bugün

en uzak olan sevilir genelde.
kuzenim var bir kaç tane onlar.
En uzak olan.
şahsen eniştemi severim ölmeden önce dedemi de severdim.
Dayımın oğlu. Adamla maça görüşürüz. Stadın orada buluşur bir yemek yiyip iki bira içer maça gireriz maç bitince dağılırız. Evet.
görsel

benim oyle bir akrabam yok.
Hala oğlu şafak abi.
Hiçbiri.
elbette teyzem.

teyzem yok.
görsel
anam. başka kim olacak?
daha önce hiç tanışmadığımdır.
dokuz ve on iki yaşlarındaki iki yeğenim.
ben üç aylıkken rahmetli olan dedemdir. (babamın babası) normalde on günde bir mezarlığa gider onu ziyaret ederdim ama neredeyse bir ay oldu ve ben hâlâ onu ziyarete gidemedim. çünkü her ziyarete gidişimde onunla biraz konuşur, tüm insanlık için dua eder evin yolunu tutardım. ilk kez, en son gidişimde kendim için bencil bir dua ettim ve yirmi dört saat geçmeden ettiğim duanın sonucu bir felaket gibi suratıma çarptı. şimdi dedeme gidip ne diyeceğim ki? en iyisi yarın yanına gitmek illaki gideceğim arayı daha fazla açmayım. umarım çok kızmamıştır. gider yükselen tuvalet kağıdı fiyatlarından bahsederim sonra da insanlık adına bir dua eder her zamanki gibi evin yolunu tutarım.
Yaş farkı az olması sebebiyle kuzenim Hesnadır.
Her zaman her koşulda yanımda olmasıyla,sınırsız eğlenebildiğim kişidir kendisi,kafa dengidir. Beraber kazandığımız güzel insanlar, şahit olunan ölümler vardır. ilk defa dinlenen şarkılara, paylaşmaya,kaçak yapılan planlara şahidim.
Sözlükte kuzenimin olması üzerine canım kuzenim diyorum sözlük..
sanırım hepimiz için anne tarafı bir akraba.

iki dayımdan büyük olan dayım.

halamları da severim ama büyük dayımın yeri ayrı.
hiç sağ olan yok ki
olsa sevcez.
Kan yoluyla bulaşan en kötü hastalıktır,hiçbiri sevilmez.
En az yorum yapandır.
(bkz: hiçbiri)
ninem çünkü öldü. en iyi akraba ölü akrabadır.
benim sevdiğim akrabam ben henüz 3 aylık iken ölen rahmetli dedem. onun hakkında çok az bilgi sahibim. belki de bu yüzden en çok onu seviyorumdur.

diğer akrabalarımı tanıdığım için onlardan pek hoşlanmıyor olabilirim.