bugün

elde kadeh efkarlanılabilir de aslında.*
bir dönekten beklenebilecek bir açıklamadır.
--spoiler--
ama ortamın koşullarını dikkate alarak bu yıl daha vakur, daha sessiz sakin ama yüreğimizde aynı coşkuyla bayramımızı kutladık.
--spoiler--

yüreklerinde aynı coşkuyla kutlamışlar bak sen. kimi kandırıyorlar belli.
(bkz: 29 ekim 2011 törenlerinin iptal edilmesi/#13534060)
tank paleti görmeyince cumhuriyet yıkılıcak sanan postalseverlerin rahatsız etmiş olan açıklama.
vah vah...kıyamam.
o düğün senin bu düğün benim gezmeyi daha mantıklı bulan tarafın söylemi. bu zihniyetlere göre; şehit, depremzede, kadeh bahanedir, cumhuriyet bayramını iptal etmek şahanedir.
gelecek sene de hayırlısıyla bir şey çıkardılarmı, 29 ekim ruhu kurur allah ın izniyle.*
elinde kadeh ile kahkaha atmak yerine, şerbetleri çekip, göbek atmayı tercih etmiş zihniyet ürünü..
cumhuriyetten anladığın buysa seni azlediyorum denilesi insan sözü.
elinde kadehle kahkaha atmaktansa, sessizce kı*ına kına yakan devlet bakanının yorumudur efendim.
(bkz: recepsiyonizm).
(bkz: 600 kişi öldüğü halde düğünden düğüne koşan insan)
türkiye cumhuriyeti kültür bakanı saçmalığı...

sanki biz senelerdir cumhuriyet bayramı kutlarken elimizde kadehlerle kahkahalar atıyoruz. ya da böyle kutlama yapan bir angut gördünüz mü şimdiye kadar?

yazık...hay zihniyetinizi...
bir meyhaneci lafı olması muhtemel söz. kahkaha mı atıcaz, efkarlanıcaz tabii.
ülkemizdeki putperest guruhu tarif ederek açıklama yapmış başkan söylemi.

bazı aklı evveller daha önceki cumhuriyet bayramlarını arşivlerden bir izlesinler.
çok afedersiniz de salaklıktır. kaçıncı yazışım, ben bile hatırlamıyorum..

yıl 1937.. atatürk hasta.. hem de çok hasta.. günde 23 saat yatmak zorunda..
o haliyle bile kalkıyor ata yatağından, kutlamalara gitmek için.. "gitmem lazım yoksa milletin morali bozulur" diyor..

evet, yukarıda yazdıklarım 1937 29 ekim'indeydi.. şimdi ne oluyor? durun hemen söyleyeyim.. iki üç şerefsiz depremi bahane edip kutlamaları iptal ediyor..

(bkz: bsgçk)
rakı içip, zeybek oynayacaktık.*
arşivlerden daha önce ki cumhuriyet bayramı kutlamalarına bakıyorum da. uffff neler yapmışız hacı biz yaaa. içkiler, kadınlar, balonlar, köpük partileri, gecenin ilerleyen saatlerinde orgy... hatta 30 ekim günü resmi tatil bile yapılmış, bir gece öncesinin yoğun geçmesinden dolayı!

şimdi bu kutlamaların deprem olduğu bir dönemde yapmak ayıp olurdu zaten. neyse artık bunu 23 nisan'a saklayalım.

bakan günay' ın bu açıklmasına, ''işte büyük bakan, adam haklı putperest guruhu tarif ederek açıklama yapmış başkan! (başkan ne bende anlamadım) söylemi'' diye hala bir fiil yalayanlar var ya, van için ne yaptılar merak ediyorum.

böyle tıkır tıkır klavyeyle yazmaktan başka ne sikime yaradılar, hangi 31 e tükürük oldular bilmiyorum?

allah, kitap, tayyip deyip, hava alanında namaz kılan, otelde grup seksten basılan nihat doğan' dan farkınız yok.
tabi her sene yaptığımız gibi beyaz şarap eşliğinde, havyar ve sushi servisi ile kadehlerimizi cumhuriyet bayramı şerefine kaldırarak hep beraber yahu vanda fena sallanmış diyerek kahkaha atacaktık biz.

ya bu cümleyi kuran insanın aklında ne tür psikopatlıklar vardı merak ediyorum? fransamı lan burasıda kadeh kaldıralım cumhuriyet bayramına? angut! ne zaman gördün bizim milli bayramımızda kadeh kaldırdığımızı!
tek söylediğimiz yahu iptal olmasında her sene yapılan milli törenler gerçekleştirilsin, bandolar, etkinlikler yapılsın evlere dağılalım. ne kadehi ne kahkahası ağzına sıçtığımının kör cahili!?

hem ayrıca kemalistler atlayacak ne demek lan? sen nerde yaşıyorsun? türkiyede. sen türkiyede kimin sayesinde, nasıl yaşadığını biliyor musunda, o cahil çevrenin kafanı doldurduğu cahiliyet dolu, yarım yamalak bilgilerle atıp tutuyorsun? şu laikçiler şöyle kemalistler böyle vb. hakaretler edenleri süreceksin sömürge bir devlete, ozaman bilecek ülkesinin değerini, kurtarıcısının kıymetini.