bugün

su götürmez bir gerçektir. bir düşünün bulacaksınız. bu insanların hiçbir özellikleri ve ekonomiye katkısı yoktur. bana sakın turizm demeyin turizme yararları yoktur çünkü biz onlara para kazandırıyoruz onlar bize değil.

ancak kendilerini övüp domatese komançi diyoruz felan tarzı konuşurlar. tatlı bi şiveleri olduğunu sanırlar. kaşar olup güzeliz derler. istisna var mıdır vardır tabi.

ama bir karadenizli kadar politika ve iş adamı çevresi asla olmayacaktır.
Dağların denize dik uzandıgı tek bölgemiz olması sebebiyle genelde saçma insanların bulunduğu bolge ile ilgili doğru çıkarım.
egelılerı cekemeyen ınsan soylemı.
gayet candan, ıyı nıyet sahıbı, mısafırperver ınsanlardır efendım.
var mı ege gıbı temız, saglıklı, havası mevsımı yemeklerı olan yer?
nazar etme ne olur benımse senın de olur.
gel, gor, sev. gerek yok yersız kıskanclıklara..
Yarrak gibi şivelerinin beni gıcık etmesini baz alarak katıldığım önerme.
hep bir söz vardır. kadının bebelisinden adamın egelisinden kork diye. olay budur.
deniz, rakı, balık, sarışın izmir kızları bende faydasız olmak istiyorum.
bu kanıya kaç promil alkollüyken vardığı merak edilen kişi söylemi.*
(bkz: bunu sen tek başına mı düşündün)
ülkede 7 bölgenden hangisinin insanından yarar var ki amk diye düşündürten önerme

iç anadolu*
ekseriyesi bütün gün kahvede oturmak isteyen öküzlerden oluşuyor
güneydoğu anadolu, doğu anadolu
no comment
akdeniz
bacasız fabrika <3
karadeniz
fındık topluyorlar diye biliyorum. karadenizden, ülkemize hizmet verecek bir bilim adamı daha çıkmadı.

problem memleket problemi
en azından kendi memleketiyle barışık olur ege insanı. umudu ve mutluluğu genelde kendi topraklarında arar ve bulur. öyle iş imkanı çok diye aç gözlülükle büyükşehirlerin varoşlarına atmaz kendini. kanaat eder. dışarıya en az göç veren şehirler genelde egededir. köylerin boş olmadığı ve hayattan kopuk olmadığı yerler genelde ege şehirlerindedir. bu yüzden yok türkiyede 5 milyon sivaslı, 3 milyon yozgatlı,şu kadar diyarbakırlı, yurtdışında şu kadar konyalı varmış muhabbetlerinde ege şehirlerinin ismi geçmez. olay bundan ibarettir. mütehhitlik yapacam diye milleti dolandırmaz, büyükşehre gidip mafyalaşmazlar. herkes kendi memleketine, toprağına egeli kadar sahip çıkıp sonra konuşursa memnun oluruz.
bir çeşit ezik söylemidir.
görüldüğü üzere hiçbir şekilde mantıklı olarak inkar edilemeyen olaydır.
en azından vatanseverdir ve kendi ülkesini nato'ya satmaz arapçılar gibi.
başlıktan niyet bellidir.

(bkz: ege sana söylüyorum izmir sen anla)

şimdi git namaz kıl evlat.
Felsefenin doğduğu yer olması bile başlı başına çürütülmesine neden olacak fikir kırıntısı. Diyecekler ki "biz karadenizlilerin de diyojeni var" Zaten Diyojeni var eden felsefedir. O yüzden dikkatli olunması gerekir.
pkklı kürt teröristlerin sanal uzantılarının ülkedeki insanları birbirine düşürme çabasıdır.
kıçınızı da yırtsanız egeli lazı sever, trakyalı gürcüyü. siktirin gidin şimdi gidin barzaninin kucağına oturup amerikan çükü yalayın şerefsiz peşmergeler. oyuna gelmeyiz biz.
milli mücadelede yer alan efelerden bihaber kişi söylemi. zeybek oynayarak efe olmadılar o egeli insanlar.
egeli olmayan insanın zavallı söylemidir. ege bölgesinin en doğusundaki en az egeli sayılan şehir olan afyondan iki adet genelkurmay başkanı bir hatta süleyman demirel'i de sayarsak iki adet cumhurbaşkanı yetiştirmiştir. en az ege sayılan minnacık şehri bile idarecilik namına ülkenin yarısını sollamıştır. gerisini siz düşünün. her şey bir yana atatürk de egelidir.*
sabaha karşı beni güldüren boş bir önermedir. egelilerle bir derdi var herhalde, bişey mi yapmışlar buna?
egeliler olmasa açlıktan ölürsünüz aq.
bir egeli olarak hakarete uğradığım başlıktır.
zeytin yetiştiriyorlar daha napsınlar.
ege bölgesi insanına bok atan dallama, o zaman gelme tatile de. sebze meyveyi de bahçenize ek, yetişirse oradan ye. ege bölgesi olmasa hayatınız mısırla, kara lahana ile yemekle geçecek sebze namına. hadi siktir git şimdi o meşhur çayınızdan demle de içelim.
Ege insanı candır. bir doğulu ve karadenizli arasında ülkenin denge unsurlarındandır
Dogulu inssnlar gibi zararinin olmasi fikrinin zittidir. Hain yetismez tatli sivesiyle ulkeye seker bir hava katar.