bugün

önce aynaya, sonrada anasına bakan ergen söylemidir.
hayatında hiç hollandalı şişman kız görmemiş insan söylemidir.
ülkemizin sahil şeridine adım atmamış insan söylemi* inanmayınız.
aile fotoğrafına bakıp fikir yürüten talihsiz ergen söylemi.
duyanda bütün dunyayı gezdi sonra bu kanıya vardı zanneder. sen vasat bir yerde yaşıyorsan çevrendeki kızların hepsi çirkinse bu bizim derdimiz mi.
hele bir çık gez dolaş egeden başla sahilden mersine kadar git sonra bir daha konuşalım senle gözün gönlün açılsın.
(bkz: en yakışıklı erkeklerin türk erkekleri olmaması)
bu başlığı açan yazar, acaba dünyadaki tüm ülke kızlarını görmüş müdür diye sorulması gerekir.
(bkz: yanlış tespit)
"dünyanın en çok kuyruk acısı hissettiren kızlarının türk kızları olması"nı akıllara getiren önerme.
kedi uzanamadığı ciğere murdar demiş.
alman kızlarını görmeyen bünyenin verdiği önermedir.
ne o çilli çilli,sapsarı saç, şişman filan. türk kızlarının tırnağı olamazlar.
türk kızlarını beğenmiyorsanız gidin kardeşim. hepimiz türk kızlarıyla evlenecez. rus kızları da bize bayılıyordu sahi dimi hemcinslerim.
Gözlerde ağır sorun olduğunun belirtisidir.
gözleri bozuk kişinin yanlış önermesidir. hayır ben anlamıyorum ki bu türk kızlarını yerenleri. ulan daha neleri var dünyada. ben beğeniyorum kardeşim türk kızlarını. ama sana çekici gelmez tabi 12 yaşında makyaj yapmaya başlamıyorlar.
" dunya nin en super erkeklerinin turk erkekleri olmasıyla doğru orantılı tespit. " tanımını okuduktan sonra haklı bulduğum önermedir.

arkadaşım iyi okuyun dünyanın en süper erkekleri türk erkekleri olmayacağına göre doğru orantı kurduğumuzda en çirkin kızlar türk kızları olmuyor. dimi? değil mi? değil mi lan yoksa ben mi yanlış algılıyorum?
Ne yazık, pişmiş ekmek çiğlerin elinde;
Ne yazık, çeşmeler cimrilerin elinde.
O canım Türk güzeli kömür gözleri ile
Çaylakların, uğruların, eğrilerin elinde. ömer hayyam .

yediyüzyıl geçmiş bu şiirden lnsan biraz ehlileşir .
aslında neslinde giymemiş hare
iş gelmez elinden gitmez bir kare
sandığı gömleksiz duran mekkare
bedestene gelir de kaftan beğenmez

kazak abdal böyle demiş. şiirin diğer kıtaları da aynı anlama çıkıyo zaten.

not: son baktığımda erkektim.

edit: hala erkeğim, sorun yok.
Bu önermede bulunan Türk erkeğini leylekler mi getirdi diye düşünülür. Türk kızları eğer dediğin kadar çirkinse sende annenden payını almışsındır herhalde *
Çirkin olduklari halde bu kadar dönüyorsanız götlerinde güzel olsalar napardıniz acaba? Ayrıca turk erkekleri de genel olarak çok yakisikli degil. Öyle popoya böyle pipi hesabı.
doğruluğu konusunda ciddi delillere sahip olduğum önermedir. izmir'in kızlarını pek överler onu da test edebilecek kadar izmir'de kalmadım. ama birçok slav ırkının kızlarının türk kızlarından güzel olduğu kesindir. türk kızları koca götleri, kısa boyları, kocaman göbekleri, genel kültür yoksunlukları, cehalet ve tiki halleri ile çirkinlik nedirin dersini vermekteler. aralarından çıkan üç beş istisnayı saymadığınız takdirde birçoğu çirkinlikten can vermek üzeredirler. ama ben en çok boylarını aşan aşağılık komplekslerine rağmen girdikleri o adriana lima havalarını hastayım. mütevazi bile olamayacak kadar çirkinler. cahillikleri çirkinliklerini bir boy daha büyütmekte. aralarında bulunan kaideyi bozmayan istisnalardan özür dileyerek hiçbir albenisi olmayan o yığına sesleniyorum, madem çirkinsiniz azıcık tevazu sahibi olun.
haberi bulabilsem belgelerle konuşacağım ama bulamadım.
neyse, bi kaç zaman önce yapılan bi ankette, başlıkta bahsedilen dünyanın en çirkin kızları ingiliz kızları seçilmişti.
burda türk kızlarına saydırıp, onları aşağılayıp sonra da gördüğünde salyaları akan, kız yüz verdimi dibi düşen, çıkmak için binbir numara yapan ve en sonunda da evlenen erkeklere sesleniyorum: ikiyüzlü ve aptalsınız.
''davul bile dengi dengine'' sözünden yola çıkıldığında , dünyanın neresinde olursa olsun en çirkin kızlarla muhattab olacak olan tipsiz erkek söylemidir.
(bkz: türk kızı takıntısı)
gerçekle alakası olmayan tespit.

nasıl baktığına göre değişir o güzellik dediğin şey senin, sen güzel bakmayı öğren bakalım.
bu kadar da bok atılmaz be kardeşim. tamam hatun kısmının rot balans ayarları dengesiz falan da güzellik bakımından ise çoğunun çirkin olduğu genellemesi tamamen yanlıştır. genellemelerin çoğu yanlıştır.*
çirkin;

elma desem
değil
armut desem
haşa
kıyasi sıfat
amma
bilemedim
kimle kıyaslasam
sahibini,
a kızlar;
ayı mı desem