bugün

en ünlü sözlerinden biri '' iktisat ahlaksız bir disiplindir '' olan uludağ üniversitesi iktisat profesörü. bütün okulda deli emin olarak bilinir. derse deftersiz kalemsiz giren öğrenciye demediğini bırakmaz. bir defasında derse deftersiz gelen bir öğrenciyi dışarı çıkarırken sınıf ortasında aralarında şu diyalog geçmiştir.
- bu çocuğun ganosu 1.20 bile değildir. söyle bakalım senin ganon kaç ?
- 1.19 hocam
- ben size söylemedim mi adamı gözlerinden tanırım ben, alkışlayın bakalım beni (sınıf alkışlar). adın ne senin
- ibrahim
- seni hiç unutmıycam ibrahim, şimdi çık dışarı
lakabı deli emin olup derste sürekli öğrencilere ganolarını soran, 2.5 gano üzeri öğrencileri öve öve bitiremeyen, 2.5 altı gano sahibi öğrencileri hoyratça eleştiren ve tahminimce sınav kağıtlarını okumayan badem bıyıklı iktisat profesörü!
öğrencilerle uğraşmayı ve onlarla dalga geçmeyi seven bir profesör. bazen derste fatih sultan mehmet'ten girer konuya. iktisat bizim hayatımızdır der sürekli.

fena aşağılar öğrencileri. geçenlerde çocuğun birini yanına çağırdı emin ertürk. hem ipsizsin, hem sapsızsın dedi ve ardından baştan aşağı süzerek hem de tipsizsin deyip çık sınıftan dedi.

ama not konusunda kimse laf edemez kendisine. kağıdına göre puan verir, ne eksik, ne fazla.

ha unutmadan, bu adamın vizesinden 70, finalinden 75 alarak aa çaktım.*
Uludağ üniversitesi iktisat bölümü hocasıdır. derslerde çok saçma anılarını anlatır sakın dersinde uyumaya kalkmayın yada derse geç kalmayın bide öğrenci kartınız sürekli yanınızda olsun arada bir sen öğrenci misin kartını göster diyebilir hazırlıklı olun ama sınavı çok kolaydır ne anlatırsa onu sorar sınavlarda çok puan kırmaz bu yönünü her zaman sevmişimdir emin hocanın
güncel Önemli Başlıklar