bugün

yanlış tespittir. 3 tane rengi yan yana dizmekle karizmatik bayrak olunmaz. bir de türk bayrağına bak; anlarsın.
3 rengin karizmatikliği neresindedir merak konusudur. papua yeni gine bayrağı daha bir karizmatik durur.

http://bayrak.turkcebilgi...pua-yeni-gine-bayragi.png
yan çevirdiğinde de hollanda bayrağı oluyor ee nolacak bu durumda? kafamız hayrolsun diyorum.
en karizmatik başbakan'da onlara aittir.
caps:http://www.sezyum.com/wp-uploads/helal-olsun-amk.jpeg
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
kendi bayrağının anlamını ve ne kadar değerli olduğunu bilememektir.

(bkz: yemin ederim gerizekalı bu çocuk)
sarıl ve renklerinde yaşa o zaman ne diyelim.
ama şunuda bil ki o bayrağın mavisindeki hürriyetin mimarları, aynı zamanda giyotin altında kanlarıyla kırmızısınıda boyadılar. oda yetmedi, devrimin beyaz ellerinden hala zirvesine tırmanan kapitalizm doğdu.
eğer bir türksen sana tavsiyem,
yat kalk bayrağınla ve her zerresindeki anlamıyla övün.
(bkz: bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır)
her ülkenin bayrağı kutsaldır ve bir anlam ifade eder. karizmadan kasıt görsellikse, bu kişiye göre değişen bir durumdur.
"görsel açıdan en iyi bayrak, fransa bayrağıdır" diyemem ama fransa bayrağı benim de hoşuma gider. "sadece 3 tane renkten oluşmuş bir bayrağın ne görselliği olacak?" şeklinde yaklaşımlarında bana pek anlamlı gelmediğini belirtmek isterim.

bu arada fransa bayrağındaki;

mavi: özgürlüğü,
beyaz: eşitliği,
kırmızı ise: birliği ve kardeşliği temsil eder.
amerikan bayrağı nın altında ezilecek bir bayrak olan fransız bayrağını savunan gudik lafı.

http://field.files.wordpr....com/2008/11/usa-flag.jpg

not:türk bayrağını söylemeye gerek duymadım, o zaten bayrakların şahı.
Hristiyan ulusların çoğunun bayrağı, teslis (üçleme) inancından dolayı üç parça renkten oluşur. Bu yüzden Fransız bayrağının Belçika, italya vs. bayrağıdan bir farkı yoktur. Ayrıca Fransız bayrağını 90 derece çevirisen Hollanda bayrağı olur yani bi cacık değildir. Öyle renklere dötten anlam sallayarak karizmatikmiş seksepalitesi varmış gibi saçma çıkarımlarda bulunmak yersizdir.
valla simgesini mimgesini, nereden geldiğini bilemem; ama oldum olası uruguay'ın bayrağını sevmişimdir. açık mavi beyaz, sol üstte güneş falan... iyidir uruguay, gitmek görmek lazım belki de.

fransa'ya gelince, illa ki bir şeylerin simgesidir, herifin teki "ne olsun lan renkler, kırmızı olsun di mi? lacivert? evet o da olsun. bi de beyaz koyduk mu 10 numara bayrak sana" dememiştir de, niye karizmatiktir onu anlamak zor; ama görüşlere saygılıyızdır. başkası çıkar da der, "ne ulan uruguay'ın bayrağı öyle? 1. sınıf çocuğunun resim yapması gibi" diyebilir.
bayrağın karizmatik olması renklerinden ziyade,nasıl oluştuğudur.
naalaka yaa dedirten laftır şanlı bayrağımıza bakmadın herhalde sorusunu beraberinde getiren bi laftır
tanzanya bayrağını yeğlerim.nasıl, nedir bilmiyorum ama mutlaka güzeldir.
--spoiler--
peki bu renkler neyi sembolize eder?
--spoiler--
karizma kelimesinin anlamını bilmeyen yazara ait başlıktır.* karizma herhangi bir şeyin şekilinden (dış hatlarından,genel hatlarından ve görünen kızmından) kaynaklanır.

başlık 'en anlamlı bayrağın fransa bayrağı olması' olsaydı en azından başlıkla yazılanlar uyuşmuş olurdu.

sonuç olarak: anlamsız bir önerme olan başlıkla, yazılanların uyuşmadığı bir karalama olarak tanımlanabilir...
ben sömürgeciyim demenin başka türlü ifadesinden başka birşey değildir..
ikinci sırada büyük britanya üçüncü sırada amerika diye devam edecektir sanırsam..
ay yılıdızın yanında halt yemişin türkçe varyasyonu budur işte.
(bkz: beyazı ana renk sanmak)
erkan diye kız ismi olması gibi bir şey. *
mikronezya federal devletleri yada sri lanka dese neysede
masa örtüsü olmak için bile fazlasıyla sıradan ve düz olan şey nasıl karizmatik olabilir
En güzel bayrağın "Türk" bayrağı olmasına rağmen başlığı açan arkadaşın "fransa" bayrağı olduğunu sanma durumudur
fransız bayrağı, birçok avrupa ülkesinin şekilsiz şemalsiz; sadece üç renkten oluşan bayrağı gibi boktandır. ille karizma aramak istiyorsanız ülkelerin armalarına bakınız. fransız arması güzeldir mesela.

http://upload.wikimedia.o...ue_fran%C3%A7aise.svg.png
en korkutucu hayvanın karınca olması gibi bir şeydir.
her ulkenin bayragi kutsaldir da bu fransa hayranligi ne... bayragin temsil ettigi degerler iyi hos ama ulke bu degerleri tasimadiktan sonra ne yazar...
maldanadamı fransaya sürdürelim bu çile bitsin.