1. 1.
  abd'li, 1950 doğumlu iktisatçı, 2007'de mekanizma tasarımı kuramını geliştirmesi nedeniyle nobel ekonomi ödülünü almıştır, kendisi princeton üniversitesi'nde ziyaretçi profesör olarak da ders vermektedir.
  ... wad ar yu tolking ebat yu
 2. 2.
  2007 yılında ekonomi dalında Nobel ödülü alan Eric Maskin, Harvard Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktorasını matematik alanında yaptı. Doktorasını bitirdikten sonra 1976 yılında Cambridge Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1977-1984'de Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ve 1985-2000'de Harvard Üniversitesi'nde çalıştı. Maskin, iktisat dalında oyun kuramı, ekonomik teşvikler ve sözleşme teorisi gibi çeşitli konularda çalıştı. Maskin, özellikle mekanizma tasarım teorisi/uygulama teorisi ve dinamik oyun kuramı hakkındaki yayınları ile tanınıyor.

  Bilgi Üniversitesi'nin Murat Sertel ileri iktisadi Araştırmalar Merkezi'nin açılışı için istanbul'a gelmiştir.
  2 ... grotesquee
 3. 3.
  eğer medyamız her zaman olduğu gibi kafasından haber yazmadıysa, kendisi türkiye'nin ekonomik geleceğini parlak görmektedir.
  ... kewell the wizard of oz
 4. 4.
  Maskin, New York City, New York'ta 12 Aralık 1950 tarihinde Yahudi bir ailenin çocuğu olarak doğdu, ve Alpine, New Jersey şehrinde büyüdü.[2] 1968 yılında Tenafly, New Jersey'deki Tenafly High School'dan mezun oldu [3]. Harvard Üniversitesi'nde yükseklisans ve doktorasını matematik alanında yaptı. Doktorasını bitirdikten sonra 1976 yılında Cambridge Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1977-1984 tarihlerinde Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ve 1985-2000 yıllarında Harvard Üniversitesi'nde çalıştı. 2000'de Princeton, New Jersey'deki Institute for Advanced Study'ye geçti.

  Maskin; iktisat dalında oyun kuramı, ekonomik teşvikler ve sözleşme teorisi gibi çeşitli konularda çalıştı. Özellikle mekanizma tasarım teorisi/uygulama teorisi ve dinamik oyun kuramı hakkındaki yayınları ile tanınmaktadır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Eric_Maskin
  ... hasmet ibriktaroglu