bugün

papaz her gün pilav yemez gençler.
Birisine geç kalmış ve bir başkası için hemen acele etmek istemiyor olabilir.
valla kitap yazılır bu konu hakkında da,gelinlerin tatlı telaşı diye mal bi sayfa var bildin mi? orayı okudukça evlenen adamlara gerizekalı gözüyle bakıyo insan..

tabii ki oranın üzerinden genelleme yapmak bütün kız ailelerini ve gelenekleri zan altında bırakmak yanlış,ama şu salak gelenekler bile çoğu insanın soğuması için bi sebep..
Böyle bir hatunla karşılaşmadığındandır.

görsel
Kızların sınırsız isteklerine sınırlı maaşın yetmeyeceğini anladıkları için. Kızların istekleri bitmiyor, 3500₺ maaş az diyorlar.
beyin taşıdıkları için diyerek cevaplandırılabilecek soru.
Evliliği ticaret sektörüne çevrilmiş.
Her ikş tarafta makul olursa daha kolay olur evlilikler.
işin birde tahammül sabır saygı hoşgörü ve sürdürme durumları var.
(bkz: medeni kanun)
(bkz: kadına pozitif ayrımcılık)
(bkz: 5 evliliğe 1 boşanma düşmesi)
kim diyor evlenmeyi istemiyoruz diye? münasip biri çıksın karşıma uygunsa evlenirim. ama önce iş güç bulmam lazım.
benim için evlilik değil ama evlilik aşaması zor geliyor.
Özel durumları olabilir.doğuştan isteksizlik gibi.
niye evlenelim sorusuna mantıklı cevap bulamadığımızdan.
genelleme yapmak yersizdir. insanların korku ve beklentileri vardır ve çevreden gelen doğrudan/dolaylı bir etki sonucu evlenmeyi düşünebilir.
Zengin beyaz tenli kadın bulamadıkları içindir.
Evet.
şimdi bakınca kadın dırdırı diye bir şey var. benim sebebim bu değil ama çoğu erkek özgürlügüne düşkün.
Bi ömür aynı kadının dırdırını çekmemek için. Ara ara Farklı farklı kadınların dırdırını çekmek, farklı lezzetler tatmak lazım.
Sorumluluk almaktan korkar, evlilik beraberinde çok büyük değişiklikler getirir. Hayatın, çevren, harcadığın para bile buna dahil ve günümüzde bu yük pek çok erkeğe ağır gelmektedir. Bunun en büyük sebebi ise insanların doyumsuz olmasıdır, eğer yanlış bir eş seçerse ve maddi açıdan yeterli değilse ( yanlış anlamayın ama yeni nesil kızların büyük bir çoğunluğunun birinci planında para yatıyor ) mutlu olabilmesi mümkün değildir. Bu yüzden erkeklerin büyük çoğunluğu evlenmek istemez.
bir erkek olarak şahsım adına;babam bizi terk ettiği zaman çok ufaktım,kardeşim ise daha yaş doldurmamıştı,ben hiç eksikliğini hissetmedim,annem hem arkadaş,hem baba oldu bana maddi manevi olarak. onu aramadım ama kız kardeşimin bazı bakışlarını,içinden gecenleri,eksikliğini o kadar iyi anladım ki,bunlar benim canımı yakmıştır,annem hiç kötülemedi o adamı bize buna rağmen ben onun terk edişini erkekliğe, babalığa,aşka sığdıramıyorum.
kendime söz verdim ben onun yaptığını yapamam diye,bir gün evlenirsem eğer bu kararı sağlıklı almam gerekir,bir ömür bırakmamam gerekir,çocuklarımın büyümesini an an izlemem onlara destek olmam gerekir,bu yüzden korkuyorum.
1nci sebebi gerçekten sevmiyordur..siz öyle sanıyorsunuz..
2nci sebebi evlilikten korkuyor..
3. bekarlık sultanlık mantığıyla hareket ediyor
4. doğru kişiyi bekliyordur..
bunu genelleştirmeye - erkekler neden evlenmek istemez - şeklinde formüle etmeye gerek yok zira kadın olsun erkek olsun bazı insanlar evlenmeye daha yatkın oluyorlar bazıları da aksi durumda oluyor. her insan evlenmek zorunda diye bir kaide yok dense de pratikte toplum bekar insanı lanetliyor adeta. ben şahsım adına kimin ne düşündüğünden çok kendim ne düşünüyorum bununla ilgiliyim. insan aşık olmalı ve aşık olduğu insanla evlenmeyi düşünmeli yoksa ya bir evin icinde mutsuz olur ya da boşanma sonucu mutsuz olur. evlilikler %55 -60 boşanma ile sonuçlanıyor.
Tek kişiye bağlı kalamama korkusu.
Tek kişiye bağlı kalmama isteği.
Sorumluluk alamama.
Ev geçindirme. (bunu dert olarak görürler)
Liste uzar gider.

Bu nedenlerden dolayı evliliğe sıcak bakmayan çoğu erkek, tatlış bir kız çocuğuna sahip olmayı fazlasıyla istiyor.
Nah sana kız çocuk.
saçmalık. siz hiç evde kalmış erkek gördünüz mü? hayır. bir yaştan sonra pelinsular, ecenazlar falan hakgetire kalıyorsunuz elizabet. en duygusuzunuz bile sonunda bu saplığa dayanamayıp bir tane olsun tam olsun kafasıyla evleniveriyor.
aliskanliklarin bozulmasi ve özgürlüklerinin kisitlanmasi denilebilir.
kaldır o koca totoşunuda cevap ver.
hayal kırıklığından olabilir.