bugün

bazen sadece ağlamak için ağlar. sanırım olması gerekir.
erkekler ağlamaz, sigara yakar.
şampiyon olduklarını sanıp, şampiyon olmadıklarını anladıklarında ağlarlar.
annesi ya da çocuğu öldüğünde veya gerçekten sevip ayrılınca ağlar.
insan oldukları için.
karşısındaki kadının direncini kırabilmek için, gözyaşlarıyla bir kere daha kandırabilmek için ağlarlar.
türkiye kupasını çocuklarıyla aynı anda görme korkusundan kurtulunca sevinçten ağlar.
ağladım evet.
mutfakta biri soğan doramıştır ondan ağlar.
Çünkü onlar da biraz insana benziyor, çünkü onların da biraz duyguları var, çünkü onların da içinde gözyaşı gelecek gözlere benzer bir organları var.
delikanlı adam ağlamaz derler ama içi dışı bir olan delikanlı derler. o halde içi ağlıyorsa gözlerinin de ağlaması çok normaldir. erkek adamın duygusu, hisleri yok mu? taş kalpli yaratılmadık çok şükür.
her yaşta ayrı muhtelif sebeplerden ağlarlar.

en pragmatist gözyaşlarını bebekken dökerler, anne yemek ver; altımı temizle; benimle ilgilen vs.

en romantik gözyaşlarını gençken dökerler; sevdim sevilmedim; neden gittin; sensiz yaşayamam.

en manidar gözyaşlarını yaşlanınca dökerler; evladım aramadı; uçup gitti hepsi birer birer; ölüm, ne kadar fırsatçısın...

bir erkeğin hayatı, gözden içre akıttığı yaşlarla, içinde oluşturduğu göl kadar engin toplamda.
kalbi varsa ve hala atıyorsa ağlayabilitesi yüksektir. ve de 2 yıl boyunca birlikte hayal kurduğu ilk göz ağrısı o hayalleri başkasıyla yaşayacak olursa muhakkak ağlar.
ya çok sever ağlar yada ailesinden birini kaybeder ağlar.
hayatımda 2 kez ağladığımı hatırlıyorum biri oz dizisinin son sezon bölümlerinden biriydi.. cyril o'reily diyim anlayın siz.. diğeride van depreminde hayatını kaybeden çok sevdiğim arkadaşım içindi.. okumak için gitti geri dönemedi..
(bkz: mavi duvar)
gözyasının, cinsiyeti oldugunu düsünmüyorum.

her insan neye aglayabilirse ( ama hani mesela babam ve oglum veya ıssız adam falan onlar yok ) ona aglarız. gizli saklı, apacık veya icimizden hem de kana kana.
pırasa doğranıyorsa ağlar.
sevdiğine verebilecek hiçbişeyi olmadığı zaman ağlarlar.
kaçan şampiyonluklar.
''vazgeçmek zorunda kalmaları''

kadınlar kadar olmasada erkekleride ağlatır..

(bkz: insan olan anlar)
(bkz: insan olan ağlar)
hiç bir şey.

15 yıldır rahat ağlamadım.

tek bir istisna hariç, onda da rol yaptım...
Aşık olduğu kadının ölmesi.
o erkeğin fenerbahçeli olması bu durum için yeterlidir.
anneden dayak yediği zaman.
12 yaşına kadar ağlardım ama onun dışında artık hiçbir şey beni ağlatamaz.
hele ki bir kız için hiç ağlamadım, ağlamamda.
ağlamak bir sevgi gösterisi değil, acizliktir bunu unutmayın.
babasinin olmesi.