1. .
  1898-1988 yılları arasında yaşamıştır.ibrahim çallı atölyesinden mezun olmuştur.iyi bir ressam olmanın yanı sıra 'on yılda resim' isimli bir kitap yazmıştır.D grubu ressamların ilk akla gelenlerindendir.*
  ... pafküf
 2. .
  1914’te Sanayi-i Nefise Mektebi'ne girdi ve ibrahim Çallı'nın öğrencisi oldu. Okulunu tamamladıktan sonra Müstakil Ressamlar ve Heykeltıraşlar Birliği'ne katıldı. ilk sergisini 1930 yılında açmıştır. 1933 yılında Nurullah Berk, Zeki Faik izer, Cemal Tollu, Abidin Dino ve Zühtü Müridoğlu ile birlikte D Grubu'nu kurdu. D Grubu adını, açılan 4. sanat topluluğu olması dolayısıyla latin alfabesinin dördüncü harfi olan D'den almaktaydı.
  Öğrencilik zamanlarında izlenimciliğin etkisi altında kalan Naci, daha sonraları D Grubu ile birlikte soyuta yöneldi. Aynı dönemde Paul Klee, George Braque gibi çağdaş ressamlardan ve Hafız Osman, Mehmet Esat gibi hat sanatçılarından etkilendiği söylenebilir. 1940'lardan sonra batı sanatının etkisinden sıyrılıp doğuya yönelerek hat sanatı soyutlamalarıyla ilgilendi.
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Elif_Naci
  ... ilk jedi kiz