bugün

an itibarı ile kabul başıma gelendir. insanı yıllarca bekletip '' bizde sizi bekliyorduk'' demek ne arkadaş. Neyse, uludağ sözlük yine seninleyim. Bazı ibineler gibi tam olarak satmam seni.

Çoğu uludağ sözlük yazarının hayalidir.
başıma gelmiş tuhaf olay...

tuhaf diyorum çünkü; ekşi'nin yazar alımında aradığı kriterlerin neredeyse hiç birini taşımıyorum, bundan tam 2 yıl öncesiydi, sözlüklerle ilk tanışmamdı, tabi en popüler olan ekşi olduğu için ilk önce işe oradan başladım, bir hesap açtım ve 10 tane entari girdim, entari diyorum çünkü entry demeye bin şahit ister, ne tanım var, ne nesnellik saçma sapan birer cümlelik şeyler, aradan geçen 2 yıl boyunca bir daha hiç uğramadım, zaten sıralamam çok düşüktü ve bu hızla gelmesi yıllar alırdı diye düşündüm, ama geçen çaylaklık olayı patlak verince bi gireyim dedim, giriş için bayağı uğraştım ne şifreyi hatırlıyordum ne de mail adresini, ama hep aynı şifre kombinasyonlarını kullandığım için tahmin zor olmadı, neyse girdim sözlüğe baktım ki girdiğim entryler rezil durumda, bunlarla yazar olma şansım sıra gelse bile sıfır, hemen çabukca editledim hepsini, hatta bazılarını silip başkaca şeyler yazdım, ondan sonra yanlışlık olduğunu anlayınca tekar çıktım 3 gündür de uğramadım, demin bi bakayım dedim neler oluyor, açtığım da yazar oldunuz gibisinden bir mesaj vardı, velhasıl güzel bişey uzun zaman sonra böyle bir haber almak....

Ama şunu da söyleyeyim, ekşi sözlük'e nerdeyse okuyucu olarak dahi hiç girmiyorum, yani benim açımdan değişen bişey yok, uludağ'da kasmaya devam...
ekşi sözlük çaylak onay sırasının 64 e gelmesi sonucu haftaya yazar olacağını tahmin eden uludağ sözlük yazarının kafasının karışıklığı durumu. Sıra bekleyene kadar uludağda, aylarca zaman, binlerce entry geçti. Kim takar ekşiyi. Şimdi necip fazıl dan gelsin.

ne hasta bekler sabahi,
ne taze oluyu mezar,
ne de seytan bir gunahi,
seni bekledigim kadar.

gecti istemem gelmeni,
yoklugunda buldum seni;
birak vehmimde golgeni,
gelme, artik neye yarar?
Gel gel ne olursan gel bok var atasözünün tanımıdır.
emekli olmak gibi bir şeydir. hiç uğraşılmayacak şeydir. orası da sözlük burasıda. yazıyoruz işte.
Ayrıcalıktır. O değil de bu şiire bayılırım .
O kadarda abartılacak bir durum değildir, aksine daha zordur ekşide yazdıklarınız takip edildiğinden özellikle sivri dilli ateist yazarsanız, bir gün eve mahkeme celbi gelebilir.
Bir bok değildir. Insana ekstra bir şey katmaz. Aa bu ekşide yazarmış demez kimse. Yazarları samimi değildir. Entel görünmeye çalışan aciz cahil insanlarla doludur. Onun içindir ki çok önemli bir şey değildir ekşide yazmak.
Not: iş bu entari 2001- 2010 yılları arası ekşide yazan bir yazar tarafından kaleme alınmıştır.
çok kolaydır. nasıl mı?

--spoiler--

öğrenciye uygun fiyata 4 sayfa nick altı entarili 2013 çıkışlı hesap satılır.

--spoiler--
ayricalik değildir. para vermiyorlar.
Çok bir cacık değildir.
gündemi etkileyecek hatta internet haberciliğinde cok zorlarsan ana haber bültenlerine çıkacak yorumlar entryler girebilirsin.

ama bunun için entel olmaya değmez.

'mahallenin delikanlısı' sıfatı kanıma işlemiş.
yazana heryer sözlük ekşi inci farketmez ulular affetmez.
bundan bile statu yaratmaya calisan mallar var. hayir dise dokunur bir fikrin yoksa ft yazari olsan neye yarar amk?

kiskaniyor diyenlere bastan uyarimi yapayim da, 6. nesil yazarim.
Eksinin kizlari daha yolludur. O yuzden daha rahat kiz kaldirilir. O yuzden avantajdir.
Oturma organının yükseklerde olmasıdır.
bir avuç midesi, mezhebi geniş, bildiği az buçuk şeyin kibrinden kendini bulutların üstünde sanan, özgürlükçü olacağım diye bir başkasının gelip kendi ağzına sıçmasını dahi hoş görebilecek ezik insanla aynı kaba sıçmaya başlamaktır. ha ben de sıra bekliyorum ayrı mesele. ben kendime güveniyorum da ortam kötü.
Görüyorimki buraya yazan herkes ekşi de sıra bekliyor. Aferin yavrularım, Bu bir çeşit hainliktir aslında utanın be

( yazar oldum kıskanın lan)

Zaaaaaaaaaaa
uludağ sözlükte bulunan geri zekalı yazarların en büyük hayali ve arzusudur.

hayallerine erişebilmeleri adına sözlükçe dua ediyoruz. siktirip gitseler de kurtulsak lan şu modellerden.
bugün çaylak onay listesinde 2034. sıradasınız. bu sıra 10 entry'yi ne zaman doldurduğunuza göre her gün hesabına giriş yapanlar arasından baştan belirlenmektedir.
Buradaki tarzınızı devam ettirirseniz orada bir ayda siki tutacağınız eylemdir. Zall değil oranın başındaki öyle siki tutan gelinin balığı yememesi veya büyük penislisin diye gülen kız başlıkları açıp alta da napıyon lan yarraam yazdınız mı iyi uçuşlardasınız ona göre.
kimilerinin hayatta en büyük başarısıdır.

not : 1 adet fazladan var. isteyen olursa şeyapsın.
neden bu kadar abartildigini anlayamadigim durum. kari kiz icin solcu olan agzından küfür eksik olmayan seks manyaklarinin dolu oldugu bir yer iste. 2 yillik bir hesabım var dahalık 100 entry filan girmisimdir.
maalesef oranın buradan çok daha fazla bilgi içerikli başlık ve bilgi içerikli entry içerdiğini keşfetmektir.
(bkz: ekşi sözlüğü gözünüzde büyütmeyin)