bugün

orjinal adının "The Weakest Link" olduğu yarışma programı(ydı/dır). sunuculuarının menapoza girmek üzere olan bekar kadınların olması nedeniyle reyting alan programdı(r). türkiye'de yayından kalkma sebebi kuvvetle muhtemel isimdeki "halka" kısmıdır.

-haydar bey. en zayıf halka sizsiniz. güle güle.
-lan bana halga diyeninde halga diye seçeninde anasığı avratını sülalesini. . . .
bbc 'deki orijinal versiyonunda da aynı tip, insanları neredeyse yanlış cevap verdiler diye tekme tokat stüdyo dışına atacak * bir sunucu barındıran programdı.
bir de yarışmacıları birbirlerine kırdırıp aralarında hüsumet çıkarmaya çalışıyorlardı, çok şükür o günler geride kaldı.
anne robinson adli bağyan'ın bbc'de sunduğu " weakest link" isimli programin Turkce meali.
(bkz: bir zincirin gücü en zayıf halkası kadardır)
ayrıldığı sevgilisini unutmak için sevgiliyi sıçarken düşünenlerden.
günlük konuşma dilimize en zayıf halka deyimini yerleştirmiş tv programı. kısa saçlı ve bir nevi kırbaçlı sado-mazoşist eylemlerin insanı izlenimini veren sunucusu ile ekranlarda farklı bir tat yaratmıştı o zamanlar. birisi de ne diyorsun sen kadın diyememişti çünkü herşey format dahilindeydi. ama ne olursa olsun bir insanın üstüne bu kadar gidilmez kardeşim. ayrıca son dönemde ki rus ruleti yarışması da bu tür enteresan sunucu formatını farklı bir yorumla karşımıza getirmişti.
eliyahu goldratt ve arkadaşları tarafından geliştirilen altı sigma ' ya benzer ve tamamlayacağı özellikleri taşıyan kısıt teoreminin ana temasıdır. bu teoreme göre zayıf halkayı saptamak önemlidir. Çünkü diğer halkalar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar kurumunuzun başarısını sınırlayan "en zayıf halka" olacaktır.
(bkz: orgu lastigi)
orijinali bbc de devam eden zevkli eğlenceli bir yarışma.

türkiye de bir çok bilgi yarışması gibi bu yarışma da uzun ömürlü olamadı.
(#6824718)entrysi ile kahkahalar atmama neden olan yazar.

allah için ingilizlerle işbirliği yapan bir dedenin torunu olma ihtimali yüksektir.

allah: bugün benim için ne yaptın?
en zayıf halkanın dedesi: ingilizlerle işbirliği yaptım...
Bir iş yeri patronunun, işçi çıkarma fikrine yönelmesi durumunda işleri aksatmadan kovabileceği ve arkasından çok üzülmeyeceği şahısdır. Genelde bu arkadaşlar, neden kovulduklarını bir türlü anlayamamaktadırlar.
bir zincirin gücü en zayıf halkası kadardır.
zincirin koptuğu noktadır.
çok sert bir yarışmaydı. sertliğin sebebi tamamıyla sunucusundan kaynaklanmaktaydı.
kadın ''yarışmanın en zayıf halkası sizce kim?'' diye sorduğunda cevap vermekte geç kalacak yarışmacının kafasına sandalyeyi geçirecek kesin diye korkarak izlenirliği vardı.
http://alkislarlayasiyoru...erik/79962/en-zayif-halka
muhtemelen ovaldir.
kanal d'de yeniden başlayacak olan bbc kökenli yarışma. hülya uğur tanrıöver'i bulup yine ona sundururlarsa belki eski tadını alabiliriz.
Bu aksam tv 8de yeniden başlıyor ama sunucu önemli acun nasıl kaçırmış bunu hayret izleyici tarafından tanınmamis bir yüz olan baybars altuntaşı sunucu yapmış bence reyting için hem güzel hem de kültürlü diye bilinen birini sunucu yapmalıydi misal pelin batu.
Çoraptır. Bu zayıflığı yüzünden de tanrı-insan onu ömrü boyunca ayakkabının içine hapsetmiştir.
sunucusunun bomba olduğu yarışma. evet.
Sunucusu baya zeki bir adam ama yakında en zayıf halka sensin şimdi siktir git diyeceğinden korkuyorum.
Sunucusu çok eziyor.
sunucunun her an atağa kalkıp milleti tokatlayacak gibi bi hali olan program.

güzel, orta halli sorular, ortalama bi program.

sanmıyom tutcağını.
TV8'de yayınlanan ilk bölümünü izledim ve kendi ülkemden bu kadar utandığımı hatırlamıyorum.

Aralarında inşaat Mühendisinden tutun da üniversite sınavlarına hazırlanan gençler kadar her çeşit insan vardı.

Sorularsa o kadar kolaydı ki muhtemelen ilkokullar arası bilgi yarışmasında bile sorulmamıştır bunlar.

Ama ona rağmen 100 sorunun neredeyse 70'ini bilemedi bu güruh.

Meteorolojiyi bilemedi adamlar ya. Daha aklıma gelmeyen neler var.

Ülke olarak durumumuz çok feci.
Tanıtımını izler iken "çok sürmez biri bu adamı döver aga." tepkisini verdiğim, sinir bozucu tavırları olan sunucuya sahip yarışma programı.