bugün

doğruluk payı vardır. her insan özünde bencildir tezini destekler.
(bkz: insanoglu bencildir) erkeği kadını yok aslında, öyle bir devir ki yaşadığımız, herkes "ben ben ben" egoizm tavana vurmuş... "biz" kavramını oluşturamadığımız için ayrılıklar çok fazla yaşanıyor günümüzde. *
bu dahil bütün genellemeler yanlıştır.* bencillik, cinsiyetle ilişkilendirilemez. insanoğlunun kokuşmuş kanında vardır ki üst insanlar kendilerini bencillikten arındırmışlardır. bir kişiyi kendisiyle kıyaslayan bir başka kişinin, o kişi hakkında yaptığı analiz sonucu o kişiye 'bencil' damgası vurması bile kişinin kendisinin ben merkezcilliğinin, bencilliğinin bir göstergesidir.
(bkz: gen bencildir)
bir erkek baba olana kadar bencildir. evlenir hala ''oyyy benim paşa oğlum'' denip orası burası mıncıklanır. yapsın o benim aslan oğlum, dur işte yaşasın hayatını derken hooop erkek kendine benmerkezci bir dünya yaratır. aman erkek evlat yemeği gecikmesin, istediği alınsın, sinirlendirilmesin, evde kız evlat varsa abisine ya da kardeşine asi olmasın vb. sonra nolur bu apalak topalak erkek evlat dünyanın hakimi bilir kendini. en önemli odur. ve bencildir. fekatttt bir gün o erkek evlenir de baba olursa herşey değişir. artık dünyanın daha az şımartılanıdır.
erkeklerin seni düşünüyorum deyip aslında kendilerini düşündükleri bir gerçektir.
mükemmel bir tespitir. öyledirler cünkü, bencil, düsüncesiz, anlayışsız, birde kızdığınızda canım ben ne dedim şimdi derler.*
hükmü verilmiş artık. konuşmanın anlamı olmadığı bi yerde entry girmek(!)ne kadar doğru? hüküm verilmiş. alın yaftalarınızı hadi gidip bakalım dar ağacı yerinde mi?
bu nasıl bir genellemedir be arkadaş ya. ulan osman abi de mi bencil.* bir kaç sapın yaptığını tüm aleme mal etmeyin.
güncel Önemli Başlıklar