bugün

can sıkıntısından meydana gelen durumdur. sözlükte polemik yaratmak dikkat çekmek isteyen erkek yazarların sık sık başvurduğu bir yöntemdir. sonrasında başlık altına savunucu yazılar yazınca feminist olursunuz. feministlikle bunun alakası yoktur, insanların eşitliğiyle alakası vardır. kadınlar size laf atmıyorsa sizde uyuyan devi niye uyandırıp üstünüze saldırtıyorsunuz ki be kardeşim.
(bkz: sözlükteki bütün kadın yazarların kaliteli olması)
katıldığım tespittir.

o uyuyan devi ben de uyandırdım, 7. nesilliğime verin.
(bkz: sözlükte kız avlamak için başlık açmak)
sözlükte bile kadınların sevmemesine bozulan bitik erkeğin; kadın düşmanlığı. amaçsız çabalaması, anlamsız yakarışları. hepsine bakınız ekle sonra ters çevir.
doğaları gereği olan durum.
laf sokup kendini iyi hissetme çabası sadece.

(bkz: pipisi olduğu için daha akıllı olduğunu sanan pipi kafalılar.)
(bkz: erkek şoförlerin kadın şoförlerle uğraşma merakı)
direkt mesaj atarak bu meraktan kurtulabilir yazar kişisi. sözlükte polemik yaratarak başını ağrıtmasına gerek yoktur. bu yüzdendir ki, gereksiz bir çabadır.
ilkokulda aşık olunan kızın saçını çekmek gibi bişey olsa gerek.
(bkz: bir hilal uğruna ya rab ne güneşler batıyor)
fazlası rahatsız eder söyleyim .erkek yazarlar bazen ters cevaplarda alabilir .
(bkz: yapar erkek o erkek yapacak tabi)
(bkz: ama bırak oyalansın çocuk ne uğraşıyorsun ki)
(bkz: hep bu çocuğun üstüne gidiyosun ama ayıp) *
(bkz: vermeyeceksen uğraştırma)
yüzünüze karşı eleştiri kabullenebilecek kapasite ve olgunlukta olsaydınız, insan yerine koyup karşınıza alarak bir kaç kelamımızı dinleyebilseydiniz belki buralarda saçmalıyor olmazdık diye karşılık vererek hala uğraşma isteği taşıdığım bayanların gereksiz başlık öbeğidir.

olay: yardımcı olmak
yer: atatürk havaalanı - dış hatlar - yürüyen merdivenler
kişiler: ben, hintli yaşlı bir teyze ve türk bir hatun
olayın başladığı olay anı:

(ben merdivenden korkan yaşlı hintli teyzemi ikna etmeye çalışıp merdivene basabilmesine yardımcı olmaya çalışıyorum ve o sırada sorumlu olduğum acil bir iş olduğu için merdivene bırakmamla birlikte ayrılmam gerekiyor. o sırada karşıdan sarışın ve hoş bir türk hatun geliyor. hintli teyzemiz epey bakımsız ama iğrenç değil. kendi kültürünü yaşıyor)
diyaloglar aynen şöyle gelişir. (değiştirme, abartı ya da sahtekarlık yoktur)
ben: pardon, yardımcı olabilir misin? benim acilen işime dönmem gerekiyor?
türk hatun: nasıl yani? ne yardımı. ne yapmamı istiyorsun sen benim?
ben: sadece bu teyzenin yukarı çıkmasına yardım etmeni istiyorum. fazla vaktim yok.
türk hatun: ya ne yardımı şimdi. ne istiyorsun sen.
hintli teyze: aaaaahhuheuhhee. (ingilizce bilmeyen ilk hintli olmasından mütevellit sadece korku sesleri çıkarmaktadır.)
türk hatun bizim yanımızdaki küçük boşluktan aynı yürüyen merdivene geçerek olay yerinden yardımcı olmadan uzaklaşır ve arkamızdan gelen üç isveçli teyzemin kollarına girerek bana yardımcı olur ve birisi isveçli bir bayandır.

+ işte bakın bütün yazdığım entry ve benzeri yazılarda, bütün saçmalıklarımda, bütün aptallıklarımda bahsettiğim budur. hepinizi tek bir hatun üzerinden genelleyebilirim. çünkü korkuyorsunuz. yardımcı olmak isteyenden de korkuyorsunuz. yardımcı olmaktan da korkuyorsunuz. kesinlikle kibar ve cesur değilsiniz. kibarlık size göre yavşaklık. bana göre olması gereken bir bayan özelliğidir. sizin hakkınızda atıp tutuyorum. eksileyin hadi ablalarım. senin bacın, annen kim peki gibi saçma sapan yorumlar atın. seni annen doğurmamış sıçmış deyin. apaçi deyin. benim kız kardeşim de kibar değil insanlara karşı. kimseyi düzeltecek olan ben değilim. bu yorumların hepsi özellikle genç nesiledir ve sadece eleştiridir.
(bkz: sevgiden kaynaklanan uğraşlar)
sözlük erkeklerinin çoğunun kalitesiz varoş olmasıyla alakalıdır. yapacak başka önemli işleri olmadığındandır.
(bkz: kuyruk sallayan kadın yazar)
boşluktandır o boşluktan.can sıkıntısıyla kadınları kızdırmaktan zevk alan erkek takımının uygulamalarıdır.
doğa kanunudur.
sürekli kız, bayan ve kadın kelimeleri kullanılarak başlıklar açılmasıyla anlaşılabilcek durumdur.
ilköğretimden kalma bir alışkanlıktır. alışkanlıkla birlikte hala ilköğretimde gibi hissediyorlardır.
günahı olmayanlar bitarafa, zarf atıyorlar.
amaç erkek geyiği değil. ağa takılmayın.
öncelikle; sözlükte kız olduğunu belli etme yolları

bir kere kin kusmadan, taraf tutmadan eleştiri yapamamalarındandır belki de...
Bir turlu anlayamadigim olay. Her yazdigima mesaj, her yazdigima eksi... canlari sikiliyor herhalde.