bugün

insanı hayretler içinde bırakan bir ilk okul esprisidir.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19344589.asp

--spoiler--
avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından düzenlenen "Mesleki Eğitimde Yeni Fırsatlar: Leonardo da Vinci Programı'nın Mesleki Hareketliliğe Katkısı" konulu izleme toplantısına katılarak konuşma yapan Bağış, konuşması sırasında Geçen gün kamyon sürdüm, Leonardo da vinci esprisi yaptı.
--spoiler--

başbakanın niye sinirli olduğunu anladım şimdi. Espriciliğinin sınırı "Kamyon sürdüm, Leonardo da Vinci" olan bir devlet insanı şakayı ne kadar kaldırabilir?
(bkz: kamyon sürdüm leonardo da vinci)
(bkz: ilkokul esprisi yapan bakan)
sandalyeden düşmeye sebebiyet verir. gülmekten değil ama.
devlet adamı ciddiyetini eleştirenlere kapak olacak nitelikteki espri. tamam bir daha devlet adamları bu kadar ciddi olmalı demiyecem. cıvıtınca boku çıkıyor.
(bkz: Çok komikmiş bakan kardeş)
zaaaa xd diyerek güldüğüm esprik.
twitter'da haşteg olmuştur. (bkz: ilahi egemen)
(bkz: allahını seven üstüme toprak atsın)

(bkz: ilkokul esprisi yapan bakan)
espri zeka ile doğru orantılı olduğundan egemen bey kendisi gibi davranmıştır. bir daha ki sefere bilmem kimin sana selamı var türü esprilerini de bekliyoruz.
chp ile akp arasındaki kalite farkını ortaya koymuş espridir.

kılıçdaroğlu doğal haliyle kırıyor geçiriyor, bunlar bi tarafını sıkıyor, gene yok, gene yok...

olum bırakın lan bu işi!
twitter da yaklaşık 41 bin takipçisi olduğundan sanırım, kendini cem yılmaz sanmaya başladığını gösteren espridir.

egemencim zorlama herkes kendi işini yapsın.
hey onbeşli, onbeşli.
tokat yolları taşlı.
sonraki esprisi olarak adamın biri atletmiş karısı da don'u bekliyorum.

ya da @'ten duvar örsün, salondakiler de durmasın. anan zaa xd desin. çok samimi milletiz.
koyunlara göre espridir.
(bkz: adamın biri şoka girmiş karısı da migrosa)
(bkz: egemen bağış stand up)
tanım: "bakan olmuş ama" diye başlayan cümlelere konu olan durum.

"Kamyonu devirdim leonardo da beni"
tanım: espri kalitesinin iq raporuna dönüştüğü anlardan biri.

"kaynanamı devirdi leonardo pici"

Öyle ete böyle tarak.
müthiş bir espridir. tam da akp seçmenini gülümsetecek cinsten...
ardından da başbakan a dönüp, geçen gün erman sizi sordu başbakanım diye soru sormuştur.başbakan ın hangi erman sorusuna karşılık doberman cevabını veren bağış bakanlığı bırakıp stand-up gösterisi yapmak istediğini söyledi.
şimdi da vinci yerinden kalksa,

egemen espri bağışlamış, dese.

ne denir?

bir şey denmez.
ab kapısında neden süründüğümüzün cevabı. böyle müthiş! espiri yeteneğine sahip bakanlarımız olduktan sonra rüyamızda bile ab'ye giremeyiz.
-ben kamyonu sürdüm leonardo da vinci. sonra baktım ordan gerard depar atıyo*..

(bkz: allahını seversen espri yapma dedirten insan)
egemen bağışa sordum obama gelince nerde ağırlamayı düşünüyorsunuz diye cevabı manidardı: valla beyaz sarayı aramasın diye aksarayda ağırlıycaz.
Egemen Bağışın bağırsak operasyonu geçiren başbakanla görüşmesi yasaklanmış. başbakana "Bağırsak da bağırmasak da" demesinden korkuluyormuş.
savaş tehlikesi olursa bu adam gitsin stratejik olarak müthiş bir espri yapsın, adamlar hayattan soğusun, savaşa 3-0 galip başlayalım.