bugün

(bkz: arkadaşım bi siktirip gider misin)
der zerdüşt...
hiç şüphesiz fevzi tuncay'ın inönü'de galatasaray maçında ıskası.

iyi kaleciydi, yazık oldu...
19 ekim 2005 fenerbahce schalke 04 maci
(bkz: volkan demirel)
(bkz: volkan ne yaptın)
fevzi tuncayın yaptığı büyük hata. beşiktaş galatasay maçında topu ıskalaması.
çek kaleci cech'in avrupa şampiyonasında yaptığı hatadır. nihat affetmemişti.
Volkan demirelin shalke 04 maçında yediği aptal gol.(golu atan Kuranyi)
(bkz: iyi hata)
(bkz: anlatım bozukluğu)
aklımdan alıntı. *
--spoiler--
yıl 2000 aylardan mart ayıydı yamulmuyorsam.

eskişehir' e gelen yıldız milli takımı ve ekibi bölge bölge dolaşıp yetenekleri karmaya dahil ediyorlardı, semih yuvakuran ve hasan bora liderliğinde. biz bu takımla mücadeleye eskişehir karması olarak katıldık. tabi o zamanlar eskişehir' in en yetenekli kalecesiyim. herkes kesin topçu olur gözüyle bakıyor. her neyse maç saati geldi geldi, kadro okundu, hoca konuştu çıktık biz sahaya. rüzgarın şiddetini kelimelerle tabir edemem. ısındık ettik. maç başladı. milli takım var karşıda biz bastırıyoruz. gelen atakları gönderiyoruz vs. ilk yarı bitti 2-0 öndeyiz. adamların tek oynayanı sanırım kocaelispor genç takımında oynuyormuş 10 numaraları. boy 1.65 var yok. ikinci yarı başladı on dk geçti. bu velet ortasahadan topu bir şişir kaleye doğru topun geldiği yükseklik ve o an şiddetlenen rüzgar topun havada bir sağ bir sol yaparak gelmesini sağladı. sanırsın tsubasa şut çekti, valla bak. ben penaltı noktasının bir adım daha önünde topa göre ayarlayarak kendimi bir sağa bir sola gidiyorum. panik yapacak hiçbirşey yok aslında. top kucağıma indiğinde nasıl becerdim hala akıl erdiremem kucağımda dönen top kaysın, elimden kaçsın ve hatta üstüne bacak aramdan geçsin, adamların üzerime doğru koşan golcüsü affeder mi aldı topu, giderken dedim son bir hamle ayaklarına yapışayım dedim böyle bir gol yiyeceğime, uzandım yakalayamadım, adam da boş kaleye attı tabi golü.

şurası gerçektir ki o gün kurtardığım topları saysak bu hatanın üzerini fazlasıyla kapatır. ama o gün seçilemedim. kısmet ondan sonraki yılaymış.
--spoiler--
not: bir de bu işi yapıcak olanlara küçük bir öğüt; hata yapmayan kaleci yoktur. olay bundan psikolojik olarak etkilenmemektir. zira kaleci iyi kaleciyse eğer güzel goller yer.
richard green'in 2010 Dünya Kupası'nda yaptığı hatadır.belki de green o golü yemese ingiltere grup birincisi olacak ve almanya ile karşlaşmayacaktı.