerinde benzeri olan sahnedir. üniversite öğrencileri, derslerine kahvehanede çalışırlar.o kadar geyiğin, muhabbetin içinde nasıl oluyorsa artık.

dumankaya vizyon

yenisahra nın boklu deresinin dibine yapılmış ultra zengin evleridir. he tabi olan yakın bir zamanda oralardan gönderilecek mahalle halkına olacak.

yeni tanıştığın birine nerelisin diye sormak

peşinden Alevi mi Sünni mi olduğun sorulur. en azından benim çevremde öyle.

winston churchill

wc dir. ingilizler tuvalete giderken winston churchilli ziyarete gidiyorum derlermiş. emin değilim, öyle duydum sadece. bir benzeri de
anıtkabiri ziyarete gidiyorum dur .

kısa boylu olmak

ne kadar şık ve seks olduğunu düşünerek giyinirsen giyin, hiç bir zaman şirinlikten öteye gidememiş olmaktır. bence en yakıcısı da budur, her daim şirin kalmak.

11 yaşındayken alınan mail adresleri

edep_31@ bilmem ne kardeşimin olan adrestir. tabi ergenlikteyken.

15 yaşındaki kıza 100 kişinin tecavüz etmesi

memleketteki çoğu erkeğin sapık olduğunu gösterendir, üzülerek söylüyorum. ve devletin bu konuda hiç bir şey yapmaması sanırım en büyük tecavüzcü devlet.

mustafa kemalin askerleri haydi savaşa

sözlükte neden savaş çığırtkanlığının yapılamasına anlam veremediğimdir. neyin peşindesiniz arkadaş, savaş iyi bir şey midir, savaşın başımıza hangi belaları açacağının farkında mısınız ?

sadece romanlarda rastlanılan kelimeler

DEViNiM DiR, ANLAMINI ÖĞRENME ZAHMETiNDE DE BULUNMADIM AÇIKÇASI.

atatürk düşmanlığı

laik olduğu iddia edlen bir devlette diyanetin olması ve inatla t.c nin laik olduğunun iddia edilmesi

en iyi barış manço şarkısı

bal böceğim şarkısıdır. şarkıda herkes niyetini belli etmiş. ohh mis

kemalist olmak için gerekli şartlar

entry lerin karanlıkta mı yazıldığını sordurtan hadisedir. o nasıl türkçe dir

öcalanın asılmaması için idam cezasının kalkması

öcalanın idamının hiç bir şeyi çözmeyeceğinin, çoğunluğun anlamamakta ısrar ettiği mevzudur. .ne kadar anlamak görmek istemeseniz bu ülkede bir kürt sorunu var. ne olacak öcalan ı idam edince, unutturacak mısınız roboski de ölenleri, sizin piç dediğiniz çocukların analarına unutturacak mısınız evlatlarınının acısını. neyi çözeceksiniz ha ?

erkeklerin ilişkilerinde yaptığı en büyük hatalar

karakterinde öküzlük olduğunun farkına varamamasıdır. sonra aldatılmasının acısını yaşar, aldatanı haklı görmüyorum yalnış anlaşılma olmasın.

mal beyanı

can yücel in değil metin üstündağ ın yazmış olduğu şiirdir. az önce sultan dizisinde okundu bu şiir, garip geldi tabi bana ikl defa bir dizide yahya kemal ya da ömer hayyam dışında bir şiirin okunması.

sözlük yazarlarının itirafları

bana fal bakarak beni huzursuz eden hatice abla, beni uykusuz bıraktın, zaten hiç olmayan huzurumun bir gün olma ihtimalini de yok ettin. ne diyeyim ki kötü olan aynı şeyin olacağını bile bile en kısa zamanda, sana fal baktırmaya geleceğim

gelmiş geçmiş en yakışıklı türk aktör

tarık akan dır. boyu, bakışı, gözleri adam herşeyiyle on numara kıvanç falan halt etmiştir

yer yarılsa da içine girsem denilen anlar

okul yemekhanesinde, montumu giyerken elimi kızın çorbasına sokmam, ayrıca kolumu silkelerken arkadaki kızın paçalarını da batırmam
akbil yerine öğrenci kimliğini basmam,güvenliğin uyarmasıyla farkında olmam
çantama koyduğum suyun patlaması ve turistin uyarması ve enfenası da hepsinin aynı günde olmasıdır.

adese

dört gündür şeker sattığım mağazadır kendisi. oruç tutmadığım çalışanların laf sokuşturmalarına maruz kaldığım, yemekten ve çaydan mahrum kaldığım, giriş ve çıkışta didik didik arandığım lanet olası yerdir. dört gündür yaşadığıma pişman ettiniz lan beni. allah belanızı versin demek istiyorum ama kandil gecesi diye tutuyorum.