bugün

Baykarın üretmiş olduğu dikine kalkabilen dihasına %100 yerli olarak baykuş serisi motorları üretmiş geleceği parlak olan, Türk motor şirketi' dir, ürettikleri motorlar motorsiklet motorlarına çok benziyor, keşke motorsiklet işinede girseler dediğim şirkettir aynı zamanda , bir bajaj gibi marka neden türkiyeden çıkamasın hemde Avrupa yanıbaşımızda iken, şirketin sahibi olsam, %100 yerli komponet kullanarak motorsiklet işinede girerdim.

görsel
görsel
görsel
Bajaj pulsar rs 200 modelinin motoru 24 bg güç üretebiliyor, erin motor ise baykuş serisi motorları ile 25 bg' ye kadar güç üretebiliyor, bu seri motorlar ile motorsiklet üretmeleri çok olağandır aslında halihazırda ellerinde bunun için hazır bir motor serisi var, tek yapmaları gereken bunu uygun bir şaseye oturtmak ve motorsiklet tasarlamak, bence yeni geliştirdikleri baykuş serisi motorları sadece havacılıkta değil, bunun içinde değerlendirmeleri gerekiyor. Bunuda yapsa yapsa türkiyede ersin şahin gibi vizyoner bir sanayici yapabilir.
Hayrına şundan da üretsinler:

(bkz: https://twitter.com/fasc1...GJFYeYXBcg_YxfCQ&s=19)
Olabilir herşey hayal ile başlar, bu ülkenin sanayicisi herşey üretebilir.
Bmwnin boxer motoru gibi, ülkede motosiklet markaları cirit atıyor ve araç piyasasından daha canlı bencede Avrupa kalitesinde motosiklet üretseler çok iyi olur.
Üretecekleri motorsiklet bajaj kalitesinde olsa bile kafidir, baykuş serisi motorlarını kaliteli bir motorsiklet üretmek içinde kullansalar fena olmaz aslında, hintliler bajajı dünya markası yaptılar, bizden neden böyle kaliteli bir motorsiklet firması çıkmasın.
valla atla deve değil ama dışarından gelen bir toplu iğneyi üretseler kardır.
lakin hedef, konvansiyonel jet motoru yapmak olmalıdır.
bunlar biraz şey kalıyor.