1. 1.
  fatih üniversitesince konferans vermek için davet edilen, bar ilan üniversitesi öğretim üyesi ve begin-sedat stratejik araştırmalar merkezi direktörü olan şahıs.

  israil in ulusal güvenliği bağlamında ortadoğu nun stratejik sorunları üzerine uzmanlığı olduğu bilinen bir öğretim üyesinin, sözde muhafazakar bir üniversite tarafından davet edilmiş gerçekten çok düşündürücü.
  ... imper
 2. 2.
  muhafazakar egitimciler tarafindan kurulan bir universiteye getirilmesi acip karsilanmis akademsiyen..

  dindar yoneticilerin varsa yalnizca misir el-esher universitesinden hoca getirebilirsin ne oyle yahudi hoca falan..
  1 -1 ... olurmuuu
 3. 3.
  israil'in önde gelen siyasetbilimcilerinden. Türkiye'yi yakından tanır. 1947, romanya doğumludur. Yüksek öğrenimini Kudüs ibrani Üniversitesi siyasal Bilgiler ve ingiliz Edebiyatı bölümlerinde yaptı. ABD'de Şikago Üniversitesi'nden siyasal bilgiler doktorası aldı. israil'de Bar-ilan Üniversitesi Siyasal Araştırmalar Profesörü ve Begin - Sedat Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürü. Yitzak rabin israil Araştırmalar Merkezi Yönetim Kurulu üyesi. Rand Corporation, Council on Foreign Relations, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MiT), Harward, Columbia, Yale Üniversitelerinde konferanslar ve dersler veriyor. Son zamanlarda izlenen dış politika nedeniyle Türkiye'nin batı dünyasından uzaklaşıp uzaklaşmadığı kaygılarının yaşandığına dikkat çekiyor. Ayrıca dini cemaatlerin günün birinde Türkiye'yi ele geçirmek gibi gizli gündemleri olabileceğinin de altını çiziyor.
  1 ... rick blaine