bugün

almanya'da çalışan türk işçileri dolandırdığı gerekçesiyle almanya'nın kırmızı bültenle aradığı, türkiye'de ise iç işleri bakanı dahil 4 bakanla bi cenazede saf tutabilen çelişkiler ülkesinin çelişkiler insanı.
(bkz: 4 bakan var bir gören yok)
bayram kutlaması sırasında da vali ve emniyet müdürü başta olmak üzere ilin tüm ileri gelenleriyle görüşmüş olan şahsiyet. kimsenin hakkında hiçbir şey yapmadığı şahsiyet.

http://www.hurriyet.com.t...2&srid=3428&oid=4
biz insanların kaderi ortaktır doğar yaşar ve ölürüz . yaşamımız boyunca erdemli üç hareket yaparız aşık olur , çalışır ve güveniriz . güvenmek basit birkaç harfin meydana getirdiği bu sözcük ne büyük bir eylemdir anamızla göbekbağımız kesildikten sonra insan kime güvenebilir kime sırrını verebilir karşı tarfın sözüme itimat edebilir? yüzbinlerce insan bu adamlara güvenmiş ve bu adamlar biz müslümanız diyen insanlar lafı uzatmadan bir hikaye anlatayım hem de bu hikayeyle sözlüğe veda edeyim aslında hikeye yanlış bir ad oldu gerçek bir olay zamanında hz. ömerin halifeliği sırsında kulağına bir koyunun çalındığı haberi gelir ve hz ömer o yörede kesilen koyunlardan bir koyunun ömrü ne kadardır 10 yıl 10 yıl ağzına koyun eti koymaz olur da haram yerim diye allahım allahımmmm nereden nereye nasıl bir yüzyıla girdik. (bkz: sanırım bu entry silinir)
kendisiyle ilgili çıkan haberlere cevap vermek için basın toplantısı düzenleyen, ancak gazetecilerin, sıkıştıran sorularından dolayı salonu terkeden, rte'nin deyimiyle; tefeci işadamı.
gün itibariyle tahliye olmuş kişi.
sen o kadar dolandırıcılık yap, milletin paralarını cebe indir sonra da 9 ay yat çık. e noldu olan vatandaşa oldu. beybaba içerde pedişahlar gibi yattı, bir dediği iki edilmedi. çıkınca da bir güzel paraları yiyecek. şimdi cezasını çekmiş mi oluyor?

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=66030
tahliye olduktan "10 ay dinlendik... Umuyorum Türkiye için Yimpaş modeli şirketler asıl şirketler olarak kalacaktır ve daha da büyüyecektir." şeklinde bir açıklama yapmış Yolsuzluktan hüküm giyerek 9 ay 23 gün hapis yatan çok ortaklı holding Yimpaş'ın Yönetim Kurulu Başkanı.
adalet suçlu olduğuna hükmetmiş, cezasını çekmiş çıkmış, 28 şubat sürecinde mgk kararı ile "yeşil sermaye" ilan edilen ve derhal önü kesilmesi gerektiği savunulan yimpaş holding yönetim kurulu başkanıdır. şirketlerini çok incelemedim. bizzat bir yolsuzluğu var mı bilmem. bildiğim; yozgat a kattığı çok şey vardır. başkente 200 km uzaklıkta sanki iran sınırında bir il muamelesi gören üvey evlat yozgat a fabrikalar, oteller, mağazalar açmış, binlerce insanın istihdamını sağlamıştır.

şirket şarklı zihniyeti ile yönetildiğinden büyük gayrimenkul yatırımlar yapmış,örneğin urfada * 22 katlı lüks otel yapmış. bu otel kışlanın karşısında olduğu ve teröristlerin kışlayı otelden gözetleyebileceği ileri sürülerek atıl vaziyette bıraktırılmıştır. ecevit döneminde çıkarılan "nerden buldun" yasasıyla şirkete yurt dışından para girişi engellenmiştir.

dursun uyar a para kaptırdığını iddia edenlere de bir çift lafım olacak;

e be uyanık. alman bankalarından yılda %7-8 faizle para alıp yimpaşa verirken ve yıllık asgari %20 kar payı alırken, paraya para kazandırırken neden sesin çıkmıyordu? neymiş efenim zat-ı muhterem yimpaşa para vermiş, parasını geri istiyormuş. yok ya? kardeşim yimpaş bankamı? mevduat hesabı mı açtın sen orda? sen bir şirkete ortak oluyorsun efendi! öyle işine gelmeyince yan çizip kaçamazsın. karı löp löp yutarken iyiydi? zarara da ortaksın. zaten ticaret kanunu açıp olursan hangi hallerle şirket ortaklığından ayrılabileceğimi görürsün. yine de yimpaş o üzerine gelinen dönemde çok fazla ortağının parasını ödemiştir. nakit olarak ödemeyemediyse bile menkul, gayrimenkul vererek parasını ödemiştir.

siz bakmayın doğan medyasına çıkıp salya sümük, ben paramı alamadım diye ağlayanlara. bu adam olmasaydı. yozgat ın milli geliri negatiflerde olurdu.

peşinen zıplayacak kemalist dostlarıma; sen hiç yozgat ı gördün mü? yozgat ta hiç bulundun mu? 1923 ten beri yozgat a yapılan devlet yatırımlarını, buaralarda (yok tabi) istihdam edilen kişi sayısını bana söyleyebilir misin?
yimpaş'ın patronudur kendileri. ayrıca şu fotoğrafta aziz yıldırım'ın badem bıyıklı hali gibidir *

http://galeri.uludagsozluk.com/g/dursun%20uyar/
güncel Önemli Başlıklar