bugün

iyi niyetli bir erkek, bakire bir kızın irade sahibi olacağını düşündüğü, ilk cinsel birleşimini onunla yaşayıp bu deneyimi özel kılmayı istediği için bakire ve ilişkiye girmemiş bir kız aramaktadır. çünkü cinsel ilişkinin çok özel bir paylaşım olacağını düşünüyor, bu deneyimi herkesle paylaşmanın kötü sonuçlar getireceğini, mahremiyetini ve özelini yitireceğini düşünüyordur.
Sahiplenme kudretinin getirisi olup, bakire olmama durumunun kafalarda sinevizyonel etkilere sebebebiyet vermemesi maksadı taşıyan masumane sayılabilecek ancak bir o kadar da ironik bir yaklaşımdır.
döktüğümüz onca kana rağmen kendimizi sütten çıkmış ak kaşık ilan edip aklımızda karşımızdakiyle hiçbir soru işareti olmadan ömür yaşama isteğimizdir efenim.

çünkü bize göre biz sadakatliyim dediysek öyleyizdir.ama bi kadın bi kere yaptıysa sizden önce o meledi illa aldatacaktır sizi.
mantelitemizde bu yatar.

açıklama doğrudur.mantelite yanlıştır.

bir ömür vafiliycek hatun ara sonra allahım evlencem temiz gönder.
(bkz: ataerkil kişilik bozukluğu)
türkçedir bu cümle. avrupa'da ya da amerika'da geçerliliği oldukça azdır. türk'lere özgü olmasının sebebi de, toplum baskısı. "hamdi'ye bak lan alkan'ın pompacısı ile evlenmiş."
hastalık kapmak istememesi olabilir. belki yani.
fethetme gudusudur. aciklama dogru mantik tartisilir.

aşağıdaki romantik (!) yazı bu mantığı gösterir.

benim eşim istanbul gibi olmalı
fethi zor fatihi tek.

halbuki o istanbul un tarih boyunca kimler kimler geçmiştir üstünden *
hani dürüstlük falan diyeceğim ama ncık değil.

ego tatmini nedeniyledir.
ilk olma kaygısı.
zevk ugruna, medeniyet askina, genislik icin her ne sikim olursa olsun.. benden once baska birinin kucaginda hoplamis kadinla evlenmek istemiyorum..

al sana asil sebep.. ne kadar yeaa benim icin onemli degil diyen varsa agzina orakla vurun.. erkek kiskanc ve supheci varliklardir.. yapisi olarak bana fark etmez zaten diyemezsin.. he seversin cok seviyor olursun eyvallah lafimiz yok ama diyemezsin fark etmez diye.. icinde hep bakire bir kadinla evlenme hissi veyahut dusuncesi vardir..

ayrica kimseyi ilgilendirmeyecek sebeplerdir.. kendini modernize ettigini zanneden dallamalar hayatlarinda kac kere iliski yasamis veyahut bu ayrimi kac kere tartmistir..
'' beni başkasıyla kıyaslayamasın'' içgüdüsüdür. kim ne derse desin...
türklerin kanında vardır bu, fethedilmemiş yerleri fethetme arzusu.
ilk olmak istemeleridir.
kadının önceki ilişkileriyle kıyaslama yapmasını istemiyordur. belki.
çünkü kendisi kimseyle yatmamıştır da ondan; yersen.
bir nevi haktır, lütuftur. bir nevi ahmaklıktır, budalalıktır.

sevdin mi bakireyi, al kardeşim.
sevdin mi tecrübeliyi, al kardeşim.

ha sevmedin mi yerme, eleştirme.

vallahi zarın bi' anlamı yok kardeşim.
af buyurun ama kimse patlak tekerle geri dönüşü olmayan bir yola çıkmak istemez.
güvensizliktir, bencilliktir, riyadır.

kişi kendinden bilir işi.
öyle bir şey yok. kim demiş onu.
ne (bkz: çok afedersiniz) yarrak meraklısı insanlarla aynı ortamda yazarlık yaptığımızı ayyuka çıkaran hede.

ulan yine biri masaya vurup caps atsın diye mi gazlıyosunuz? amaç ne amk?
Kadının da kendisi gibi "mal" olduğunu düşündüğü için. Anasının ve babasının da bu mallara dahil olduğu için.Mallardan meydana gelen bir toplum olduğumuz için.anamalcı bir toplum olduğumuz için.güvenilir olmadığımız için.güvenin ne olmadığını bilmediğimiz için.her şeyi çok iyi bildiğimizi sandığımız için.yeni şeyler öğrenmeye cesaretimiz olmadığı için.
af buyurun ama kimse patlak tekerle geri dönüşü olmayan bir yola çıkmak istemez. 0 yerine 4. 5. el araba almayı saymıyorum bile.
kendi adıma konuşursam bakir bir erkek olmak.
mazallah işin ucunda ailenin namın follofoş olması var.
Kendi bakirliğini koruyup bunu bir “insan” olarak değerlendiren bireylerde haklı bulduğum bir davranış ama hayatı boyunca bulduğu her deliğe koşan koyun sürüsünün bu tavrına tersim. Hak ettiğin neyse onu yaşarsın evlat namus kadının borcu değil insanlığın yargısıdır önce ağzını bir topla. Ne ekersen onu biçersin ona göre yaşa hayatını.