bugün

kabine toplantısı sonrası 29 mart akşamı halka yaptığı win-win çağrısıdır.

Vatandaşlara evlerinde tuttukları altın dövizleri finans kuruluşları vasıtasıyla ekonomiye kazandırmalarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben özellikle bunları merkezin tümüyle ağına yüklemelerini ve buradan win-win esasına göre hem ülkeye, hem kendilerine kazanmanın yolunu gösteriyorum" dedi.

adama demezler mi bugüne kadar kazanan holdingler win' lerken biz loss' ladık.

şimdi win'ciler elini cebine atsın.

bizde bir şey kalmadı reis.
Reis dökme suyla değirmen döndürmeye çalışıyor yine hadi bozdular diyelim 7 tl düştü sonra ne olcak yeniden yükselecek günü kurtarsak yeter mantığı.
"ekonomiyi siktik attık.. kasada dolar da altın da kalmadı.. sen dolarını altınını ver, biz sana kağıt verelim.. günü gelince de tl basar öderiz.. enflasyon falan sikimizde değil, çünkü zaten bizim çocuklar yurtdışında yaşıyor, bizim malvarlıklarımız da yurtdışında.. sen ne bok yersen ye"

diyemediği için..

ha inanan öküzler çıkmayacak mı?

çıkacak..

o öküzleri de bir gün çıktıkları yere geri sokacağız..
Faiz lobisi suçlu, dış güçler suçlu, altın-dolar alan vatandaş suçlu, zam yapan marketler suçlu, haldeki simsar suçlu... Ülkeyi yöneten cehape suçlu, muhalefet yapan akp inşallah iktidara gelip bütün dertlerimizi çözecek.

Selam ve duva ile.
isviçre bankalarında haritada bile gözükmeyen adalarda parası olanlara söyle reiz biz o kadar çalmadık onlardan iste.
tayyibin dediği win-win değil de daha çok: "benim param benim param. senin paran bizim paramız"
Korkum var acaba zoraki el koyarlarmı.
bu memlekette sittirmelere doyamayan bir % 50 olduğu sürece.
her ailede bir enişte vardır, işleri biraz kötü gidince altın yada usd olarak borç ister.
benim aklıma bizim enişte geldi.
Yok ya pişik sen sarayda ki altınları piyasa soksan ülke kurtulur.
Reis sen sıfırla, biz seni takip edelim.
her sene ayni muhabbet.
Evet her sene win win çağrısı. Ama akp zümresi dışında winen yok.

Olay şu şekilde oluyor; wineceğini sanan halktan gelen parayla yandaşlar doviz üzerinden ihale alıyor.
Cebinizdeki Son kuruşa göz dikmiş adam allahı olan her şeyini dolara altına çevirsin. Sadece 1 haftalık alışveriş parası cebinizde dursun.
ben bu devletin lafıyla tuvalete sıçmaya bile gitmem.

işlerine düşünce hemen halkı soyma peşindeler.

beceremiyorsan istifa edeceksin bu kadar basit.
Ama 19 yıldır hep erdoğan win?

Biz nasıl güvenmek?
benden de kendisine win win çağrısı

ne kadar dolarla ihale verilmiş havuzcu mütahit varsa

ihale günü itibariyle o dolarlar tl ye çevrilsin

ve ihale bedelinin %50 si kamulaştırılsın

hep halk mı fedakarlık edecek ?????????
ingiliz sterlin'inde olduğum için beni ilgilendirmeyen çağrıdır.

God bless the queen & başkomutan.
kardeşim seri altın getir.
win win den çok wun wun çağrısı gibidir. vardı ya game of thrones de sevimli dev wun wun.

ulan hadi diyelim ki ben yıllarca çalışıp kenara 10000 dolar para yapmışım emeklilik için kötü günler için vs. şimdi dolar misal 7.20 iken hükümet zorda kalmasın diye bozdurmuşum o parayı. 1 hafta sonra haşmetmahap çıkıp bay kemale sallarken büyük bir gaf falan yapmış her zamanki gibi. veya gidip dış politikada birilerine atar gider yapmış ve dolar 8.5 lira olmuş. sonra 1 ay gene anamız ağlamış dolar 7.50 lere düşmüş ama haşmetmahap gene çıkıp yapacağını yapıp 9 liraya çıkarttırmış doları. hani nereden benim "win"im ?

bir ülke düşün ki ülkeyi yönetmesi gereken adamlar yüzünden her gün milyarlarca lira zarar ediyor olsun. merkez bankasının başına eş dost ata üniversite başına yandaş ata altın yumurtlayan tavuk olan milli piyango gibi türk telekom gibi şeyleri araplara onlara bunlara biat edenlerine ver. kendine yaptırdığı saray her gün milyonlarca lira hazineden para yesin. bir yurt dışı gezisine 3-5 uçak birden git. hanımın sanki herhangi bir sıfatı varmış gibi konferanslar düzenlesin yemekli eğlenceli. sonra her seferinde o küçümsediğin haklarını alıp araplara verdiğin vatandaşın 3-5 dolarını 2-3 çeyrek altınını iste..
Şüphesiz ki usd'nin 8 tl'ye sert çakılacağını öngören başkomutan beyanıdır, çağrısıdır.
Yok öyle yağma deyip ,yastığımin altına bir çeyrek daha koyuyorum.