bugün

ya şirrettir ya kıymetli.
(bkz: düğünlerde kız kıza dans etmek)
talibim kendisine, hadi bakalım.
''eskiye oranla'' derken açık veren kızdır. (#13177901)
Rahat, mutlu olan kızdır diye düşünüyorum.
beklentileri doğrultusunda kendisine erkek arkadaşlık yapabilecek vasıfta * * erkekle karşılaşmamış olması muhtemel kızdır. erkek arkadaşından ayrılmış yahut lezbiyen olabilir.
bazen çok iyi bazen çok kötü hisseden kızdır. belki de gereksiz insanlarla çıkmak yerine düzgün birini bekliyordur. daha çok bekler.
erkek arkadaşı olmayan kız özgür kızdır; kafası rahattır.

erkek arkadaşı olmayan kız (tanım) : erkek arkadaşı olmayan kızdır; normaldir, herhangi bir psikolojik sorunu yoktur.
bildiğin insan. erkek arkadaşı olanları da insan gerçi. burda yok şöyle kız, yok böyle erkek, yok şu gey diye insanları sınıflandırmak, kategorilere sokmak faşsitliktir.*
lezbiyendir lan belki, atlamayın hemen olum.
kız arkadaşı olan kızdır.
arada da cinsellik olursa fena sayılabilecek bir durumdur.
katlanılmaz biri oldugu için yalnızlıga mahkum biri olabilir.
sevgilisi yoktur.
erkek arkadaşları vardır.
erkek arkadaşından yeni ayrılmış kızdır.
kız arkadaşı olan kızdır.
Feministtir. Böyleleri ay istemem yan cebime koy diye diye evde kalırlar, sonra da yaşları geçip buruş buruş olunca sosyal medyada arkadaşlık sitelerine saldırırlar.
belki sevdiği biri vardır ve unutamamıştır.
normal kızdır. farklı öncelikleri vardır. vs.
bu gün plajda gördüğüm kızdı büyük ihtimalle. akşama kadar orda olmasına rağmen ne doğru dürüst telefonu çaldı ne de o birine telefon açtı. hatta yanında başka bir kız daha vardı .o sanki daha güzel olsa da ben öncekini daha çok beğendim .günümde olsaydım gider yanaşırdım , erkek arkadaşı yoksa ona kendimden erkek arkadaşı edinirdim .böylelikle o da erkek arkadaşı olmayan kız dan terfi etmiş olurdu *
hiç olmamış mıdır, yoksa bulunduğu an itibarıyla mı yoktur sorgulanıp, ona göre hakkında yorum yapılması gereken kızdır.
Saçma sapan, çocuksa ilişkilerle uğrasmak istemeyen, kültürüne yakışır şekilde, ahlaklı yaşamayı tercih etmiş olamaz mı?

Aşk'a, "vay efendim şu çocuk çok yakışıklı, çok karizmatik, galiba aşık oldum" diye zihniyetle bakmayan kişi'dir.
kız meslek lisesinde okumuş, üniversiteye gitmemiş, en yakın arkadaşı mahalleden cemile olan kızdır. yoksa psikolojik sorunlar olabilir.

not: genellemem arkadaşlık ilişkisi üzerinden, aşk değil.
kafası rahattır.
çok ilginç bir durumdur nasıl olmazdır, bik bik bik'tir.