bugün

iyi parti'ye geçsin.
görsel
cumhurbaşkanı tipi olan fakat başkan tipi olmayan kişi.
pandemi öncesinde bizim kütüphanede zaman zaman görünürdü. bir doktora öğrencisi varmış sanırım. bir gün çalışıyorum, arkamdan fısır fısır sesler. tam dönüp "hocam biraz sessiz olsak" diyecektim. bir baktım ekmeleddin hoca. ben kalkıp yerimi değiştirdim. yani koruması falan vardı sonuçta.
Ukala ve boş bir adamdı iyi ki yok olup gitti.
Bir zamanlar CHP'nin kurtarıcısıydı .
Ne zamanlardi amk. Ekmek icin ekmeleddin diye oy istedi adam amk hahahahha.
milli şairimiz mehmet akif ersoy' un torunu olduğu söyleniyor. Aa ne ara tayyipçi oldu.
Bir zamanlar AKP'ye karşı CHP ile MHP'nin ortaya attığı, Erdoğan karşıtlarının Kılıçdaroğlu'nun deyişiyle "tıpış tıpış" oy verdiği, Atatürk'ün "yurtta sulh cihanda sulh" sözünü bile söylemekte zorlanmış, istiklal Marşı dizeleri için "Ersoy'un Çanakkale Şehitleri şiirinden herhalde" demiş eski çatı aday. Erdoğan'ın karşısına bizim basiretsiz muhalefet çıkara çıkara bu adamı çıkarmıştı vakti zamanında, gerçekten çok yazık.
2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en çok oy aldığı iller şunlardır:

*Kırklareli %67.94
*Edirne %64.95
*Muğla %63.60
*izmir %58.94
*Tekirdağ %57.36
*aydın %56.28
*Çanakkale %55.37
*mersin %54.55
*Antalya %53.07
*Hatay %52.29
Akademisyenliğinde uzmanlık alanı bilim tarihidir.
chp'nin o dönem ki ortağı mhp'nin gazına gelerek erdoğan'ın karşısına cb adayı olarak çıkardığı zat. aslında donanımlı bir adamdı ama bizim millete donanımdan çok dindar(!) aday lazım olduğundan seçimi erdoğan kazanmış ekmeleddin bey kaybetmiştir. aslında seçimin başından beri erdoğan'ın kazanacağı belliydi. o dönem mansur yavaş aday gösterilseydi tablo çok daha farklı olabilirdi.
pandemi öncesinde bizim kütüphanede görüyordum bazen.
akdenizliler olarak bize hiç hitap etmediği hâlde silme oy vermiştik. bir daha aynısı olur mu, sanmam.
yeni bir kitabı basılmış.

https://www.idefix.com/Ki...rihi/urunno=0001960063001
ekmek için ekmeleddin diye sloganı vardı keşke seçilseydi 2014 te şimdi vatandaş ekmek bulamıyor.
E birde a, gülü aday yapmaya kalktılar, bu zihniyet akıllanmaz, CHP muharremi destekleseydi kazanırdı bence.
Kılıçdaroğlu tarafından millete dayatılan, birçok insan tarafından tıpış tıpış oy verilen CHP+MHP çatı adayı idi. Sonuç ne mi oldu; AKP seçimi aldı. Şimdi de altılı masa gidip ortak aday diye Kılıçdaroğlu'nu ortaya koyacak ve AKP'ye seçimi altın tepside sunacak. Ümit Özdağ bunlara sarı muhalefet diyerek çok doğru söylüyor. Lakin bizim Kılıçdaroğlu şakşakçıları Özdağ ve zafer için AKP'nin projesi deyip dursun, Gerçekten çok yazık efendim. Boşuna Cumhur ittifakı ve sözlükteki malum zevat Kılıçdaroğlu'nu ortak aday olarak görmek istemiyor.
milliyetçi hareket partisi milletvekili.
geliyor geliyor kılıçdaroğlu, hem temiz hem de dürüst bir "ihsanoğlu".
hayatımdaki ilk oyumu almış kişi.
1943 mısır kahire doğumlu yazıyor.

mhp'den vekildi şu an hala vekil mi bilmiyorum.
türkiye için hayatımda ilk oyumu verdiğim kişidir.
30 kilometre bisikletle gitmiştim oy vermeye bu kişiye.
Kendini cumhuriyetçi-atatürkçü-modernist olarak tanımlayan ,akp-erdoğan karşıtı milyonlarca hatta on milyon +milyonlarca kişi gitti bu gerici zata oy verdi.
hadi bunu geçtik sonra öğrendik ki bu zatı alileri kendi aday olduğu seçimde erdoğan'a oy vermiş.kanıt mı 2015'de milletvekili olduğunda mhp li olduğu halde hep akp'yi destekledi.bahçeli büyüğümüzü de akp'ye yancı yapan bu büyüğümüzdür.

düşünün bu zat %38,5 oy aldı.demirtaş %9,8 ..
doğru bir adayla neler olurdu ,tabi bay kemal ve bahçeli'nin komplosu.
benim anlamadığım chp niye bir aday göstermedi.

niye olduğu ince ve 2023 bay kemal adaylığında ortaya çıktı,hepsi akp kazansın diye çalıştı.

sosyalistler geri kalır mı bu anti-komünist kekoyu baş tacı ettiler.

ben hala gülüyorum,atatürkçü ve komünistler ,sonra niye ekmek 8-10 lira kıyma 400..

aptallık böyle bir şey,şu an kemal hala 16'lı masa kurup erdoğan'ı yeneceğim diyor kerizler yiyor.
komedi filmi .