bugün

simone simons'un vokalist olduğu hollandalı bir senfonik metal grubu. cry for the moon gibi bir başyapıtı icra etmişlerdir. blank infinity, death of a dream, never enough, tides of time, delirium, fools of damnation, once upon a nightmare, kingdom of heaven, feint, quietus, canvas of life, unleashed, our destiny, solitary ground, immortal melancholy (akustik versiyonu özellikle) gibi sağlam parçaları vardır. bazı parçaları da sıkıcı olabilmektedir. sürekli ülkemizde konser vermektedirler. the phantom agony ve the divine conspiracy albümleri güzeldir.
"feint" diye bir şarkıları olan gruptur.

Çok iyi hatırlıyorum, ortaokula giderken, 6-7-8.ci sınıf falandım, okulum ile evim arası epica'nın feint ve cry for the moon şarkılarının süresi kadardı. Evden çıkarken mp3 player'da açardım şarkı bitince okula varmış olurdum.

Bu grubu nerden buldum, şarkıları nasıl beni etkiledi bilmiyorum. Zira şu an dinleyince epica - feint şarkısı gerçekten 12 yaşlarında bir çocuğun dinlemesi için çok karanlık ve kasvetli duruyor.

Vay be diyorum sadece. Kendimle gurur duyuyorum epica dinlediğim için. O zamanlar bile gerçekten farklı bir çocukmuşum belli ki, biraz da arızaymışım, bir insan niye 7.sınıfa giderken epica- feint dinler aq. Cry for the moon'dan söz etmiyorum bile.
eski ismi sahara dust olan,'simone simons' ablamızın mezzo-soprano sesiyle mestettiği başarılı bir beauty and beast vokal kullanan(bazı şarkılarda gereksiz böğürmeler olmuyor değil) başarılı hollanda'lı senfonik metal grubu.şarkı sözleri genelde felsefik,dini,siyasi,fantastik öğeler taşır.fakat maalesef 2015'ten beri ülkemize uğramamaktalar,umarım 2020 de yine canlı izleriz
ne dinlerdik simona ablamızı.gençliğim geldi aklıma bak şimdi.
Senfonik metal grubu
Hollanda kökenli
Turuncu saçlı bir solist ablaya sahip grup. Bakır arası bilemiyorum ama yakışıyor. Hoş kadın.

Cry for the moon şaheseri için;

Hadi atayım da gerçek bir şeyler dinleyin gece gece yıldız tilbeciler.: )

https://youtu.be/Dys1_TuUmI4
odamın 2 köşesinde posteri olan, telefonumda 23 tane gifi bulunan, eşsiz müziklere imza atmış harika bir grup. simone simons'ın güzel sesi ve saçlarından tutun, mark jansen'ın death vocaline, stüdyo kayıtlarındaki back vocallarin bile kabiliyetli oluşu, grubu tarifi mümkün olmayan bir nimet yapıyor. nightwish ile samimi bir ilişkisi vardır ki simone hanım oradan fırlamıştır.
söz senfonik metale geldiğinde, cry for the moon ile öne çıkan grup.
daha önce türkiyeye çok gelmiş fakat hiç gidemediğim senfonik metal grubudur, şarkıları şahanedir.

Bu grubu bir arkadaşım sayesinde keşfettim ve iyi ki keşfetmişim, müzikleri harika ve üyeler de aynı şekilde. Ayrıca bu gruptan sonra farklı senfonik metal gruplarını da dinledim ve şu an bu türün sıkı bir dinleyicisiyim denilebilir.
dinlemeniz gereken gruplar arasındadır kesinlikle
eskilerden sahara adıyla bilinen hollandalı metal grubudur. solisti kadın olan ender başarılı metal gruplarındandır.

bilinen en güzel parçalarından cry for the moon şarkı sözleri de şöyledir:

Follow your common sense
You cannot hide yourself
behind a fairytale forever and ever
Only by revealing the hole truth can we disclose
The soul of this bulwark forever and ever
Forever and ever

Indoctrinated minds so very often
Contain sick thoughts
And commit most of the evil they preach against

Don’t try to convince me with messages from God
You accuse us of sins committed by yourselves
It’s easy to condemn without looking in the mirror
Behind the scenes opens reality

Eternal silence cries out for justice
Forgiveness is not for sale
Nor is the real to forget

Virginity has been stolen at very young ages
And the extinguisher loses it’s immunity
Morbid abuse of power in the garden of eden
Where the apple gets a youthful face

You can’t go on hiding yourself
Behind old fashioned fairytales
And keep washing your hands in innocence.
sanırım ankara'yı hoplatmakta hala.
19 aralıkta izmire gelecek,sonunda görebileceğim grup..nightwish kadar olmasa da hastasıyız simone'den ötürü..
Önce klavyecisinin eşinin kansere yakalanması sonu gelecek konserlere katılamayacağını bildirdikten bir kaç gün sonra Simone Simons'un babasının yaşam savaşı vermesi sonucu çoğu konserleri iptal edildi. Bu aralar üzerlerinde kara bulutlar dolaşıyor, umarım kısa sürede düzelirler. Biz de sanat eseri niteliğindeki yeni parçalarını dinlemeye devam ederiz.
Senfonik metalin kanımca en güzel grubudur. 18 aralıkta istanbulda konseri vardır.
(bkz: symphonic metal).
simone simons'ın 19 yaşından beri vokalistliğini yaptığı harika grup.
Metal dünyasının bana göre en taş 2 kadınından biri olan simone simonsa sahip grup..

Diğeri için (bkz: floor jansen)

Hele ikisinin düet yaptığı bi canlı performans vardır ki,cristiano ronaldoyla messiyi aynı takımda izlemek gibidir..severiz efenim..
18,19, 20 Aralık 2015'te Finntroll ile birlikte istanbul, izmir ve Ankara'da konser vericeklermiş 3'üncü kez izleriz ama finntroll iyi olmuş.

görsel
Ses harikulâde.
https://www.youtube.com/watch?v=dNoTvg0t52c

tamamen şans eseri bu parçalarıyla tanıyıp, tanımamla beraber simone simons diye anılan Übermensch'e hayran kalmam bir oldu. az daha imana geliyordum...

henüz sağlam bir yorum yapacak kadar çok dinlemedim fakat güzel işleri var dinlediğim kadarıyla. simone simons yeter be...
"cry for the moon" "memory" ve "feint" ( (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=KGpcHR_O4IM) ) diyorum .
simone simons olduğu için on numara gruptur. müzikleri hakkında bir fikrim yok.
(bkz: storm the sarrow)
safeguard to paradise piyano versiyonu dillere destan grup .
Metal is dead beybilerim artık para yok size.
Senfonik Metaal'i en güzel yapan gruplardan biridir. Severiz.
çok hoş bir vokali olan grup. kadın eli değdiyse demek ki. *
güncel Önemli Başlıklar