1. 1.
  ekspande polistren, isi ve su yalitim malzemesi. bildigimiz kopuk strafordur.
  1 ... koko
 2. 2.
  adobenin lisansı altında kullanılan ve açılımı encapsulated postscript olan bu dosyamız çözünürlük ve boyutu yüksek olan dosyaları küçüçük mb lara sıkıştırarak film çıkışında ripleme zamanını aşağıya çeker ayriyetten içerisinde vektörel datalar da barındığı için photoshopta dekupe ettiğimiz desimleri eps olarak kaydedersek direk clipping pathli olarak gelir iyiki varsın eps.
  1 ... crypto
 3. 3.
  ekspres personel servisin kısaltmasıdır. personel seçme ve yerleştirme işlemi yaparlar. insan kaynakları danışmanları da sizin bizim gibi insanlardır. iş görüşmesine gidilecekse tırsılmamalıdır.
  1 ... forinternaluseonly
 4. 4.
  Petrol bazlı malzemenin pentan gazıyla şişirilerek içerisinde ufak baloncuklar oluşturulmuş malzemedir. bu baloncuklardaki pentan gazı daha sonra havayla yer değiştirir ve malzeme ısı geçişine karşı dirençli hale gelir. bu işlemden dolayı malzeme ekspande polistren ismini almıştır.
  1 ... koko
 5. 5.
  düzenlenebilir formattır. vektörel alanları ve yolları kaydetmek için kullanılır. programlar arası geçiş yapmak için uygundur. (freehand, corel ve quark için)
  pc' de çok yer kaplar. bazı baskı makinelerini engeller. baskıya göndermede tercih edilmez.
  1 ... marla singer
 6. 6.
  Elektrik motorlu hidrolik direksiyon sistemidir.
  1 ... gwaihiri
 7. 7.
  (bkz: xps)
  ... shreddinger
 8. 8.
  isi yalitim malzemesidir, suya karsi son derece dayaniksizdir. nemli ortamda zamanla curur.
  ... shreddinger
 9. 9.
  hemen hemen bütün çizim ve sayfa düzenleme programları tarafından desteklenen bir formattır. Photoshop programında, döküman Bitmap modunda kaydedilirken Transparen Whites (Beyazları transparan yap) seçeneği işaretlenerek kaydelirse dosyada beyaz alanları şeffaf tanımlayabilmektedir. Renkli bir döküman EPS olarak kaydedilecekse olası baskı problemlerini önlemek için CMYK moduna geçirilmiş olmalıdır.
  5 ... m m m
 10. 10.
  (bkz: earnings per share)

  Hisse başına kazancı ifade eden kısaltma.

  Kar / Piyasadaki toplam hisse sayısı

  Bir de bunun diluted eps şeklinde bir türü vardır. Bunda da firmanın ilerde hisse senedine dönüşecek yükümlülükleri (stock options/ covnvertible bond vs.) varsa , bunların tamamı hisse senedine dünüştüğünde ortaya çıkacak durumu gösterir. Bu dönüşüm oluştuğunda piyasadaki hisse senedi artacağından daha düşük bir oran ortaya çıkacaktır.

  (bkz: diluted eps)
  ... strobe