bugün

futbola bok atıp 'almodovar çok büyük bir deha,hele penelope cruz'la uyumları şahane' derken kocaman kadehin dibini ancak dolduran kırmızı şarabından bir yudum almak ve aklından geçen 'verecek mi lan bu kız,e ver artık almodovar dedik' gibi kaygıları asla karşısındaki kıza belli etmemek.
elit insan olmanın yolları isimli başlık açmamak.
T-shirtin üstüne kravat takıp çarşıda dolanmaktır.
sırf kız düşürebilmek için her ortama uyum sağlamaya çalışmak, benliğini unutmaktır.
yediğin içtiğin giydiğin seni elit yapmaz. Seni elit yapan düşüncelerin ve düşünme sistemindir.
türkiye'de seni düşüncelerin ve düşünme sistemin elit yapmaz. seni elit yapan yediğin, içtiğin, giydiğin, gittiğin yerlerdir.
- allah ın varlığına ve birliğine inandıktan sonra kendisine iman dolu bir kalp verdiği için şükretmek.

- islam'ın 5 şartı ve imanın 6 şartını tertemiz bir kalp ile yerine getirmek.

benim için elit olmak allah nezdinde elit bir kul olmaktır. kuran da bu kullar için muttaki kelimesi kullanılır.
kızınıza pelinsu ismini koymak değildir.
inşaat amelesi elittir ki zaten. Durum elit tanımınız ile alakalı. Ben işsizim ve çok elitim. Aman yarabbi neler diyorum ben.
(#33338819)

anlattigim sekilde benimkine benzeyen bir hayatin varsa elit falan olaman.
Küfür etmemek. Sakin bir insan olmak. Bağırarak konuşmamak. Evet.
sonradan elit olunmaz, sonradan görme olunur.
Rafine şeyleri seçme isteği olan insan diğerlerinden daha farklı bir ihtiyaç içindedir.

Misal damak tadı kas gibi gelişen bir şey. Sen daha yoğun algılama imkanına sahipsen bu seni üstün yapar. Ben mesela bu anlamda vedat milor örneğini veriyorum.

Elit seçkin demek ve azınlık oluyor toplumda. Ben evde şatobiryan yemediysem o lezzeti aramıyorum. Bu beni daha az değerli yapmıyor.
Olduğun gibi olmaktır .
Nişantaşı, cihangir, bağdat caddesi, etiler, tarabya. Buralarda oturmuyorsan boşuna yırtınma.
Cahil olma Yeter.
Etiketler sizi bir şey yapmaz. Elit olmak diye bir etiket yapıştırınca elit olmazsınız. Sizde ya vardır ya da yoktur. Potansiyeli olan insan potansiyeli iyi kullanabilirse o zaman diğerlerinden ayrılır.

Bu yüzden liyakat önemlidir. Fırsat eşitliği halinde potansiyel ortaya çıkar.

Aileden zengin birini en iyi okullara yollayın en iyi eğitimi alsın ama adamda lider kumaşı yoksa ondan seçkin biri olmaz.

Karizma dediğimiz de allah vergisi demek etimolojisinde.
günümüze göre anılan elit insan için, tertemiz jilet gibi marka olduğu belli olan kıyafetler giymek, soğuk, cool bir tarzda hareket etmek. elit olmak günümüzde ancak faşist birilerinin dikkatini çekmek ve statünüzü konuşturmak demektir.
buna ihtiyaç duymak da arkada bazı eksikliklerin olduğunu işaret eder düşüncelerime göre.
bir kalbinizle konuşmak kadar sıcak değildir. superegonun baskın olduğu bir kavramdır elitlik. samimiyeti eksiktir bu yüzden.
nasıl olunacağını bilmiyorum ama parasız olunmayacağını biliyorum.
günümüzde fular ve gözlük takan elittir. swh
Ahlaklı erdemli empati sahibi ve kendi ölçülerinle kaliteli yaşıyorsan elitsindir.
Buralardan taktikler almamaktır.
Elit beylerle görüşen kadınlar ile görüşmek bu yollardan biri olabilir mi?
parasız olunmaz.
Sessiz olun az konuşun.