1. 1.
  duygularını göster(e)meyen insanlar için kullanılan bir sıfat.
  3 ... tutunamayanlardan
 2. 2.
  argoda "odun"
  4 -1 ... delikanlımühendis
 3. 3.
  duygusal olmayı beceremeyen. romantik bir film bittiğinde ağlayanlarla öküz-tren ilişkisini yaşayan insanlar.
  ... penta-don
 4. 4.
  katatonik şizofreniden mustarip birine iftira atılıyor da olabilir, dikkat edilmelidir. duygusuz tanımlaması genel geçer toplum belirlenmişleri üzerinden ayrkırı kimlik arz eden kişilere deli yakıştırması yapılması gibi bir şeydir. belli bir his ve bu his üzerinden bir bütünlük söz konusu olmadığından, toplumun karakteristik yapısına mugayir davranış biçimleri toplumun yaftacı neferleri tarafından belirlenir, mimlenir. bak gör kimmiş duygusuz.
  1 ... benn
 5. 5.
  bu tür insanlar diğer insanlara garip gelebilir..hatta acıyarak bakanları da mevcuttur ama yanlıştır bir insan duygusuz ise duygusuzdur yani bu içten gelen bir şey deiğiştiremezsin ki..

  misal bayramda herkes ana-baba hasretiyle memleketine gitmek ister bu duygusuz insanda böyle bir his oluşmaz..

  bayramda seyranda herkes birbirini arar ama duygusuz insanın içinden hiç bir ihis gelmez..

  yıllarca aynı okulu,sırayı,öğrenci evini paylaştığı arkadaşlarını herkes arar sorar msne eklerken bu bir gün bile düşünmez acaba şu arkadaşım ne yapıyor diye. ya da arayıp hal hatır sormaz.. kimileri diyebilir ki vefasızlık bu..

  sevgilisinden ayrılırken dönüp bakmaz bile.. ayrıldıktan sonra eve gider pc de oyun oynar..

  yeni girdiği ortamda bir anda sevilir,sayılır arkadaş bulur ama hiç birini bir gün aramaz hadi dışarı çıkalım gezelim diye. canı isterse dışarı çıkar gezer.

  sadece küçük çocuklara şefkatle yaklaşır,gözleri dolar,sever yavrucakları.. böyle yavrucak yapmak için de bir sevgiliye ve müstakbel bir eşe ihtiyaç vardır. sevgili bilse böyle duygusuz bir insanla beraber olduğunu kahrolur.. ama onun kahrolması da pek enterse etmez duygusuz insanı.. bu olmadıysa tazesine bakarız der g.tünü döner yatar..

  ayrıca

  kaç gündür hastayım bak bi arayan oldu mu görüyon de mi ? diyen insana hayretle bakar..anlamlandıramaz.. zira kendisi hastayken bir kişi bile armasa umrunda olmaz.

  maça gidiyosunuz bana niye haber vermiyorsunuz diyen kişiye de aynı hayretle bakar..

  ne hayırsızsın ne zamandır aramadın sormadın? diyen insana şaşırır ama bir şey diyemez.
  ... seksenbir
 6. 6.
  (#4758201)

  ne demek istediğini, ne yapmaya çalıştığını anlayamadığım; başlık açma kurallarından bihaber sözlük yazarlarını bilgilendirme çalışmalarım sırasında dahi gelip ayarı dayamayı başarmış, ayara aç yazarlardan.

  uçmak fiilinin kökünün uç olduğunu kabul etmemekteymiş ayrıca kendisi. ilginç.

  (bkz: kendi kitabına göre ayar veren yazar)
  ... der meister
 7. 7.
  Yağmurlu bir günde duygularınızı katıp bir yazı yazın şeklindeki ödevini üç sayfa boyunca yağmur yağıyor,yağmur yağıyor,yağmur yağıyor,yağmur yağıyor,yağmur yağıyor,yağmur yağıyor...yağmur dindi şeklinde yazan kişidir.
  ... ezelhazan
 8. 8.
  (bkz: vurdumduymaz kör ayvaz) diğer deyimiyle.
  1 ... linka
 9. 9.
  'kızlarda' erkeklerin kendilerinden ayrılması sonucunda ettikleri en duygusal laf, sözcük, kelime vesaire.
  1 ... doooaaa
 10. 10.
  Duygusuz deyince aklımıza direk gaddar olan gelir ama bazı insanlar duygularını belli etmekten kacınırlar veya da gösteremezler.
  ... bizimburalar