bugün

çok iddialı bir laf-ü güzaf gibi görünse bile vardır böyle bir durum.
öncelikle sözlük yazarlarımızın keskin zekasını aydınlatmak adına bahse konu zayıfığın bedensel zayıflık değil de duygusal, maddi, zeka vs. gibi kavramlar olduğunu belirtmek isterim.

mesela hangi erkek kendinden zeki kadınla birlikte olmak ister. ya da maddi olarak kendinden daha güçlüsü bir süre sonra rahatsız edici bir hal almaz mı? bize atadan devredilen bir takım alışkanlıklar vardır. erkek dediğin güçlü olacak, kadınsa zayıf, köşeye sinmiş erinin yolunu gözetleyen yazgısının cenderesinde debelenip duran bir karakter olmalı. zaten bunu kabul etmeyen kadınsa direkt orospu yaftalamasına tabi tutulup dışlanır.

evet kadın biz erkekler için gayet zayıf, korumaya muhtaç olmalı öyle olmalı ki biz kadınları sevip başımızın tacı yapalım. sevgimizden şefkattimizden mahrum kalmamalı. kutsal aileye, kalıplaşmış kutsal toplumsal değerlere yakışmalı. o asla ayaklarının üstünde durmamalı. sevgiden payına düşeni almasının biricik yolu budur.
zayıftan ziyade erkekler güç konusunda kendine muthaç kadınları sever.
kadının "ceemm, ampulu değiştirir misin lütfen?, ben beceremiyorum da" dediğinde cem in süpermen edasında o ampulu değiştirmesine örnek olacak durumdur.
eğer boyu varsa kilolu da olabilir.

(bkz: boyu var)
genel olmayan bir durumdur.

''zayıf'' kadınları bırakıp bir süreden sonra güçlü kadınlara imrenir erkekler. kararlı olan, sağlam duran kadınlar cezbeder. aldatmalar başlar. karısını dövebilir bile.

bir köşeye sinmiş falan. ne o köpek mi besliyorsun?

kadın ne kadar güçlü olursa olsun korunmaya muhtaçtır. şefkate muhtaçtır. çünkü kadındır. önce bunu anlamanız gerekiyor.
cinsiyetle (pek) alakası olmayan durumdur. toplumumuzda üstünlük kompleksinin erkeğe yüklenmesinin sebebi hepinizin tahmin edeceği gibi ataerkil sistemin çok daha köklü ve dirençli bir yapıya sahip olmasıdır. velhasıl-ı kelam alfred adler der ki "aga kızı erkeği yok herkes doğuştan kompleksler taşır bunlardan biri aşağılık kompleksi diğeri de üstünlük kompleksidir kasmayın raad olun" işte böyle bişiiiiiiiiiiiiydir.
(bkz: ben güzel gözlü kadınları severim)

mod editi: silmeden önce bi tıkla bakalım başka yere yönlendirmiyomuş sayın mod. gerekçeye bak. yayınlanmaması için mücadelem sürecek.
sevip sevmediği tartışmalıdır ama kadınlar zayıf ve güzel olduğunda erkeklerin onları beğeneceğine dair koşullandırılmış canlılardır. artık geri dönüşü yok.
erkekler zayıf değil ama narin yapıdaki kadınlardan daha fazla hoşlanır. masumiyet her zaman çekicidir.
kendi seviyesinde kadın arayan kişinin söylemidir. takılmamalıdır. iyi günler. ha bir de *
(#12035836)
fazla zayıf sevmeyin kemiği batar ha bi zevk alamazsınız, kolundan tutarsınız çok sert olur direk kemik gelir. sopa tut daha iyi!
bütün genellemeler gibi bu da yanlıştır. erkek elbette ki doğası gereği kuvvetli olmak isteyecektir bu doğal, ama ruhsal bozukluğu olanları ayrı tutuyorum, sırf ezmek için zayıf kadın tercih edeceklerini düşünmüyorum. ben şahsen akıllı kadınları daha çok severim. ama akıllı dedikse yok feminist yok ukala değil. bir kız hem hoş hem de akıllı mantıklı fikirlere sahipse, kaçırmayın azizim yapışın o hatunun yakasına.
masumiyet çekicidir. ama masum olmak için zayıf olmak zaruri değildir.
cümle içindeki zayıf kişilik anlamında ise, pek haklı olduğu söylenemeyecek cümledir. zira erkekler güçsüz kadınlardan bıkmış, güçlü, karekterli kadınları tercih etmektedir.
sevdiğim kadın arada bir kilo alıyor, sonra veriyor ama ben onu yine seviyorum yani bir sorun olmuyor belki de kilo aldığını söylemese farkına bile varmıycam...
(bkz: malım ben)
zayıf bir kadınla birlikteyseniz beline sarıldıkça sarılasınız gelir.. onu sarıp sarmaladığınızda size ait birşey varmış gibi hissettirir.. sanki yaralı bir ceylanmışta koruyormuşcasına sahiplenirsiniz..

(bkz: ağlamam geldi)
türk erkekleri için pekte geçerli olmadığını düşündüğüm durum.*
kadınlar da dirayetli erkekleri sever zaten. kadın ve erkek birbirini tamamlayan en muhteşem ikilidir.
göreceli bir sözdür. herkez için geçerli değildir.
vurunca hafif sallanacak bir tutam et olmalı hatunda.
Alakası yoktur.

Güzellik ölçüsü zayıf şişman değil "ks" lik dengesidir.

Ks olan her türlü güzeldir.
(bkz: hangi erkekler)
yemeğin salçalısı kadının kalçalısı diye laf var bilmem anlatabildim mi.
KADINLARda GÜÇLÜ erkekleri SEVER.
Alakasızdır. Dengi vardır herkesin.