bugün

entry'ler (408)

tarihe damga vuran sözler

Bu köpek beni bitiriyor. -ivan pavlov

söyle bana sözlük

Benden daha güzeli var mi?

neredeydin diyen kız sevgiliye söylenecek mekan

Fabrikada. Klinikte. Pasajda. Ormanda. Şemdinlide. Katarda. Brooklynde. Aksaray veya merzifonda.

bilgi içerikli entry giren samimiyetsiz yazar

Düşünülmeden açılmış ve popülerliği hedeflemiş yazarın başlığı olarak değerlendirilebilir. Nitekim, mantığım, bu başlığında veri(bilgi) içerdiği çıkarimina varmaktadır. Doğal olarak kendisinin bahsettiği samimiyetsizligi yine kendisi oluşturmaktadır. Samimiyetsizligin tanımını yaparken acaba bilgi aktarma yerine ne kullanabilirsin?

benim sorunum şu

Yavrum, madem sorun olarak görülen şeyi umursamıyor isen niçin bahsediyorsun? Dedirten yazarın açmış olduğu eğreti başlığı. Tahmini akıl yaşı, ilgi görme üzerine odaklandığı tahmin edilmekte. Duyuları ile hareketlenmesi muhtemel.

gecenin sözü

Yarın salı.

ilgi içerikli entry

Zlatan ibrahimovic.

zengin yakışıklı yada ünlü değilim neden yaşıyorum

Neden yaşadığını kim bilebilir? Daha insanlar kim olduğunun farkında bile değilken. Bu şöyle dursun da yaşam ne ki? Günü geldiğinde ölümden kurtulamayacağın sonlu bir kısır döngü. Insanlar, mekanik dünya ve doğa yasalarının etkisi altında yaşamaktalar. Bu kadar basit bir durum iken niçin yakışıklı ve zengin değil isen yaşam sana günah olsun? Bu insansız gudumleme. Bundan altı yüz sekiz yüz önce şu başlığı açmış olsaydın at bilemiyorum, ok aramıyorum ocaklar beni kabul etmiyor diye yakinacakti bu yazar. Onun duygusal değişiminin açtığı bir başlık. Zaman sonra bilgi ya da operatör olmak önemli olacak belki. Bu, magazin oluşumunun bireylere yaftalamasinin sonucunda gerçekleşen psikolojik problem olarak düşünebiliriz.

en iyi arkadaşı bilgisayar olan insan

Arkadaş seçimlerin de virtüözdur.

en dertli yazar

Vay be dedirten yazar. Bindiği dalı kesme gibi bir huyu da vardır.

gecenin türküsü

Papi papi papi culo.

üniversitede ilk gün yapılmaması gerekenler

Duygusuz olun. Okul size yeni duyguları öğrenecektir. Okul ne verdiyse işimize yarar belki diye almayın. El kol şakaları... Üniversite de ne bamya ne kobra. En iyi erkek görünümlü olan kapar kızı. Her kıza yüz vermeyin bir de sevmek nedir unutun. Kanıtını ve fotokopici ile aranız iyi olsun samimi olun. Bir de bilgisine ve tecrübesine guvenebileceginiz prof. ile iletişiminizi saglamlastirin. Ben niye tavsiye veriyorum anlamadım. Yaşayarak tecrübe etmek çok kalıcı. Unutun oglum ne dediyse. Isirmanin yolunu bulun siz.

kitap okumanın ne faydası var

Insan görünümlü düdüğünü soracagi bir sorudur.

yarın üniversite de ilk günüm oley be

Üniversiteyi, serbestlik, kültürel yuva ve her olanağın mübah olduğu kadın ve erkek ilişkilerinin hayal edildiği taze zihnin pembe duygusudur. Halbuki geldiklerinde gerçekleri öğrendiklerinde, "bu ne lan lise gibi" "üniversite okumak pişmanlıktır." "Abi öğrenciyiz." diyerek heveslerinin kırılacagı dört duvarın olduğunu. Bilemem. Bu taraftarlar için belki de beyler. Kötü öğüt vermek istemem. Ha bu arada üniversite de kızlar teklif ediyor. Öyle bir ayrıcalığı var.

3 kelime ekleyerek öykü oluşturmak

Indi dereye taş bulamadı.

okulda öğrenilmiş en unutulmaz bilgi

Asla sıra arkadaşına güvenmemek. Her zaman öğretmene şikâyet edebilecek konumdadır.

zeki kızların ortak özellikleri

Elektronun dönme hızı hesapları, nötron yıldızların ne kadar enerji barındığının hesabı, örümcek robot yapımı gibi özellik gösterir.

yazarların şu an çektiği ağrılar

Karın ağrısı.

medyum

Bilgisini sakınmayan, ilahi güçe bel bağlamış, ne fizik ne kimya ne kuantumdan anlayan kehanet fabrikaları.

sözlük erkeklerinin kimseye yavşayamaması

Yavşamak için bahanesi, sebebi ya da amacı olmayan erkek tipi.