bugün

steven spielberg'in 1982 tarihli filmi. kofteye benzeyen bir uzaylinin basindan gecenler anlatiliyor.
su siralar daha cok gozume batiyor da, ne gereksiz bir filmmis bu. ulan sen uzaylisin, biz kadikoy'e bir bucuk saatte gecerken sen bilmem kac milyon kilometreden geliyorsun teknolojinin eline vermis bir aracla, ama osuruktan siyah beyaz bir televizyona tav oluyorsun, "vabaa" diyorsun, bira icip kafa oluyorsun filan. tukureyim senin uzayliligina. nasil yaptin o araci acaba.
1982 Steven Spielberg yapımı; çocukluğumun en güzel bilimkurgu filmlerinden biriydi.. Konusuna gelince; bir grup uzaylı dünyayı ziyaret eder ve aralarından birini bu yabancı gezegende unuturlar. Bu uzaylı yaratık 10 yaşında bir çocuk olan Elliot tarafından bulunur. Kısa bir süre sonra aralarında iletişim kurmaya başladıklarında ikisi arasında farklı bir arkadaşlık doğar. E.T. dünyadaki yaşam hakkında bilgi edinirken Elliot da arkadaşlığın gerçek anlamını öğrenmeye başlar.
E.T. belirli bir zaman sonra evine dönmek ister, ama bunun için Elliot'un yardımı gereklidir. Elliot, E.T.'ye yardım etmek istemekte, ama yardım ederse arkadaşını kaybedeceği düşüncesi de onu üzmektedir.
E.T. ve Elliot, E.T.'nin eve dönmesi için çalışmalara başlarlar, ancak E.T.'nin farkına varan devlet görevlilerinin E.T.'yi evine yollamak gibi bir niyetleri yoktur. Eliot'un yardımıyla zorda olsa E.T evine döner. Bu filmde burada biter.
Abartılmış bir Steven Spielberg filmi. izleyip beğenen çoğu insan da çocukluk zamanlarında izlemiştir eminim. Fikir güzel fakat çok klişe ve basit bir senaryosu var. Dünya'ya bir uzaylı iniyor, 10 yaşında bir çocuk buluyor ve ailesiyle tanıştırma süreci (turist ya bu uzaylı) vs. Gerçekten çok basite indirgenmiş buldum ben filmi.

Şu var ki kesinlikle overrated bir yapım. iyi bir senaryoyla çok daha güzel olabilirdi ama bu kadar mı basit olur be kardeşim. Türüne göre zayıf bir film olmuş. Bazı avantajları var fakat iyi bir film olduğunu asla söyleyemem.
önce uzaylı sevgisi deyip her çocuğa izletilmesi gereken güzelim bir filmdir. uzaylı sevgisini öğrendi mi çocuk, gerisini kendi sever zaten.

--spoiler--
"e.t. phone, home."
--spoiler--
Drew barrymore un bebekliğini gördüğümüz film.
Steven spielbergin yönetmeni olduğu 1982 yapımı film. bilim-kurgudan çok fantastik bir aile filmi gibi.
Senaryo çok körpe, çok çocuksu bu da yönetmenin çıraklık eseri olduğunu kanıtlar nitelikte, Ama yine de keyifli bir şekilde izlenebilir bir film.
komik mi komik, eğlenceli mi eğlenceli film. ailelere sesleniyorum. çocuğunuzu e.t, wall-e, inside out gibi animasyonlarla büyütün. büyütün ki her duyguyu tadabilsin. faydalı bir birey olsun topluma.
güncel Önemli Başlıklar