bugün

"Bir insanının neye güldüğünden seviyesini, Nasıl güldüğünden terbiyesini anlarsın." (bkz: Mevlana)
korkutmuştur. tehlikenin boyutlarını gözler önüne sermiştir. acil önlem alınması gerekmektedir. en önemlisi de üşütmüştür.
(bkz: üşüyoruz reis)
beyninde ki prüzsüzlük kendini göstermiştir. (bkz: beynin kıvrımlı olması)
tam anlamıyla şu kelimeyi hakeden bir espridir.
(bkz: liseli)

ülkeyi liseli ergenler yönetiyor ne sandın y.rram?
(bkz: anan zaa)
(bkz: gül gül öldük)

fransa dış işleri bakanı: egemen bey suriyeye artık bi şeyler yapmanız gerekiyor, suriye eskiden bizim sömürgemizdi şimdi hiç sesimizi çıkarmıyoruz hadi bi şeyler yapın artık.
egemen bağış: kastettiğiniz şey kopkop?
fransa dış işleri bakanı: ne.
egemen bağış; zırt erenköy. ahaha.
Hatayı kendinde arama Egemen, hatay Akdeniz bölgesinde.
şu olayı gördükten sonra dünyanın adil bir yer olmadığı kanısına kesin vardım.
başkasının yerine utanmaya neden olan espri. utandım şahsen, taşak malzemesi oldu adam.
nasrettin hoca'nın torunları olarak sadece haline gülme malzemesi bulabildiğimizdir.
Egemen bağış'ın anlaşılanın aksinde yaptığı yorumdur.

--spoiler--

Kamyon sürdüm, Leonardo da Vinci

"Hani bir espri vardır, espri sınırlarını biraz zorlayan bir şeydir, ama halkımızın diline işlemiştir, 'Geçen gün kamyon sürdüm, Leonardo da vinci' diye. Özellikle gençler arasında çok sık kullanılır. Espridir ama programın önemini ve içeriğini anlatıyor. Çünkü Edirne'deki bir kamyon şoförü de, Afyon'daki bir marangoz da, Bartın'daki bir hakim de, ya da Ankara'daki bir çırak da bu program sayesinde Avrupa'daki muadillerini gidip yerinde görebiliyor, bilgi alışverişinde bulunabiliyor."

Bakan Bağış, Ak Parti hükümeti ile son 9 yılda aynı Da Vinci'nin Mona Lisa tablosunda olduğu gibi, Türkiye'nin demokratikleşmesi, şeffaflaşması, zenginleşmesi için çok hassas, ince çizgilerle önemli noktalara gelindiğini söyleyerek, "Birileri imam Hatip Lisesi mezunu başbakanı kabullenemeyeceğimiz düşüncesi ile kendi çaplarında engeller ortaya koydular. Ama gelin görün ki o imam Hatip Lisesi mezunu Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki gelmiş geçmiş en başarılı başbakan oldu. Demek ki insanları hor görmemek, herkese fırsat vermek lazım " diye konuştu.
--spoiler--

Yani başka bir konu anlatılmaktadır. bayağı espri malzemesi yapanlar bu cümleden daha komiktir. Artık kullanılır aylarca "Alternatif egemen bağış esprileri" şeklinde.

Biraz daha dikkat. Adam "Bu konuyla ilgili süper bir esprim var" dedikten sonra ben kamyon sürdüm leonardo da vinci" dememiş ki.

Edit: Ne Egemen Bağış ne de başka bir siyasi lider umurumda değil. Sadece haksızlık var ortada.
birşey değil bizi asya dan bile atacaklar bu gidişle. pardon bu esprilerle.
böyle esprileri ülkeyi yöneten insanların ağzından duymak endişe vericidir.
yarmıştır. yine de sayın bakandan ortalıkta masum silahsız siviller varken bu tür espiriler yapmamasını tavsiye ediyoruz.
sırada kadir inanır espirisi var.
'Geçen gün kamyon sürdüm, Leonardo da vinci, özellikle gençler arasında çok sık kullanılır" demiş egemen abi...

yani o kadar gençlerden uzak bir devletimiz var. lan cidden var mı bu espriyi yapan gençler cidden var mı ? yapıyor mu bu espriyi akpli gençler ? yani kendi safında yer alan gençleri koruyan akp partisi anca onları genç olarak gördüğü üçün onlardan mı gördü acaba?
konuyu bir yerden bir yere bağlamak için yapılmış ama aslında konuyla uzaktan yakından alaka kuramayacak cinsten espridir. espriyi ilk duyduğumda gülmekten bayılmışım, daha yeni kendime geldim.
(bkz: komiklikler şakalar)
öğretmenin berbat esprisine yarılan öğrenciler misali güleni olmuştur elbet.naparsın...
(bkz: nihat ın koyunu)
(bkz: gitarımın teli)
(bkz: gülerken halıdan düşmek)
--spoiler--
geçen gün kamyon sürdüm leonardo da vinci
--spoiler--
(bkz: ajdarın muzu)
(bkz: sabri sarıoglu nun ortası)
güne damgasını vuran espri, çok yaratıcıymış gerçekten. öyle çok güldüm ki yerlerde yuvarlandım bir de üzerine takla attım.

http://www.haberciniz.biz...-super-espri-1209168h.htm