1. 1.
    haramiler grubunun vurucu şarkısı.

duvarları maviye boyadım
    maviyi çok seversin
    pencerende menekşeler dizili
    sularken şarkı söylersin
    gramafonda eski alaturka
    hoşuna gider bilirim

duvarları maviye boyadım
    maviyi çok seversin
    pencerende menekşeler dizili
    sularken şarkı söylersin
    gramafonda eski alaturka
    hoşuna gider bilirim

o yaz evinin içinde
    denize nazır
    sabaha kadar
    bekledim seni
    birden
    dalgalar dedi ki
    gelmeyeceksin
    dalgalar dedi ki
    gelmeyeceksin

birden çıktım viraneden
    koşa koşa indim kumsala
    acı acı sövdüm sonra
    yüzümü kırbaçlayan rüzgara

birden çıktım viraneden
    koşa koşa indim kumsala
    acı acı sövdüm sonra

acı acı sövdüm sonra
    acı acı sövdüm sonra
    acı acı sövdüm sonra
    acı acı sövdüm sonra
    acı acı sövdüm sonra

hımmmmmm laylaraylay
    laylay laraylay laylay laraylay
    lay laraylay laylay laraylay
    laylay laraylay lay laraylay
    laylay laraylay laylay laraylay
    lay laraylay laylay laraylay

en çok bu laylay kısmını seviyorum.
    26 ... arabaciarabayatasget
  2. 2.
    hikayesi şöyledir...
    şarkıyı yazan genç ve yine kendisi gibi doktor olan kız arkadaşı; tatillerinin bir bölümünü geçirmek üzere, delikanlının ayvalık'taki yazlığına gitmeye karar verirler ancak kızın biraz daha işi olduğundan, delikanlıya önceden gitmesini ve o'nu yazlıkta beklemesini ister...

delikanlı yazlığına gider ve sevgilisini beklemeye başlar... ancak sevgilisi gelmez merak etmeye başlar... evini arar ama sevgilisinin yola çıktığını söylerler kendisine... ve acı haber akşam saatlerinde gelir! kız; yolda kendi arabasıyla kaza yapıp ölmüştür...

delikanlı habere inanamaz... koşarak sahile iner... rüzgâra söver... söver... söver...

müzik tarihine de böyle bir şarkı bırakır ardından

edit: ya kardeşim bu entrrynin nesini kötü buldunuz da eksi oy verdiniz... hikayesi bu**...
    128 -9 ... ferrole
  3. 3.
    cesme plajlarından birinde yakılan koca bir atesin etrafında 8-10 kişi toplanıp 2-3 gitar eşliğinde hepbir agızdan söylenip insanı ucuran sarkı...
    3 -1 ... karpuzkabugu
  4. 4.
    başka bir şarkı...bambaşka...kelimeleri bitiren, insanın içine işleyen ve boğazını düğümleyen..

ve birden, dalgalar dedi ki;
    gelmeyeceksin...
    4 ... insomniac
  5. 5.
    haramiler grubunun solisti ayhan yener'in bestesi olan insanda ilginc bir etki birakan, duygulandirici sarki.
    2 ... kopush
  6. 6.
    birden çıktım viraneden koşa koşa indim kumsalaa.. bölümüne geçerken , cidden insana bir kumsal bulup amaçlı amaçsız koşma isteği uyandıran şarkı,
    yüzüne de sert bir rüzgar biraz da kum vursa da..hakkını versek şarkının
    5 ... woolloomooloo
  7. 7.
    inanılmaz dalgalı ritmlere sahip başta üzen sonra coşturan,sövdüren en güzel türkçe şarkılardan biri.
    1 ... skydancer
  8. 8.
    yemyeşil düz bir çimen dolu bahçe ve üzerinde rengarenk çiçekler açmış kenarında ve mavi duvarları,
    1 ... cnnturk
  9. 9.
    akademi türkiye'den tanidigimiz özgür'ün de cok güzel yorumladigi haramiler sarkisi.
    1 -1 ... kopush
  10. 10.
    ayhan yener tarafından arka arkaya üç albümde birden okunması sebebiyle tüm güzelliğine rağmen ilk çıktığı zamanlardan beridir şarkıyı bilip dinleyen ve mırıldanan kişilerde hafiften bir usanmışlık hissi uyandırmakta olan şarkı. sanki ayhan yener kişisi daha doğrusu prodüktörü üstün insan erol köse her albümünde bunu okuyup her neslin zihnine bu şarkıyı yerleştirip bu yerleşimin karşılığını görmek niyetinde. tamam şarkı a kalite ama galiba biz onu tükettik yahu; tüketmesek de her çıkan albümde aynı şarkıyı tekrar tekrar görme niyetinde değiliz sanki ama kendilerinin pazarlama stratejisi gereği olan şarkıya oluyor sanki elimizden ne gelir...
    2 -2 ... schenardi