entry'ler (376)

ateizm uçak sallanıncaya kadardır

ateistlerin ispatladığı görüş.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

Beirut- port of call.

sözlük yazarlarının itirafları

ben çok gamsızım be sözlük.

sevgiliye armağan edilecek en güzel şarkı

shakira- nothinng else matters. iyi yormlamıştır kendisi.

imkansizligin kekremsi tadi

işte bu şarkı olmalı.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

frazey ford- one more cup of coffee.

gülcan altan

aynı boydan olduğum için gurur duyduğum başarılı sanatçı. adigece şarkılar dillendirmesi bir yana dinlediğimden beri tutkunu olduğum ispanyolca bir şarkıyı da en az orjinali kadar güzel yorumlamasıyla ilgimi daha da çekmiştir. çerkesleri her yerde gururlandıran hareketlere ve mükemmel bir zarafete sahiptir. 21 mayıs çerkes sürgünü anma törenlerinde yaptığı konuşması beni fazlasıyla etkilemiştir.ona karşı söylenebilecek çok ama çok fazla övgü var içimde. en yakın zamanda eskişehir e gelmesini ümit ediyorum ve onunla tanışmak için sabırsızlanıyorum.

absürd hayaller

bir dünya yaratmak istiyorum nüfusu bir kişi olacak. başka bir hayalimde de bi kaç yıl öğretmenlik yaptıktan sonra mesleği bırakıp kamyon dürümcüsü olmak var bana göre absürd olmasa da absürd olduğu yönünde eleştiri aldığım bir gerçek.

mübarek günlerde terör olmasına şaşıran iktidar

yakında cami yaptırcam diye ülkeyi satacak iktidar.

dokunan cümleler

Gitmek, gerektiği kadar düşünemeyen ve hissedemeyenlerin işidir. Gittikleri yerden hep gitmeleri gerekir. Çünkü gitmek istedikleri asıl kendileridir. zekrid

üniversite bölümleri üzerine geyikler

-ne okuyorsun kızım?
+edebiyat
-mezun olunca ne olucaksın sen şimdi?
+ağaç olucam, güneş olucam.

sözlükçülerin kayda alınmayacak yetenekleri

her gün birşey kırabiliyorum. evet her gün. hatta bir keresinde bi seferde yedi tabak kırdım. kırmak konusunda çok yetenekliyim.

ankaranın bağları

didim in en popüler şarkısıdır, kusturur.

türk kızı denilince akla gelen ilk şey

çirkin.

gelecek kaygısı

yavaş yavaş azalıp daha sonra kaybolan, yaşayacağın tüm güzellikleri mahveden lanet his.

sözlük yazarlarının itirafları

evimin altındaki bardan gelen müzikle karşıma çıkan ilk adamla dans edebilirim.

götü büyük olanlara tavsiyeler

küçültmeyin, daha seksi. *

virginia woolf

''ben bir kadınım ve bütün dünya benim ülkem'' diyerek özgür ruhumu tanımlamış olan başarılı yazar.

rakı kavun beyaz peynir

her an özlemini duyduğum üç besin.

neden öğretmenlik

denedim, yanılmadım.