bugün

"ruhban okulu açılmalı" diyen bakan. suratına lozan antlaşmasını fırlatmak istiyorum.
bir bakan olarak uzattığı eli havada bırakılan ve tepkisi büyük olan türkiye cumhuriyeti bakanı.
(bkz: bu adamı gözüm tutmadı)
(bkz: Avrupa Birliği)'nden Sorumlu Devlet Bakanı ve (bkz: Başmüzakereci) olup "bir tarafımda Avrupa Birliği'ne girmek istemeyen bir hükümet öteki tarafımda (bkz: Türkiye)'yi aralarına almak istemeyen bir Avrupa Birliği mevcut." diye etrafına dert yanan devlet bakanımız.
milleti salak zanneden başmüzakereci.

egemenciğim, her şey geç de müzakere sürecinde kaç tane başlık kapattınız bugüne kadar ondan haber ver.

ha bir de bizden sonra adaylık statüsü kazanan hırvatistan'ın kaç başlık kapatıp, kaç başlık açtığını da millete söyle de adamlığını görelim.

bak adam değil demedim ha, suçu üzerime alıp, ben göremiyorum bunu yapsın da bana da göstersin dedim. hukuki sorun zart zurt deyip, silik butonumu yakma moderasyon.
her zamanki gibi bir siyasetçinin öğrencilere cevaplarıyla değilde köpekleriyle susturmayı tercih edenlerin arasına girmiştir. birde utanmadan avrupa birliği yasalarından;2 dakikalık protesto haklarından bahsediyor.gelin görün ki öğrencilere atılan dayağı gördüğü halde müdahale bile etmemiştir;üstelik bir de dayak atılırken daha siz öğrenci bile olamamışsınız gibi söylemlerde bulunuyordu.bu ülkenin ab'den sorumlu devlet bakanı bu adam olucaksa bırakından girmeyelim zaten.
sadece bir tercümanlık bürosu acabilecek bir birikimi varken gelmiş milletvekili, yetmemiş bakan olmus kişi. abd de tercümanlık bürosu olan bu sekilde hayatını idame ettiren bir vatandasın gelip türkiye de bakan olabilmesi için ne gereklidir i akıllara getiren abidir. evet, ne gereklidir?, bundan sonrasını ramiz karaeskiye bırakıyoruz;

--spoiler--
herşeyi ben mi söyleyecegim, onu da sen düşün, kardeş.
--spoiler--

- teşekkürler ramiz!. *
hakkında yazacağım herhangi bir yorum sonucunda götüme kaçacağını ve başıma bir işler geleceğini düşündüğüm bir elin parmağını geçmeyen nadir insanlardan birisidir.
T.C.'nin gördüğü en bakan olamayacak bakandır. zaten bakanlığının bir halta yaradığı da yoktur. ha vardır ha yoktur yani
http://www.facebook.com/v...v=238590511233&ref=mf
şaşırtıcı bir biçimde hugo'ya benzeyen şahıs. bir de sırma gibi saçları olmuş, keldi bu..

görsel
görsel
http://www.energia.gr/photos/egemen%20bagis.jpg
az evvel telefonuma;
--spoiler--
bugün 9 mayıs avrupa günü.
türkiye, avrupa birliği ile tam üyelik yolunda ilerlemektedir.
avrupa gününüzü kutlarız.
egemen bağış...
--spoiler--
şeklinde mesaj atmış başmüzakereci.
tanımıyorum kendisini, o beni nerden tanıyor bilmem.
mesaj bilgilerine baktım hangi telefon numarasından gönderilmiş diye. numara yok. e.bagis@ şeklinde birşey çıkıyor mesaj bilgileri bölümünde.
e ne bu?
delikanlılık mı? numaranla göndersene madem. belki ben geri dönüp birkaç şey söyleyeceğim sana günün anlam ve ehemmiyeti ile ilgili.
traşçılar sizi. yetmedi mi milleti pandiklediğiniz, gümrük birliğine, ab'ye siktirdiğiniz. hala neyin avrupa gününü kutluyoruz.
götümüze soktuğunuz ve açılmayan o şemsiyenin kaçıncı sene-i devriyesi için mesaj atıyorsunuz.
ayrıca o mesajı kimin verdiği vergilerle atıyorsunuz?
haram olsun, zıkkım olsun.

biz sade vatandaşların değil, siz yalaka liboşların avrupa günü kutlu olsun...
(bkz: akp hükümetinin ab yi kullanması)
Türkiye-AB Karma Parlamento Toplantısı'nda, soru sorup toplantıyı terkeden Hollandalı vekil Barry Madlener'a, "Saygısız" diyerek cevap veren devlet bakanı ve Başmüzakereci.

Bağış'tan Hollandalı vekile Saygısız!
(#8432795)
profesyonel askerliğe geçilmesi gerektiğini açık açık söyleyen vatansever kişi. bunca yıldır ölen masum evlatlarımızın hesabını sorabiliyor birilerine. allah yar ve yardımcısı olsun.
bir iftar yemeği sonrası yaptığı konuşmasında, 12 eylül anayasa değişikliği referandumunda hayır oyu kullanacaklar için, "bu pakete hayır diyenin ya aklında bir zoru vardır ya da vatan sevgisiyle ilgili bir sıkıntısı vardır" diyebilmiş, başbakan ne ki, devlet bakanı ne olsun kişisi.
"bu pakete hayır diyenin..."
şeklinde bir saçmalığa imza atmış devlet terbiyesinden yoksun ama malesef bir devlet adamı olan siyasetçi...

e ben de madem seni bu koltuğa oturtanın ve seni doğuranın...
adam gibi adamdır, aklı başındadır.. barış ister, demokrasi ister, özgürlük ister.. bunlar türkiye'de suç sayın bağış. bunları türkiye'de isteyenleri vatan haini ilan ederler..

tek tip askerlik için ise akılcı yorumu;

http://zaman.com.tr/haber...fesyonel-orduya-gecilmeli
görünce içimi daralatan kişi. sebebini ben de bilmiyorum ama işte öyle.
bono konserde kendisine teşekkür edince yuhalanmış şahsiyettir.
boğaz köprüsünü yürüyerek rahat geçendir.
"sırat köprüsünde napacaksınız siz hacı abi."
der ve uzaklaşır genç adam.
bu adamı her gördüğümde beterin beteri varmış diyor ve yüce yaradana şükrediyorum.
sanırım küçükken ateşli hastalık geçirmiş bu adam.

goebbels de böyle bir geçmişten muzdaripmiş.

"pozitif ayrımcılığa muhalefetin itirazı var mı efendim" sorusuna "öhm hüm" diye cevap veren adam.

hadi hayırlısı.*
hugoya benziyor mu yoksa bana mı öyle geliyor.