bugün

(bkz: ernesto che guevara)
(bkz: istanbul un gerçek fatihi kenan abi)
(bkz: şirin baba)
(bkz: jiddu krishnamurti)
goreceli bi kavram gayet,
yunanistan da yada ermenistan da ya da ingiltere de Ataturk cevabini almaniz zor olucaktir.dunyanin bir cok yerinde oldugu gibi.

bana kalirsa ataturk tur. Bunun nedeni turkiye yi kuran kisi olmasi degil objektif olarak bakarsaniz da yaptigi isler cok acaiptir bu unvani hak eder.
Diger yandan roosevelt te iyi bi lider di, winston churcill de iyi bir lider di. Julius ceaser da iyidir. Ozellikle de zamanlari icinde yargilarsak.Ataturk hem savasta hem barista ne kadar kabiliyetli oldugunu bize kanitlamistir biz onun yuzunu kara cikartmisizdir o ayri.

en iyi liderler siralamasi yapsak ataturk ilk 5 te kesin olur onu biliyorum, ben 1.derim hatta.

Mustafa Kemal Ataturk diyorum ben.
(bkz: tanrı)yıllardır dünyanın tek ve gerçek lideri.
yüzüncü, bininci, onbininci kez denmesine rağmen Atatürk diyorum.

Hadi dünya bunu kabul etmiyor diyelim, sadece biz türkler kabul ediyoruz.

Sezarın hakkı sezar'a lakin birçok kez yenilmiş sezar hiç yenilmeyen Çengiz Han'ın yanında kimdir ki?
(bkz: anketör)
tabi ki Umman Sultanı Kabus Bin Said.

(bkz: anket lan bu)
(bkz: kimse muhteşem değildir)
(bkz: rte de lider MKA de)
Atatürk o kadar kalıplaşmış bir ifade haline geldi ki hal böyleyken ağzını açan Atatürk diyor kapatan onunla kapatıyor. yapmayın yazıktır. bir isim ağızlarda bu kadar mı düşer? (bkz: konu dışı entry) Türkiye için olsa Mustafa Kemal Atatürk derdim ve Atatürk yalakası diye ta bir edilen tiplemelerden biri olarak gözükürdüm ama dünyanın dediği için muhteşem olabilecek seviyeye yaklaşan insan: Büyük iskender derim. (bkz: anket lan bu yorumuna katılmak)
(bkz: muhteşem süleyman)
(bkz: düz adam)
Fatih Sultan Mehmet
(bkz: O ne güzel kumandan)
(bkz: cengiz han)
Mustafa Kemal Atatürk
Fatih Sultan Mehmet
Atilla
yaşayanlar arasından tabiki hugo chavez. adam imf'yi siktir etti, amerika'yı siktir etti. özelleştirilen her şeyi tekrar ülkesine kazandırdı, petrolu bile.
bush efendiye de çatır çatır defalarca aptal demiştir. bizimkiler gibi yaranmaya çalışmamıştır.
not: yaşayanlar arasında yazdığımı dikkate almayı unutmayınız. yoksa cevap zaten belli.
(bkz: mustafa kemal atatürk)
eksileyen arkadaşın aklından rte mi geçti acaba?
hz. muhammed (s.a.v)
fatih sultan mehmet
mustafa kemal atatürk
yavuz sultan selim
cengiz han
adolf hitler
mete han
bilge kağan
(bkz: vladimir ilyiç lenin)
kesinlikle martin luther king. ona duydugum hayranligi hic kimseye duymamisimdir.
mahatma gandi dir.sevgiyle insanlara hükmetmeyi öğretmiştir.
bizim gibi haytaları bir yerlere getirebilmek için çalışmaktan elleri nasır tutmuş, bir gün bile yoruldum dememiş, hiç bir eksiklik göstermemiş, çocukluğumda hatırladığım tek kat elbisesi olan, adam. babam.
(bkz: patates kızartması)**
(bkz: hz muhammed)
Gazi Mustafa Kemal AtaTÜRK.
kime göre neye göre

bana göre türkiyeye göreyse:

(bkz: atatürk)