bugün

The Financial Times'a konuştu: "Bu seçim 'otoriter rejimi' mahkûm etti ve reddetti".
"Tuzla'da 11 puan farkla kazandık ama mazbatayı vermiyorlar.

2 Nisan'da 62 milyon TL'lik ihale yapıp birilerine verdiler. iBB müfettişlerini görevlendirdim. ihaleyi veren de alan da rahat olmasın bire bir takip edeceğim." demiş yeni patron.
Alman ekolünden bir kimse. Altyapının partilerüstü olduğunu bilen, ve herkese gerekli şeyleri, fazla makyaj falan düşünmeden yapan bir kimse.

Bize böyle adamlar lazım.
Böyle müşkül bir durumda.

görsel
Yahu bir adam bu kadar mı itici, bu kadar mı antipatik, bu kadar mı sevimsiz, samimiyetsiz, kibir abidesi olur ya, oluyor işte.

Hayır hiç utanmıyor da, seçim sonuçlarını kendine mal etmesi örneğin, ya birader muhalif kesimde koskoca bir Erdoğan nefreti var, marifeti kendinde arama senin yerine damacana, kutu kola, tuvalet terliği aday gösterilmis olsa inan secilirdi.

Bari bunun farkına var da az mütevazi ol. Ya da boşver ya, beynini yorma bunlarla sen!
cesur, zeki, dürüst, genç ve dinamik siyasetçi. Ve Şu an ki, istanbul belediye başkanı. Nasıl iyi koyduk mu ? *
dünya üzerinde bir cumhurbaşkanı, 17 kabine mensubu bakan, bir adet ibb başkan adayı ve bir adet astoronotla yarışıp girdiği seçimi kazanan tek belediye başkanıdır.
görsel
kendisini, birilerinin reisi olan şu anda inme tehlikesi yaşayan kişiye yakın biri olarak tanımlamama rağmen "adam kazandı". bunu herkesin özellikle "hasta adamın" kabul etmesi ve saygılı olması gerekir.
galatasaray' a benzeyen siyasetçi. '' bu sefer bitti '' dediler, ikinci defa seçim oldu, ikisini de kazandı. 2011 - 2012 sezonunda da normal sezonu 9 puan farkla zirvede tamamlayan galatasaray bir de play off finalinde şampiyonluğu kazanmıştı. 5 sene boyunca hakkında çok fazla eleştiri oldu, '' kesin kaybetti '' dediler. bugün kazanıyor. 2021-2022 sezonunu 13. sırada bitiren galatasaray için '' en az 5 sene şampiyon olamaz '' dendi, ertesi sene ezeli rakibini iki maçta da 3-0 yenerek süsleyip ligin normal süresi bitmeden şampiyon oldu. ekrem imamoğlu da çoğu kişinin umutsuz bakmasına rağmen bugün yine kazanıyor gibi. umarım 5 sene içerisinde daha büyük sevinçler yaşarız.
Gacırt diye keçüdü :-).
cumhurbaşkanı olacak belediye başkanı.
çok büyüksün be abim. ellerine sağlık, güzel günlerimize bereket.
erken seçim loading...
umarım zafer sarhoşluğuna kapılmaz.
ülkede çok büyük sorunlar var. zor bitti ama daha zorlu yılları başlayacak.

islamcı terör örgütleri, her zamankinden daha fazla güçle saldıracaklar.
Yeni Erdoğan.

Hayırlı olsun...
yeni cumhurbaşkanı olacak diye 100 kere dedim. gümbür gümbür geliyor.
manipülasyon yapılmıyorsa fark atmış.
Sana hic güvenmedim sütoğlan.
Şu an "hadi lan istanbul, ya benim olacaksın ya ben senin olacağım." Der gibi Süleyman Çakır rolüne bürünmüştür.
Alzheimer başlangıcı olabilir. "Hatırlamıyorum" diyor.

Allah korusun!
şimdi eleştirince aktrol muamelesi göreceğimi bile bile yazayım. sadece sorgulayan bir vatandaşım.

karşısına çıkartılan adaya bakmaksızın öncelikle neler yaptığının irdelenmesi gereken belediye başkanı. dikkat ederseniz yapmadığı şeyleri yaptım diye anlatıyor, yapacağını vadettiği ancak yapmadığı şeyleri de dile getirmiyor. vaatlerinin çoğunu da yapmamış zaten.

"bana yaptırmadılar" ve "hatırlamıyorum" ifadelerini seçim sloganı haline getirmiş, seçim kampanyası yürütüyor.

kanal istanbul depremi tetikler dediğinde programa celal şengör'ün katılmasına kendini yüce bir kişi gibi ifade ederek tepki göstermişti. çünkü celal şengör "atayım bi yalan" mottosunu yerin dibine gömmüştü. kızar tabi. istanbul kararını doğru vermeli. her koyun kendi bacağından asılır. (bkz: izmir)
Güçlü bir figür. Eğer istanbul'u alırsa 2028 yılında adaylığını açıklar.
dem denilen tiplemeler kendi adaylarını çıkardığı halde anketlerde ibb seçimleri için önde olan mevcut ibb başkanıdır.

eğer bu seçimde de istanbulu kazanırsa mantar kafalı troller ne bahane uyduracak çok merak ediyorum.. geçen seçim kürt oyları ile kazandı dediler bu seçimde kendi adayları var onların. son 2 seçimdir akp aday belirlerken bildiğin rte nin kibrine yenik düştü. geçen seçim binali yıldırım gibi istanbulu bilmeyen vasıfsız bir aday çıkardılar. rte nasıl olsa ben varım binali inali fark etmez dedi sandığa gömüldü.. bu seçimde de binalinin yuvarlak kafalısı olanı aday gösterdiler ve gene kaybederlerse tarihe geçecekler. adam istanbulun ilçeleri nerede onu bile bilmiyor lan daha ataşehirden karşıya geç ( avrupa yakasına yani ) beykozdasın falan diyor...
Siyaset korkanların işi değil. Sen korkaklığın ile bizi bu insanlara beş sene daha mahkum ettin. Umarım kazanamazsın. Sen anca ikinci rte olursun.