bugün

almanya'nın bremerhaven şehrinin, özellikle basketbolda başarılı spor klübü.
basketbol takımı normal sezonu yanılmıyorsam 6. sırada tamamlamış ve playofflara kalmıştır. rakipleri de yine yanılmıyorsam bc göttingen.

ulan sinir yaptım yanılmadan bir şey söyleyeceğim. ligin son maçını 82-80 kazandılar. yanılmıyorsam artland dragons'u yendiler. ühühü...
bremen'in basketboldaki gururudur. göttingen'de seride 1-0 geriye düşmüştür. şu sıralar devam etmekte olan ikinci maçta ise 33-27 önde ikinci çeyrekte.

düdüt ve 91-72 kazanarak seride beraberliği sağladı. aslan bremerhaven.
göttingen'e göttingen'de göt atmış, 79-78'le yarı finale yükselmiş kulüp. ilk maç yanılmıyorsam yarın bremen'de. deutscher, deutsche, deutsches falan hangisiyse. deutsch bank skyliners var ya, hah onunla oynuyor. deutscher galiba ama.
2009/2010 sezonunda yarı finale yükselmeyi başaran takım. ben bu noktadan sonra bu başlığa entry girmedim sinirlendiğim için. "eisbären'i siktiler..." diyemedim, gönlüm el vermedi.

2010/2011 sezonuna harika bir başlangıç yaptılar ve zayıf rakipleri giants düsseldorf'u 96-70 mağlup etmeyi başardılar. bu takıma kaybetmek bremen'in karışması anlamına gelirdi fakat yine de kimse 26 sayı fark beklemiyordu sanırım... en önemli düşme adayı falan ama düsseldorf takımı ulan, havası var! 26 sayı fark ne demek, akıllı olun akıllı! bu sene şampiyonuz olm! hazır werder'de iş yok, eisbären zikecek ortalığı!