1. 1.
  günter wallraff'ın yazdığı bir kitap..Günter wallraff almanya'da yaşayan Türk işçiLeri'nin dramını kamuoyu'nun geniş kesimLerine duyurmak için , yaşamının iki yıLını en kötü koşullar altında , en tehlikeli işlerde kaçak olarak çalışan türk işçileriyle birlikte geçirdi.onların çalışma ve yaşama koşullarını tanıdı.
  işçi pazarı'nın nasıl köle pazarına dönüştüğünü , kaçak yabancılar'a tam anLamıyla öldürücü işlerin yüklendiği , insanların sırf yabancı oldukları için insan yerine konulmadıklarını o "en altakiler"le birlikte,günter wallraff , türk işçisi ali levent olarak iki yıl inşaatlarda , mcdonalds'da , thyssen'de kaçak işçiler arasında çalıştı.
  3 ... tucimania
 2. 2.
  okunduktan sonra bir daha kesinlikle mcdonalds'a gitmemeyi düşündüren kitap. zaten sevmezdim o tür yerleri, şimdi yanından geçerken bile midem bulanacak.
  1 ... bleedingmoon
 3. 3.
  tutunamayanlar, en alta düşüyorlar ya ondan en alltakiler tutunamayanlar.
  1 ... reziller
 4. 4.
  günter walraff tarafından yazılan enfes bir kitap. hayatın her aşamasında dışlanan ve ezilen insanları anlatıyor.

  orijinal adı : ganz unten
  2 ... levski
 5. 5.
  yazarı günter wallraff amcam bu kitaptan sonra hızını alamamış, zenci kılığına bile girip kitap yazmıştır daha sonraları.
  2 ... jason pourne
 6. 6.
  günter wallraff'ın unutulmaz çalışması. kendisi kitabın sonlarında yine kendini türk işçi gibi tanıtarak bir nükleer tesiste çalışmayı da planladığını ama artık bünyesi -fiziken de- kaldırmadığı için vazgeçtiğini belirtmiştir.
  ... usualsuspects