bugün

Kuponla stress bileziği dağıtmış.
Stressini aldığı pamuk gibi yaptığı insanları ihlas finansta bi güzel sikmiştir.
Akıllı adam vesselam.
Din ile para kazanmayı ilk çıkaranlardan biriydi.
allah deyip çalanlardan biri daha. bu da çok sağlam tokatladı. ölmüşün arkasından konuşmayı sevmem ama allah deyip haram yiyenlere de dayanamıyorum allah affetsin.
(bkz: başlara çorap ören enver ören)
(bkz: ceplerin içini gören enver ören)
buna ve kayınpederine inananlar kadar cahiline rastlamadım şu dünyada.

ulan hüseyin hilmi dediğin şahsın ne intisabı var ne de üveysiliği ne de alimliği. enver desen aslan marka yolunda bir tüccar. torunları olacak tipi ise saymıyorum bile, komik yani.

bülent ersoy'a kur yapan evliya mı olur lan allah belanızı vermesin!
1993 yılında inşaat, medya, otomotiv, meşrubat, gıda, ev aletleri, turizm sektörlerinde faaliyet gösteren ihlas Holding’i kurdu. Aynı yıl ihlas Haber Ajansı’nı ve TGRT’yi kurdu. (d.1939 Honaz ö. 2013 istanbul)
--spoiler--
ihlas Finans mağdurundan biri olan Ayfer Sever, 18 yıldır paralarını kurtaramadıklarını söyledi. Sever, “Enver Ören milletin ahını alarak öldü. Oğlu, paramızla sefa sürüyor. Biz faturaları bir-iki ay sonraya öteleyerek ödüyoruz. Bu hak mı, adalet mi? Hakkımı helal etmiyorum” dedi.
https://www.sozcu.com.tr/...defa-suruyor-3245260/amp/
--spoiler--
feto'nun gülen haliydi ve abd'yi yalamayan haliydi.
kendisini sevmezdim ama yine de taksiratı affolsun.
tüm açıklığı ile çıktı ki şirketlerini fetö bir komplo ile batırmıştır.
Ölümün 3. Yıldönümünde tgrt kanallarında hakkında özel yayın yapılan işadamı.
Müşterilerinin başına çorap örmüş ve beddualarla kulağı çınlarken ölmüştür.
çok popçuyu şarkıcıyı trilyoner yapmıştır. tabi bu arada kendisinden alacağı olan binlerce vatandaş vardı.

tayyip erdoğan'a en sıkı muhalefeti yapanlar arasındayken sonradan en büyük destekçilerinden olmuştur.
http://dhaber.gen.tr/ihla...ns-nasil-batti-rildi.html

bu yazıda anlatıldığı gibi bazı gerçekler ortada.
Asılsız asparagas yazılarla bu sayfanın dolması beni hayli üzdü. Kar Zarar ortaklığında kar edince iyi zarar edince o müslüman sömürücüsüydü diyenleri görünce üzüldüm.
Enver abi yaptığı hizmetlerle ehli sünnet kitaplarını 15 dile çevirterek dünyanın dört bir yanına dağıtandır. Türkiye gazetesindeki bizim sayfa için generallere kafa tutabilendir. Bosna hersekte savaş varkn bir kandil günü savaşın orrtasında oradaki camide sniperlar gölgesinde kandil programı yaptırandır . Kendisinden bir ufak isteği olan kişiyi mislini vererek geri gönderrndir bu gün arap yarımadası ve diğer islam ülkelerinde bozuk itikadların yanında hiç bozulmayan tam müslümnlar varsa bu ihlas holding ve enver abi sayesindedir daha anlatmakla bitmez yaptıkları , her zaman güleryüzlüydü başına geln onca sıkıntıya rağmen hiç şîkayet etmedi mekanı cennet olsun allahüteala rahmet eylesin.
hafif panik ataksam ve de sıkıntılı karamsar bi adamsam bu adamın yüzündendir demek yanlış olur da büyük etkisi vardır. ne alaka lan diyeceksiniz. uzun hikaye aslında ama kısaca babam bütün emekli parasını ihlas finansa yatırmıştı ve de yatırdıktan kısa süre sonra ihlas finans battı. bu herifin bankası yani. her gün babam eve gelince bu adama bela okurdu, evde hergün bi stres, bir karamsarlık, paramız iade edilemiyor bende babamdan çok etkilendim küçüklükten beri ondan bir parça panikatak oldum. onun için küçüklükten beri hafızama ismi kazınmıştır bu adamın.

sonuç olarak, öldüğüne zerre üzülmedim, yüzünü görsem hatırlamam ama ismini hiç unutmayacam.
ilginç bir şekilde akp tarafından sahiplenilen adamdır. her iktidar döneminde iktidara goygoyculuk yapan bir kurumdur ihlas holding. ihlas finans'ın batmasıyla birçok insanın parası hava olmuş ve hala ödenmemiştir. işin daha ilginç boyutu toki aracılığıyla ihlas inşaata birçok ihale verilip ihya edilmiştir. ölünün arkasından konuşmak olmaz ama öbür tarafta işin zor enver bey. yine de allah rahmet etsin...
çok ah aldı. milletin parasını yedi birçok kul hakkıyla göçtü öbür tarafa.

(bkz: şimdi hesap zamanı)
görsel
Mesut Yılmaz: "Hayırdır Enver Bey?"

Enver Ören:
- Bir karar aldım ve yarından sonra bunu uygulayacağım. Şu Mehmet Barlas, TGRT"de boyuna sizi tenkit ediyor. Olur mu canım, bu kadar da tarafgirlik yapılır mı? Kararımı verdim. Barlas"ı gönderiyorum.

Mesut Yılmaz: "Aman, Enver Bey şimdi Mesut Bey"le görüştü, Barlas"ı kovdurttu derler. işi bana bağlarlar"

Enver Ören:
- Yok canım, ben gönderiyorum onu.. Bittiii. Benim televizyonumda Başbakanıma laf ettirmem ben.
Armutlu tatil koyundeki cogu insanin kulagini cinlattigi kisi idi.
milletin dişinden tırnağından arttırdığı üç kuruşu heba eden ticari katil.
insanların ekmeğinden artırıp biriktirdiği paraları bu dünyada ödemeden binlerce insanın kul hakkını yüklenerek gitmiştir. bu dünyada ödemedin umarım orada misliyle ödersin.
sana çok beddualarım var ama buraya yazmıyorum.
allah rahmet eylesin kendisi hakkın rahmetine kavuştu. aslında herkes için enver ağabey idi enver ören. kendisini şahsen tanımasam da gerek ekranlardan gerekse iş dünyasında ihlas markası ile yaptığı yatırımlardan tanırdık kendisini.
artık tek çocuğu ahmet mücahid ören ihlas holding'in başında olacak,
kendisine tekrar allah'tan rahmet dilerim. allah taksiratını affetsin.
Garip bir biçimde kendisine para kaptırmayanların ''rahmetli mecbur olmadığı halde borçlarının % 90'ını ödediydi'' şeklinde savunulan ama para kaptıranların hiçbirinin paramızı geri aldık demediği insandır. Bu entryden sonra biz para kaptırdıydık şrraaak diye hepsini ödediler şeklinde kolpadan savunulacak olması da muhtemeldir.