bugün

Sözlük ortamında hemen hemen her nesile söylenen sıfat.
bundan 10 yıl sonra bilgisayar karşısında osura osura entry giren efsane nesil yazacak olanların uydurduğu nesillerdir.
sokakta tam gün oynamış, taso biriktirmiş, salça ekmek yemiş, odunluğa kömür çekmiş, sadece pazar akşamları banyo yapmış, susam sokağı izlemiş, naylon poşetten uçurtma yapmış nesildir.
nesille ilgili tüm başlıklarda sözü edilen kişilerdir.
ota boka efsane diyen efsane nesildir. Memleket efsaneden geçilmiyor, ama ne hikmetse elle tutulur bir başarımız söz konusu değil. Duyan da bir çağ açıp bir çağ kapatmış sanacak. halbuki dünyadaki aktörlerin edilgenlerinden başka bir şey değiller...
nedense herksin kendisine yakıştırdığıdır.

sözlükte yazılanlara bakınca efsane olmayan kimse yok.
sözlüğe 2006 ve 2008 yılı arasında kayıt olan efsane nesiller dir, bu efsane nesiller bizi hiç bir zaman sevmediler, her zaman hor gördüler, bizi küçük gördüler, ama biz bizden sonra gelenlere abilik yapacağız, sizin yaptığınız gibi yapmayacağız.
bıktık artık denilen nesilcikler...altına işeyen efsane nesil, karnı ağıyan efsane nesil, saçını kaşıyan efane nesil...
şahsıma göre çocuklugunu sokaklarda oynayarak, sabahları çizgi film izleyerek ve tabi ki teknolojik olmayan yıllarda kendi teknolojisini yaratarak büyümüş nesillerdir.
neye göre kime göre efsane dedirten her yapılan sikko aktivite için açılan başlık.

(bkz: 5 e kadar saymayı bilen efsane nesil)
(bkz: kaydıraktan kaymış efsane nesil)
(bkz: alexander siksallandır diyen efsane nesil)
Sözlüğe bakılırsa; izlediği programlarla nesli değişebilen efsanelerdir.
68 kuşağından başkası değildir.
doğrusu efsanevi nesil olan tabirdir.
günümüzde bazı yaşayan nesillere kullanılan sıfat.

oysa bir şeyin efsane olması için o neslin ölmesi, unutulması, sonra birden birinin aklına gelip destanının yazılması ya da benzeri bir olay olması gereklidir.
çoğu yüzde sekseni 90'lar ile ilgili başlıklardır. anca kimi başlıklarda iş abartılmıştır. tamam anlıyorum nostalji yapmak istiyorsunuz da nostalji amacıyla saçma başlıklar açmayın. (bkz: ilkokulda altına sıçmış efsane nesil) nedir ya? şimdiki çocuklar altına hiç kaçırmıyor mu?
yazıyla üç, rakamla 3. nesildir efendim.*
ulen sanki ülkeyi kuran nesilsiniz, sanki cumhuriyeti ilan eden nesilsiniz, sanki izmir de yunan askerlerini denize döken nesilsiniz. böyle böbürlene böbürlene yerli malı haftası kutlamış efsane nesil. altına naylon bağlanmış efsanevi nesil. yok ebesinin amı ya.. altına naylon bağlanmış nesil efsane olsa ne olur olmasa ne olur amk.

yeminle atalarımız bunları görse ülkeyi kurtarmazlardı. hiçbiriniz efsane değilsiniz olm.. ne 90lar ne seksenler, ne yetmişler...

amına koduklarım ya sanki ülkeyi kurtardınız. hepinizin amına koyim.
Ekşicilerin agzinda düşürmedikleri nesil.
öyle kolay kolay elde edilemeyen bir sıfattır.
(bkz: on birinci nesil)
Bi dön bak istedim 7. nesile.
(bkz: on birinci nesil)
herkesin bildiği nesildir. bu nesil on birinci nesildir. nokta.
85 - 90 arası doğumlu nesil de diyebiliriz.
85-85 arası doğmuş nesildir. Biraz degisik oldu ama ben nabayim amk!
95 in sonrası çöp.