bugün

Lağım çukurunda yaşamak demektir.
Benim için yarım yazar olmaktır çünkü entrylerimi ben hariç gören yok. Kendi entrylerimi kendim favlıyorum.
37 binden fazla üyenin hala kapısında kuyruk olarak beklediği, bunlara her gün neredeyse 2 binden fazlası eklendiğini varsayarsak uludağ, inci, itü gibi sözlüklerin yanında esamesi okunmaması durumudur. ekşi sözlükte yazar değilim fakat bir ayrıcalık kattığı çok aşikar.

diğer bir yandan ekşi sözlükteki yazarların bir çoğunun miladını doldurduğunu düşünüyorum ve kafalarının eskidiğini.
Ne s.kime yaradığı merak konusu şey. Evet.
Orada 7 sene önce yazıyordum. burada şimdi yazıyorum. Ben biraz ters adamım sanırım.
uludağ sözlük gibi alt liglerde piştikten sonra elde edilmesi gereken mevkiidir. sözlük tarzında platformlarda yazanlar için üst klasman ve bir statü göstergesidir.
berbattır.

uzun zamandır yazmıyorum. arada hesabıma bakıp çıkıyorum.

bi de sataşma mesajı atan at kafaları var. öööğğğrrrhhh... çok şey bildiğini sanan cahillerle uğraşamam.

tabi ki aralarında çok iyi ve bilgili insanlar da var ama çoğunluğu çöp.
gerçekten zor, daha 7 binlerde olan çaylak onay sırası nedir allasen?
çok uzun yıllar boyunca yaptığım eylemdir. oradayken boğaza nazır yalıda ikamet ediyordum ahçım bahçıvanım uşağım sekreterim felan vardı sonra uludağa geldim yalıdan çıkıp tek göz odaya taşındım işçilerimin hepsi gitti kendim ırgata döndüm..

ne bileyim lan harbiden bak ekşi ile alakalı başlıklarda yazılanları okuyunca kendimi böyle hayal ediyorum hehehehe. alakası yok olm ha orası ha burası gerçekten çok farkı yok. oranın yetkilileri çok ilgileniyor sözlük ile ve marka değeri ile birde yazar sırası denen bir şey var gerisi aynı burası..
sözlükler arsında bakıldığında en üst levelde olmaktır, saygılarımla.
gittikçe yaklaşılan durumdur,

tıpkı fırın kuyruğu gibi son sıralara yaklaştıkça heyecanlandırır.
Uludağ sözlük yönetiminin yazarları takmadigini gördükçe şükredilmesi gereken durumdur

(bkz: donuza eklenen malların başlıkları da görünmesin)

Ve

(bkz: yazarlara günlük başlık açma sınırı getirilsin)

Gibi isteklere kayıtsız kalan yönetim sözlüğe bişey katmaya çalışan yazarları değil trolleri umursuyordur.
Toplumumuzda ki Değişik Yaratıklar.
Bu tür yaratıkların topluma hiçbir saygısı yoktur. Hayatta sadece kendileri varmış gibi hareket ederler. Hele ki bunlarla aynı ortamı paylaşıyorsanız hayat size çekilmez bir işkence gibi gelir.

Bu tür yaratıklar neler yaparlar?
Bu hayvanların bir tane özelliği yemek yerken sanki bir bataklıktan geçermişçesine ağızlarını şapırdatırlar. Bunlar yemek yerken resmen yanınızda bir köpek yemek yiyordur.
Başka ne tür hayvanlıkları vardır? Mesela tuvalete gittiklerinde küçük tuvaletini yaparken özellikle klozetin ortasında bulunan su birikintisinin üzerine işerler ve o rahatsız edici size duyururlar. Büyük tuvaletini hiç sormayın zaten o ayrı bir dünya. Bütün yellenme sesini duyarsanız. Hele ki kaldığınız yerde tuvalette yattığınız yer aynı odanın içindeyse durum iyice çekilmez hal alır.

Bir de bu öküzlerin su içme olayı vardır. Sanki su içmiyor vidanjörle çekiyor. Bu yaratıklar suya yudumlarken değişik sesler çıkarmaya başlarlar. Gord gord diye değişik sesler çıkarırlar. E tabi suyu bitirdikten sonra bu işkence yine devam eder ve ahhhh diye de bir ses ardından gelir.

Gelelim burun çekme olayına. Bu yaratıklar burun çekerken sanırsın ki yanında fil var. Tamamen insan dışı sesler çıkararak burun çekerler burun temizlerler. Bu tür yaratıklar evcil olmayan cinstendir. Yani 20-25 yaşlarına kadar hiçbir ailevi eğitim görmemiş türdendir.

Bu tür cinslerin şöyle bir özelliği de vardır. Sabahları kalktığın da ne bir selam ne bir günaydın hiçbir şey yoktur. Sadece yukarıda bahsettiğim seslerle yaşamlarını sürdürürler. Ha bir de kalkar kalkmaz akıllı kutunun başına geçip onun başında akşama kadar çöreklenirler. Hiçbir sohbet muhabbet etmezler.

Bu cinslerle bir mekâna gitmeye kalkarsınız gittiğinize de gideceğinize de pişman olursunuz. Gittiğinizde bir kahve içersiniz en basitinden kahvesini hızlıca içer ve hadi gidelim demeye başlar. Bu tür insanlardan her zaman uzak durmak lazım. Hayatlarımıza sokmamız lazım. Onları doğal ortamlarına yani doğaya salmamız lazım.

Söyleyecek yazacak daha çok şeyler var aslında ama yazarken bile sinirlendiğim için burada kesmek istiyorum.
okul gezisinden dönen çocukların otobüsüne binmek gibi herkes ilkokullu sankim.. :D
Kız nicki ile üyelik açıp bir kaç ay periodik olarak giriş yapın 10 entry girin yazarsınız.

Öbür türlü en kral bilgiyi de yazsanız sürekli geri atıyorlar piyango yani.
(bkz: ateist olmadan önceki son adım)
Uzun uzun yazılar yazsanız bile mutlaka okunur ve hakkettiği karşılığı görür. Yani sırf uzun diye eksi yemezsiniz. Daha sonrasında ise birileri ile karşıt görüş olsanız bile çok daha seviyeli bir tartışma gerçekleşir, sizde aynı görüşü savunmasanız bile küfür yemezsiniz, tam tersi zekice cevaplar alırsınız. Hatta alacağınız cevaplar fazlasıyla mantıklı gelir belki düşüncenizi bile değiştirirsiniz.
bilgi içerikli entry girilerek keyifle yapılabilir.
fazla matah bir şey değildir. ancak çok geniş kitleye sahip olduğu için bilgi için tercih edilir. okuyucu olmak bana yetiyor.
yorucudur..

(bkz: gelmeyin ucu bombok bir yere çıktı)
insanı güldürür.

üstüne para versen orada yazar olmam.
sözlük işte ne bekliyosun ki denilesi durum. bir de orda hesabın falan silinirse koyyor adama burda bile çaylak olunca üzülüyor insan ama napacan ülkede okuyup yazmak için başka alternatif yok.
öncelikle belirtmek isterim ki asla bir ayrıcalık ya da bazı noktalarda üstün beceri ve birikim gerektirecek bir mevzu değildir.

2 kelimeyi yan yana getirip düzgün bir cümle kurabilen herkes 1-2 yıl arası bir sürede ekşi sözlük yazarı olabilir.

neyse;

ekşi sözlüğü ekşi sözlük yapan da ekşi sözlük yazar adaylarının bu uzun bekleyişidir zaten.

zira kimse onaylanması için 2 yıl beklediği bir hesabı saçma sapan polemikler ya da absürd ve can sıkıcı trollükler uğruna harcamaz.

nitekim insanlar gündemi takip etmek, bilgi edinmek ve bazı konular hakkında fikir sahibi olmak için doğal olarak ekşi sözlük okur.

eğlenmek, vakit geçirmek, belki de arkadaş edinmek için ise uludağ sözlük gibi platformlar daha uygundur.

ikisi de sözlük olabilir ama bütün itibariyle ele alırsak hizmet ettikleri amaçlar bambaşkadır.

mukayese etmek saçma.
15 subat 2013'ten beri eksi yazariyim. Nerdeyse hic yazmiyorum, genelde okuyorum. isteyene hesabimi veririm.

Saka lan saka vermem, bazen yazdigim oluyor.

Edit: burasi daha guzel, onun icin burdayim. Guzel derken eglence var, cahil cok, mal cok, her tip insan var. Turkiye genclik ortalamasi burasidir. Eksi sozluk'te daha ziyade chp ve hdp'nin doninantligi hissediliyor.
Olay nedir klasik sözlük abartmayın girmek içinde kasmayın kendinizi.