1. 1.
  istiklal'de yeşilçam sokağı'nda bulunan güzide sinema salonu. taksim'den gelirken sağda kalıyor.
  1 ... laz pacino
 2. 2.
  1 nisanda başlayacak olan film festivali için biletlerin temin edilebileceği sinemalardan birisi. diğerleri için
  (bkz: rex sineması)
  (bkz: atlas sineması)
  (bkz: sinepop sineması)
  (bkz: beyoğlu sineması)
  ... tutunamayanlardan
 3. 3.
  büyük salonu ve perdesiyle tercih edilen sinema salonu.
  ayrıca:
  "1924 yılında Art-Nouveau tarzındaki iki melek figürü yüzünden Melek adı ile doğan Melek Sineması, Emekli Sandığı tarafından satın alındıktan sonra, hayatına Emek Sineması olarak devam etmiş. Meleklerden geriye ise, sahnenin iki tarafında yer alan boş nişler kalmış. Günümüzde film izleyicilerinin salonun hoşluğu ve mimari etkileyiciliği yüzünden tercih ettiği Emek, en son 1993 yıllında restore edilmiş ve tüm süslemeler orjinale yakın bir şekilde altın yaldızla yenilenmiştir. "
  http://www.kentimistanbul...RegNO=173&goster=full
  ... cikarinbeniburdan
 4. 4.
  beyoglundaki en güzel sinemadır kendileri. salonda otururken tarihi bir mekanda olduğunuzu hissedersiniz , perde kenarındaki işlemelerden dolayı. özellikle (bkz: istanbul film festivali) dönemlerinde gidilmesi tavsiye olunan yerdir.
  ... qwer123
 5. 5.
  şimdiye dek gördüğüm en güzel sinema salonu. insan kendini rönesans döneminde sanıyor o işlemelere bakarken. halbuki hiç alakası da yok. klima ya da havalandırma dikkatimi çekmedi ancak salonda hoş bir esinti oluyor film boyunca, hamak da olsa iyi olurdu. iki kötü yanı var, birincisi hamak olmaması değil tabii ki, sıra numarası yazmıyor hiçbir yerde. saya saya bulmak zorundasın koltuğunu. üstelik sistemi de oldukça farklı. sıranın tam ortasındaki koltuklar 1 ve 2 oluyor. 1'in solundan 3,5,7,.. gibi tekler; 2'nin sağından ise 4,6,8,.. şeklinde çift numaralar gidiyor. sıralar ise perdeye en uzak olanı 1'den başlayarak numaralandırılmış. gerçi anlatmayıp şunu da göstersem olurdu:

  emek sineması

  ikincisiyse şu ki, perdesinin kirliliği ekranın bembeyaz olduğu sahnelerde göze batıyor, sağ alt taraflarına doğru bir yerde ise yarık mı desem çizik mi, öyle bi şey var. benim gibi obsesif kompulsiflerden özür dilerim. takılmayın olm o kadar ya.

  yorumsuz bilgi de vermek gerekirse, filmekimi 2009'un maçka cinebonus'la birlikte iki salonundan biri. festival kapsamında 47 seansa ev sahipliği yapıyor.
  3 ... castiel
 6. 6.
  balkon bölümünden bir film izlediğim sinema. tamam ambiansı güzel, salon geniş de hacı oturduğumuz koltuk taş devrinden kalma lan.
  -1 ... kafiyesiz eleman
 7. 7.
  hödük yer göstericilere sahip sinema.adamı filmden soğutuyor bunlar, üzerine dilenci gibi bahşiş istemeleri bozuk olmayınca yaptıkları afra tafralar da cabası.
  1 ... a clockwork mandalina
 8. 8.
  1924 yılında melek sineması adıyla inşa edilen yapı.
  yüzyıl başında buz pateni sahası olması bu arazide, tuhaf.
  1 ... ritmik uyuz
 9. 9.
  akıbeti belli olmayandır. yaşamasına katkı vermek isteyenler için:
  http://www.facebook.com/g...f=nf&gid=383448037151
  1 ... humanistyamyam
 10. 10.
  sözlük ne kadar da duyarsızmış buna. adamlar bu mekanı yıkıp avm yapmak istiyor kimsenin sesi çıkmamış. herkesi tebrik ediyorum ama en çok 2010 avrupa kültür başkenti istanbul'u kutluyorum..
  1 ... zugo