bugün

Edirnekapı şehitliğinde büyük saygısızlık.Genç çiftlerin uygunsuz görüntüleri vatandaşları isyan ettirdi.

https://www.haberler.com/...gisizlik-14486611-haberi/
atalarimiz savasmislar ve sehit düsmüsler.
neden savasmislar?
özgürlükleri ve gelecekleri icin savasmislar. torunlari bu topraklarda rahatlikla yasasinlar diye savasmislar.

haberde bahsedilen uygunsuz görüntüler, genc ciftlerin birbirleriyle sarmas dolas gezmesi ve öpüsmeleri.
cevre insanlari bu durumdan sikayetci.

oradaki sehitlerden birisi olsaydim bu durumdan mutluluk duyardim.
"evet, kanimi akittim ama torunlarimin mutlu mesut, sarmas dolas bu topraklarda özgürce hareket ettiklerini görüyorum, buna degdi." derdim.

Rahat birakin gencleri, ugrasmayin onlarla. Birbirleriyle savasacaklarina sarmas dolas gezsinler...
Haber sunumu ironik.
Görüntülerden rahatsız olan vatandaşlar o anları kaydetti!
Burası her zaman böyle 7 sene kullandım burayı. Genelde tipler hep aynı it kopuk ve onun peşine takılmış kişiler. Resimde zaten nasıl tipler olduğu az çok belli oluyor.
Bırakın insanların hayatına müdahale etmeyi. Görüntüler uygunsuz değil, düşünceler uygunsuz.
Şu yorumları okuyunca nebicim insanlar olduğunu ve bu ülkenin çoktan bittiğini anladım.
Emperyalistler baya baya herkesi değiştirmiş en çokta Türkiye'yi.
Şehitlikte sevişmeyi bile normal kabul ediyorlar.
Bırak Sevişmeyi dışarlarda, herkesin önünde sevişmek bile normal değil.
Toplum kuralları vardır.
"çomarların rahatsız olduğu görüntüler" çok daha doğru.
Sevişiyorlar efendim, durduramıyoruz!
namus bekçilerini hemen ortaya çıkaran görüntülerdir.
Kameraya çekene kadar vurup analarını sikememiyorlarmı?
Bunu hoş karşılayanlar orada kızkardeşleri olsa rahatsız olmayacaklar demek.
Ergenlerin mezarlığı öpüşme bahçesine çevirmesidir.

Şehitlik veya mezarlık Amerika'da da Avrupa'da da olsa matem yerleridir. Buraları öpüşme alanına çevirmek görgüsüzlüktür.

Başka yerler bulun kendinize.
iki kişi yan yana oturup öpüşmüş. olay bundan ibaret.

ayrıca öpüşecek yer kalmamış demek ki. zindan gibi ortamda yaşıyor millet demek ki. bunlara ağlayın isyan edin edecekseniz.
parasızlıktan efendim o gençlerin cebine 50 lira koysan onlarda gider efendi gibi sinemaya alır 2 bilet en arka koltuga en az 2 saat rahatça yiyişme gerçekleştirir. napsın garibanlar insan nereye az gider diye düşünüp şehitliğe gitmişler ..
orada akrabalarımın mezarları var . bazıları istiklal gazisi . ancak bazıları için
bunun bir önemi yok .yıllar içinde çöp bir nesil yetişti . bunların hayatı yemek ,alkol ve
cinsellik . esrar ve diğer uyuşturucuları unutmadım tabii ...
cehalet rüzgarları esiyor yel gibi.

haber sitesinin zaten yandaş medyalardan birine ait olduğu aşırı belli ve aşırı gereksiz bir çarpıtma olduğu belli.

ya kardeşim gençlerin sarılması, birbirini öpmesi suç mu? şehitlik diye de orası gene halka açık? hayır yani sen hayatında hiç genç olmadın mı? hiç sevgilin seni öpmedi mi veya da hiç sarılmadınız mı? yaşlı kesimdesin diye sen bu gençlerin aşklarına ve sevgilerini sırf kendin uygunsuz görüyorsun diye kendine yediremiyorsun diye karışamazsın, adamı sikerler.

hele hele, bi arkadaşla beraber arkadaşın sevgilisini görmek için yanına gittik. parka gittik, bunlar sarmaş dolaş, ben de kenarda oturuyorum. yukarıdan kadının biri videoya çekmeye başladı telefonundan. yav arkadaş, senin yaptığın tacizden başka bir şey değil, arkadaşım zaten reşit, polise gitse şikayetçi olsa ne bok yiyeceksin? ömrünün yarısı zaten bitmiş, diğer yarısını ya ceza ödeyerek ya da yatarak mı bitireceksin?

gerçi ceza da vermezler o dangalağa, suçlu olarak bizi görürler. kendileri çok iyi ya, kocası ellemedi diye başkası da yapamaz sanki.

swh.
sokakta el ele bile gezmesine bile bir kulp bulan millete bu mübah kusura bakmayın. Evet şehitlik olayı bir saygısızlık ancak gördüğünüz gibi kendine özel alan oluşturmayacak kadar özeli kalmayan çiftlere başka yer bırakılmamış. Bu ülke bekarın yaşadığı eve karşı cins giriyor mu diye uyumadan kontrol eden hatta rahatsız olup şikayet eden insanlarla dolu.

Şuna da iyi kulak verirsiniz.
https://youtu.be/DOFovA6m228
kesinlikle doğru bir şey değil! ancak gençlere birbirine sarılacak ve sevgisini yaşayacak yer mi bıraktınız? sokak ortasında sarılsalar taşlıyorsunuz! bu çocuklar başka yer mi bulabiliyorlar?
sevişme falan göremedim. Milletin karısının kızının götüne başına bakan, dükkanın kapısına koyduğu taburede oturarak yan bakan muhafazakar dayılar gençlerin öpüşmesine, el ele tutuşmasına kuduruyor. Allahın cahilleri. Sizin devriniz kapandı. Özgürlükler çağındayız, ağlasanız da sızlasanız da insanların sokaklarda rahat rahat sarıldığı el ele tutuştuğu birbirlerine öpücükler konduruğu günler geldi. Gelmeye de devam edecek..

Doya doya öpüşün, koklaşın gençler. Gençlik bir daha gelmeyecek. Sonra bir tarafının kılı ağırmış kıskanç dayılardan olmayın.
Eylem doğru mekan yanlış.
Ortalıkta rahat verilmediği için kıyı köşe bulunca napsınlar. Onların da canı var.
Ama işte doları yükseltiyorlar onu napcaz bilmiyorum.
tamam mezarlıkta doğru bir şey değil ama. bunu kullanarak yobazlık yapacak olanlar bunu hissedersek şayet bende ateist bir yobaza dönüşebilirim.
Gençler birlikte takılmak için mezarlığa mecbur bırakılmış.
Gerçek sorunu göremezsek yapay sorunla oyalanırız.
tamam parkta falan öpüşür, koklaşırsınız anlarım.
şehitlikte bu davranışlar bence büyük saygısızlık.
Bu gençlerin ruhsal sağlığına zarar verecek durumdur.

Mezarlık gibi bir yerde ilk öpüşmesini yapan insanın gelecekteki romantik ve cinsel hayatı ne kadar sağlıklı olabilir?

Oğlum biz size öpüşmeyin, yapmayın demiyoruz, mezarlıkta olmaz. Görgüsüzlüktür.