bugün

Tam böyle yolda yürürken yan yana geldigimiz an bi mırıldanma duyarsın , neden
Çünkü onu mikrofon sanıyor.

Bu kadar saf olmayın.
bunu bende merak ediyorum, beyler...
salak oldukları için.. aklı sıra şey yapıyor mal.
hangi sarkiyi soyledikleri merak konusudur.

yanhana geldigniz an mesela ne diyorlar. pompalamasyon bu benim misyon mu diyor ay gibiymis mubarek mi diyor ne diyor.
hormon azması hastalığı..

şarkı söylemek ne kelime...

düz duvara bile çıkartır bu hormonlar var yaaa..

kızların suçu yok...

suç hormonlarda....
(bkz: sadece bana olmuyormuş hissi)

Sapık herifler.
(bkz: ağır işsizlik)
olduğuna inanmadığımdır. eğer varsa erkek olduğunu iddia etmesin nitekim oğlandır. erkek olamamıştır.
Ya ben şarkı söylerken yanımdan geçiyorsan? Bu tribe giriyorsan.

Bir de öyle düşün.
bir takım hayaller kuruyordur, kafasında bir sahne oluşturuyordur onun için.

fon müziğiyle de süslüyordur o sahneyi.
Söylenilen şarkının içeriğine bakılmalıdır.

Bir nevi laf atma eylemini şarkıyla süslemedir.*
sanmıyorum. gözler çalışırken dil duruyor bazen.
yapıyorlar mı lan cidden dedirtir.

benim tanıdıklarım yapmıyordur.

belki birine benzetmiş ve bir anıyı hatırlamıştır.
Bana dinlediğim her şarkı hoşlanıpta sevemediğim bir kızı hatırlatır.

Mesela önceki çalıştığım iş yerinde yasemin isimli bir kız çalışıyordu.

Ne zaman aklıma doğdum der isimli rap parçası gelse aklımda direk o belirir.
(bkz: bana yeniden şarkılar söyleten kadın)
Bir ara yemin ediyorum saymaya başladım 4. Oldu 5. Oldu diye. Hakkaten mikrofon muyum kardeşim ya nakarata yükseliyolar birden tövbe est. Kalıyorum bir günde 5 kisi yapinca kamera şakası zannettim o derece.
bunca senelik erkeğim hiç böyle bir şey yapmadım, yapana da şahit olmadım.

ayrıca başlıktaki entrylerin alayında kadın yazarlar kendi kendilerine "ay bana da yaptılar.", "benim de başıma geldi." diye triplere girmiş. ya olur olmadık şeyleri üstünüze alınıyorsunuz ya da sizin yaşadığınız semtlerde bi bokluk var.
bu konunun kadın, erkek olmakla alakası yok. ben bir erkek olarak çok defa başka bir erkeğin veya kadının tam yanımdan geçerken hafif mırıldanması durumunu yaşadım. bazı kızlarımız olayı kişiselleştirerek "ay bana yavşadı" durumuna getirmiş ama dediğim gibi mesele kız, erkek meselesi değil. bu kadar sığ düşünen insanlar olmayı bırakın artık.
Laf atma olayının farklı bir boyutu. Aslında hoşuma gidiyor it oğlu itler laf atarken şarkıda dinliyorum bu vesileyle.
Kız beyaz giymiştir
Erkek:beyaz giyme söz olur .
sınıfta bir kız vardı, adi zeynep. tam olarak benim hep uzak durduğum, istemediğim kızlardandı.
batmanliydi, çok geniş ailesi vardi, kürttü-sunniydi. (benim icin farketmez bunlar ama ailemin milletinden almayan illetinden ölür düşüncesi var, aileye yabanci sokulmamalı. ki bende onların gözünde başa kalmış illet piciydim baslarda. neyseki cok sevdiler sonra.)
en kötüsü kız biraz kürt milliyetcisiydi ve cok garip kürt erkek arkadaslari vardi, erkeklerle gereksiz samimiydi.
yine sevmediğim ozelliklerden cok acik giyinirdi hep.
ve evet güzeldi.

arada yanından gecerken vücudunu suzerdim yalan yok, bir gun kapali giyinmiş gozlerimi vucudundan yukari kaydirdim.
allahim o gözler, yüz makyajsız ne kadar çirkin ama bir o kadar ne güzel sicak. sonra daha once yuzune bakmadigim kizla bir muhabbet kurdum. farkettim ki cok gülüyor, benim gibi. onceden de gulerdi ama bana degil.
bana gülüşü başka sanki o gululünce güneş aciyorda gonlum ay cekirdigi gibi ona dogru bas veriyor misali.
güldukce nefretim söndü, yüreğimden bir şişe sıcak şarap gitti onun onune boşaldi sanki.
ben cok sıkı bir erken oğur hayranıyım bu arada.
zeynebim türküsünü cok severdim.
o gun kizin yanindan ayrıldım, ama sonra her görüşümde agzimdan istemsizce zeynep bi guzellik varmi soyunda diye cümleler dökülür oldu.
kendimi dizginler sesimi kisardim.
ders boyu caktirmadan ona bakip icimden kisikca türküler soyledigimi bilirim. su karsi yaylada goc katar katar, zeynebim, gönül dağı, eftelya, elfida dilim neye dönerse.
hoşlandığım kiza serenat yapardim da bir ben bir hakan bilirdi.

sonra tekrar acik giyinmeye başladı, üzüldüm cok üzüldüm. millet ona baktikca kanima dokundu, sinirlendim. gulunce geciyordu ama.
ulan bir cirkin sevdim hepiniz bakiyorsunuz orospu cocuklari diyemedim.
sevdigim cirkin ise bakislardan hic.rahatsiz olmuyordu, daha da abartiyordu.
daha cok üzüldüm.
senin dudağının altinda cikan buyuk sivilceyle, ailemi karsima alip irkinla mezhebinle, keskin ve esmer yuz.hatlarinla, kisa saçlarınla, boyunla kilonla, abilerinle, severdim severdim de bu huyunla nasil seveyim dedim.
altin tarak ve bir mektupla ilani ask edecektim adimi soylemeden, sadece birinin onu cok sevdiğini bilsin diye, vazgectim.
simdi gotun gotun kaçıyorum, gülsün ama hep.
beni üzdü.
yani anlayacagin su dunyada ki vefasizliga bak
10 gunde bir gul acti soldu kaybolup gitti.

simdi onu gorunceyse madem soysuz gönlün bende yoh idi neden dogru yoldan şaşırdın beniyi söylüyorum.
genel olarak turku mirildanmayi seviyorum.

yani uzaklarda birisi size caktirmadan bakmaya calisip biseyler mirildaniyorsa bilinki ortada cok yoğun bir duygu karmasasi ile bir korkak var *
Bir soru. Ne kadar abartılı cevaplar vermişsiniz ya. Çok mu naif düşünüyorum bilmiyorum ama bence normal bir davranış bu. Ben de yolda izde güzel, hoşuma giden bir erkek gördüğüm zaman şarkı mırıldanırım, istemsiz oluyor. laf atmak gibi bir amaç da taşımıyor bu yaptığım. Bu amaçtan uzak olursa erkeklerin mırıldanması da insan güzelliği karşısında coşkuya kapılıp şarkı söylemek olarak değerlendirilebilir.

Gereksiz ve boş romantizm bokuna bulaşmak istemiyorum ama güzel bir varlık karşısındayken içinizden şarkı söylemek falan gelmiyorsa siz nanayı yemişsiniz arkadaşlar, geçmiş olsun.
“Şiir gibi kızsın ama bak şimdi ben sana ne yapacağım” kalıbından doğandır. Bir de bazı kadınlar o kadar duru gibi insan efkar yapıyor. Teşekkürler.
Öp öp doyamadım mırıldanmıştı bi tanesi yanımdan geçerken.
istemsiz güldüm.
Güzeldi bence.