" birlikte odeyelim mi birtanem " derse dunyami bile ayaklarinin altina serebilirim.
Öğrenciyiz sonuçta kendi param olsa gerekirse aç yatar yine ben öderim ancak ailemin parası bu bana kendime bakayım diye yolluyorlar. Elbet ara sıra olur ama fazlasını aileme yapamam memur çocuğuyum ben...
Gidip ortak olmalı hesaba. Bir erkeğe hesap ödettirmemeli. En azından kendi hesabını ödesin veya bir daha ki sefere kızın,erkeğe bir şey ısmarlama sözü vermeli. Ve yapmalı.
bu seferde benden olsun diyip, erkekten önce davranmalı.
Mesele samimi olması yoksa hesabı ödemek istemek teatral olunca da anlamlı olmuyor.

hediye alırsın mesela. adam sorarsa içimden geldi dersin. Hani bunu örnek olarak verdim. Bütün olay tavır.
Telefonda kilit aç kapa mesajlara gir çık.
Bir kere maddi gücü yerinde erkek, kadına hesap ödetmez.
Bak nasıl mı ödetmez? Kasaya gidene kadar beklemez, masaya hesap çağırmaz. Ne Yapar biliyor musunuz tıfıllar ve fakirler?
Ya ben hemen geliyorum der, ya bir lavaboya gidip geleyim falan der ve kadına çaktırmadan hesabı öder.

Zaten hiçbirimiz ultra lüks restoranlarda yemek yemiyoruz. Gittiğimiz Leman Kültür, ne bileyim Reci's gibi yerlerde de cebine güvenen erkek zaten böyle yapar. Orada ödediği hesap ona koymaz da zaten, lafını etmez yani. Kadın da çalışıyorsa ve bir sonraki sefer de o ödemek isterse o da aynı şeyi yapar.
Ama sevgili hemcinslerim, yanınızdaki erkek masaya hesap çağırıyorsa ya da kasaya kadar bekletiyorsa ödemeyi, zaten sizden bir beklentisi vardır. Sonra da gelir sözlüklerde böyle başlıklar açar işte.
Yarı mahçup yarı utangaç :beraber olsa (ssssst )Piki tamam (yanaklar al al).
Hesabı bölüşmelidir. Nişanlılık, Evlilik yolunda bir çiftse, erkeğe güvenle orantılı biraz daha kaygısız davranabilir kadın ama genel prensip olarak kimsenin lafını sözünü edememesi bir beklentiye girmemesi için yediğini içtiğini ödemelidir.
Eğer yeni yeni tanışıp görüşmeye başlanmış ve arada duygusal bir ilişki eğilimi varsa kadın hesap ödemeye çalışması olumsuz bir mesaj olarak algılanıyor ama aylarca gezip tozmussun akraba olmuşsun ondan sonra hiç istifini bozmamamk da bence ayıp.
Adam olan adam hesabı kadınına ödetmeyeceği için yapacağı birşey kalmaz.
Amuda kalkıp beşinci senfoniyi mırıldanmalı.
- ya olmaz ki ben ödeyeyim

Gibi yapmacık tavırlar sergilememeli.
ben bir lavaboya kadar gideyim demelidir. böylece kasada gerginlik yaşanmaz.

erkek erkeğe yemeğe gitmişseniz ama bunu yapmasın ortamdan birisi büyük dayak yer..
tuvalete gitmeli. hesabı ödedikten sonra gidince çok bekliyoruz arkadaş.
ödetmemelidir. sürekli erkek ödüyorsa olmaz. ama erkek ille de ben ödeyeceğim kafasındaysa da yemesin bir zahmet. tutsun boğazını. ajshajhsjsjs^^ neyse şaka şaka, şey yapılabilir ama erkek hesabı ödemekte ısrarcıysa, başka bir yere gidilip kahve içilebilir onu da kadın ödesin. erkek ona da itiraz ediyorsa sahiden yemesin ne diyeyim hkahajak^^
bence hesap ödeme işinde taraflar arayı bulmalı, alman hesabı arkadaş ortamında iyi bir çözüm ama ilişkide birazcık garip oluyor. o yüzden en iyisi sırayla ödemek. geçen sefer sen ödedin bu seferde benden olsun diyen birisine öküz gibi yok ben ödeyeyim diye ısrar eden de biraz ayıp ediyordur. altı üstü hesap bırak ödesin.
Kadın Erkek görmeden hesabı ödemiş olmalı adam hesabı ödemeye giderken garson beyfendi hesabınız zaten ödenmiş dediğinde o yüz ifadesini seyretsin.
Hesabın küsuratını ödemesi kafidir.
Götün götün çaktırmadan kacmali ödesin enayi.

Bu hesap ödeme işinde bende geriliyorum Ben ödemek istiyorum . Bu yuzden bir çay içtiğim yerde masalara 20-50 tl bıraktığım oluyor.
Sonra diyorum enayi miyim ben. Çünkü millet ödemiyor.

Bende artık alman hesabına geçtim.
Dostlarımla sadece para sorun olmaz.
iliskinin belli bir suresinde hesabi erkek oder.

ardindan ciftler birbirine alisip samimiyet kurunca zaten siz soylemeden kadin kasaya dogru gider.

ama agzinin ucuyla,' askim ben oderim yiaaa.s ' demez, direk kasaya gider.
evde kahve teklif etmeli.
bu jestin karşılığı olarak kahve içmeye davet edebilir.
(bkz: fesatlaşma aklındakini okuyabiliyorum)
Ya var mı hala böyle ucuz yosmalar??
çok şükür hep tanıdık mekanlarda yer içerim e haliyle mekan sahipleride yanımızdakine hesap ödetmez kız olsun erkek olsun. bir de yediğin içtiğin üç kuruş birşey yani şunu mesele etmek ne kadar aciz bir durum hayır önceden 15-16 yaşında bebeler sorun ederdi ergen ergen konuşurlardı bakıyorsun şimdi 30 yaşına gelmiş eşşekler sorun ediyor. sen de para avcısı kızlarla takılma abisi kendini keklik gösterme ama düzgün bir hatunlada yediğin yemeğin hesabını ödetecek kadarda ibineleşme onun lafını bile etme.