1. 1.
  (bkz: requiem for a dream) filminde inanılmaz bir performans ortaya koymuş oyuncudur..efsane şeytan filmindende hatırlanabilir..yeni filmi (bkz: the fountain)de yine (bkz: aronofsky) ile çalışmaktadır.
  3 ... hayrola genc
 2. 2.
  we got a winner ve i'll be on television repliklerini akla kazıyan, requiem for dream'in en iyi performansını sergileyen hanım..
  1 ... beholderr
 3. 3.
  requiem for a dream filmindeki oyunculuğu ile büyülemiş, "oha bu kadar da iyi olunmaz ki" dedirten tatlı teyze.
  1 ... diyeceklerim bu kadar
 4. 4.
  requiem for a dream'deki performansıyla bence sinema tarihinin en iyi performanslarından birini sergilemiştir,alkışlar onun için gelsin.

  (bkz: we got a winner)
  ... alexanderdelarge
 5. 5.
  Oscar ödüllü ABD'li aktris. 6 kez Oscar'a aday gösterilmiş bunlardan birini kazanmıştır. 1972 yılında The Last Picture Show ile Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarı'na; 1974'te The Exorcist, 1975 yılında Alice Doesn't Live Here Anymore, 1979 yılında Same Time, Next Year, 1981 yılında Resurrection ve 2001 yılında Requiem for a Dream filmleri ile En iyi Kadın Oyuncu Oscarı'na aday gösterilmiş ve Martin Scorsese'nin yönettiği Alice Doesn't Live Here Anymore filmi ile En iyi Aktris ödülünü almayı başarmıştır.
  1 ... zagortenay
 6. 6.
  müslüman olup islam ile şereflenmiştir.
  ... kaplan vezir
 7. 7.
  (d. 7 Aralık 1932), Oscar ödüllü ABD'li aktris. 6 kez Oscar'a aday gösterilmiş bunlardan birini kazanmıştır. 1972 yılında The Last Picture Show ile Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarı'na; 1974'te The Exorcist, 1975 yılında Alice Doesn't Live Here Anymore, 1979 yılında Same Time, Next Year, 1981 yılında Resurrection ve 2001 yılında Requiem for a Dream filmleri ile En iyi Kadın Oyuncu Oscarı'na aday gösterilmiş ve Martin Scorsese'nin yönettiği Alice Doesn't Live Here Anymore filmi ile En iyi Aktris ödülünü almayı başarmıştır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Ellen_Burstyn
  ... hasmet ibriktaroglu