bugün

bir adet fender stratocaster modeline sahip olduğum harika şey. en iyi arkadaş.
Dünyanın ilk Seri Üretim Elektro Gitarı.

görsel
Ibanez grg170 modeline sahip oldugum gitar cesidi. Eskisi gibi calamasam da (ara verdim) hala seviyorum.
yeni başlayanlar elektro gitardan da başlayabilir. tarzı ve tekniği farklıdır ancak notalar aynıdır, akort düzeni aynıdır. yeni başlayan için klasikten sonra elektroya geçmek saçmalığı uydurulmuş büyük bir yalandır. neyi seviyorsanız onu çalın onun üstüne düşün.
Yeri gelince gaz veren, yeri gelince de hüzünlendiren güzel müzik aleti.
şimdilerde deli gibi almak istediğim.

emeklemeden depar atmak istediğim.

stream of consciousness çalmak istediğim.

ilk dinleyişte deli gibi vurulduğum estrüman.

edit:imla.
1 yıl önce başladığım müzik enstrümanı. Şuan sadece solo çalabiliyorum birde birkaç tane green day şarkısı. Gitar hocası sağ olsun bana tek katkısı parmaklarımı elektro gitarın klavyesine alıştırmaktı. Siz siz olun hocanızın öğrencileriyle bir konuşun öyle ders alın yoksa aylık 200 lira (özel dersse) çöpe gider. unutmadan söyleyeyim youtube' dan selim ışık' ın derslerini ve motto müzik' in derslerini izleyebilirsiniz (ki ben artık öyle yapıyorum).
Led zeppelin sarkilarini akustikte icra eden sahsim artik deli gibi bu meretten istemekte. No quarteri, kashmiri akustikte calmak biyerden sonra sıkıyor. Elektromu alip agzimi jimmy page gibi yapip hatta icmedigim halde cigurami agzima koyup yardirmak istiyorum.
Tanim: en guzel icatlardan.

Edit: sonunda ikinci el bir les paul edindim. Hayvan gibi agir serefsiz ama mukemmel birsey.
bu dünyadaki en iyi buluşlardan. Büyüleyici ve ne yazık ki zaafım. Bunu çok iyi çalan insanın hiçbir kötü özelliğini göremem, kör olurum.
7 ay önce edindiğim ,bilenlerle tanışmak ve bilgi paylaşımı yapmak istediğim enstruman . Ankara içi olursa tadından yenmez ama bilgi bu çin de bile olsa gitmek lazım.
4 senemi klasikle heba etmiş biri olarak söylüyorum klasikten elektroya dikey geçiş yapmış biri için: Milattır. Kurslarda genellikle pop gitar arşivinden şarkılar çalındığı için elektro gitar ile sadece akor dizilimi olarak benzerliğini görürsünüz. Teknikler vs. her şey farklıdır. Klasiği çal , elektroya geçersin diyenlere kulak asmayın. Asturias , romance vs. çalsın o gitarist canımı yesin, belki elektroya geçmek bile istemez.
görsel
bir adet epiphone special 2 modeline sahip olduğum tadından yenmez müzik enstrümanı.

ben aslında piyano istiyordum ama sonra rock, grunge, alternative rock falan dinlerken elektro gitarın harikalığını keşfettim.

zaten ne olduysa kendimi slash dinlerken bulduğumda oldu, o efsane sololar, november rain, sweet child o mine falan bu aletten o sesi çıkartan adamlara hayran olmaya başladım.

ben alalı daha bir gün olduğu için alternate picking yapıyorum henüz, bi de selim ışık videoları izliyorum, öyle öyle ilerleyeceğim inşallah.

tavsiyesi olan da yeşillendirebilir.
Müdavimleri pm.
Çalması zevkli alet.
sesi efsane olan sayılı enstrumanlardan.
Dinlemesi ve calması oldukça zevklidir.
5 sene önce 900 tl ye aldığım les paul epiphone 3500 tl olmuş. hayret ettim.. türkiyede fiyatlar korkunç fahis.. bu resmen dolandırıcılık. imkanınız varsa gidin yurtdışından alın derim.
Ya sanki biri çalıyormuş gibi değil de müzik açmış gibi bir his veriyor. Bence hiç iyi değil. Normal gitar öğrenmek daha iyi.
Bir enstrüman.

Benim için mi,
blues,rock ve metal müzik türlerinde kullanırken daha doğrusu deli gibi çalarken mutlu hissettiğim bir enstrümandır. Bazen az da olsa mutluluk bazen ise bir kaçıştır.
10 yaşından beri elimdedir...
onunla büyüdüm, onunla geliştim, ama onunla sevişmedim.
rockstar olacakken avukat olduğum için bir yerden sonra yollarımız ayrıldı.
ama hala ibanez jem'imle ortamlarda onlineım...
strat is dead.
Geceleri bununla çalıp söylemesi güzel oluyor.
Zira Sesi çıkmıyor garibimin.