bugün

lego'larımla oynamak varken, neden egolarımla oynadın?" dedirten benlik.
egoma ters düşüyorsun çek git buradan....
"egoma ters düşüyorsun çek git buradan" sözleriyle başlayan mustafa sandal şarkısı.
benim de sahip olduğum huyumdur. ne yapayım can çıkmayınca huy çıkmaz derler ya ama. ama ben egoyu çok seviyorum. :D
Anlam olarak 'benlik', 'bencillik' ve 'ben' gibi ifadeleri karşılıyor.
ankara'nın belediye otobüslerinin ismi.

(bkz: 341)
egoistlik ve egoyu karistirmayalim.
vahsi bir hayvandir terbiye edemiyor onu evcillestiremiyorsaniz sizi parcalar.
Belli bir noktaya kadar tamam denilebilirdir, o da sınırınızı korumayı sağlayacağından ötürüdür.

Ancak fazlasına sahip olanlardan tiksinecek boyuta geliyorum. Sen de, bir başkası da, o da, bu da insan işte. Bu ego fazlalığı nerenin fazla olmasından kaynaklanıyor diye sormak isterim kimi zaman bunun yersiz yüksek olduğu kişilerde.
neden bu kadar korkulup sevilmeyen otekilestirilen bir sey şuursuz musunuz nesiniz.
Silah gibidir. güç verir, fazlası zararlıdır.
ankara'nın iett'si.
telefon tuşlarındaki karşılığı 346 yani demetevler'in telefon kodudur.
(bkz: 413)
ankara'nın belediye otobüslerinin ismi.
siz de ünlü olabilirsiniz isterseniz. yeter ki çalışın, resim atın. ayrıca zaman ister yani ben aylardır yazarlık yapıyorum. ünlü olmak istemiyorsanız siz bilirsiniz.
bireyin kişiliğini kuran, oluşturan ana öğe olarak sözlükte tanımlanıyor.
Sayın savcı ne diyorsa doğrudur.
Erken gelen oturur. Ankarada öğrenmiştim.
Bir ihtiyaçtır, dozunda kullanılmalıdır.
aç bırakırsanız mutlu olabilirsiniz.
çünkü egoyu aç bırak ki ruhun doysun.
Bunların şöförleri de dolmuşçu gibi makas atmaya başladı. Hayır eskaza çarparsan altından arabayı alıyorlarmış öyle duydum.
aslında kişinin kendisini beğenmesiyle ilgisi olmayan sadece insanın kendisini kandırması yada yanlış bilgilerle kendisini beslemesi sonucu oluşan, kabullenmede güçlük çeken kişilerde kronik hale gelen, kaçış temelli bir isyan hareketidir.

Egodan kurtulmanın tek yolu, kişinin gerçeklerle yüzleşmesine, net bir şekilde gerçekleri kavrayarak hazmedebilmesine bağlıdır. bu durum panzehir etkisiyle egonun zehirlediği tüm alanları sağlıklı hale getirir.

Kişinin kendisini geliştirilmesi için salgılanan ego duygusu, doğru kullanılarak kişinin yaşam kalitesini arttırabilir ama genellikle insanlar bu değerli şeyi gelişim yerine kaçış amaçlı kullanıyor.
Şundan Kurtulduğumda gerçek bir insan olacağım. Çabalıyorum ama dur bakalım.
latincede "ben" demektir.
Aklıma direkt ego otobüsleri geldigi için üstteki entriyi süperegoyu görene kadar ne diyor bu değişik diyerek okudum.