bugün

bülent uygun'un fenerbahçeyi çalıştırmak istediğini inceden belirttiği hededir. yalnız fenerbahçeyi çalıştırmak isterken düşme tehlikesi olmayan anadolu takımlarının anadolu'dan da şampiyon çıksın diye sivasspora maç verdiği ve anadolu takımlarının üç büyüklere karşı her maçta köpek gibi saldırdıkları gerçeklerini unutmuş safım.
bülent uygun aziz başkanım beni al dedi.
galip takimin teknik direktoru cumle alemi kendisine nasil gotuyle guldurur konulu derstir.
bir bülent uygun klasiği daha. bundan daha mantıklı bir açıklama gelmiyor aklıma.
yahya kemal beyatlının akıncılar şiirini anımsatan söz.

Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik
Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik

(bkz: bin atlı) (bkz: onbir şortlu)
aslında doğru bir cümle olabilir. bülent uygun kendi küçük dünyasında yaşadığı için fenerbahçe'yi bu kadar büyük görmüş olabilir tabi.
(bkz: dunyanin en buyuk ikinci takimi olarak fenerbahce)
(bkz: komik)
sivasspor galatassaray ı yenerse;

ligin en güçlü takımını yendik

sivasspor beşiktaş ı yenerse;

ligin en oturmuş takımını yendik.

sivasspor trabzonspor u yenerse;

ligin en iddialı takımını yendik diyecektir.

sivasspor kocaelispor u yenerse;

ligin en... gerçi kocaelispor u yenemeyecektir.

olur da sivasspor sezonu üst sıralarda tamamlarsa da federasyon sivasspor un hakkını yedi diyecektir.
nerde olduğumu şaşırmama sebep olan beyan. nerdeyim lan ben? fenerbahçe nerde? dünya neresi? bülent uygun kim? biri çimdik atsın çabuk..
"kusura bakmayın sizi yendik" tadında bir laf.

"en büyük ikinci takım" lafına takıldım ben. arsenal, manchester united, chelsea, milan, inter, barcelona, real madrid, valencia, liverpool...

şimdi bunların arasına fenerbahçeyi sıkıştırın. ben yapamadım, ya gerizekalıyım ya da fernerbahçe dünyanın en büyük ikinci takımı değil.

fenere bok atma çabam yok, aksine fenerbahçenin güçlenmesine sevinen bir cimbomluyum.
sivaslıları yürekten kutluyorum.iyi olan kazandı...
* geceyi bir travesti ile geçirip, ertesi gün kahve sohbetinde, "abi dün bir rus vardı yanımda, mankeenn gibiiydiii, ben böyle bir güzellik görmedimm bugüne kadar" açıklaması gibi bişeydir...
tanım: türk futbol tarihinin en antipatik teknik direktörlerinden birinden gelen über şukela galibiyet yorumu.
bu arada kendisi gitgide "büfeci" imajını benimsemiş, hele o adidas şapka da cuk oturmuş, para üstü olarak sakız vermesi an meselesi.
fenerbahçe'nin dünyanın en büyük ikinci takımı olmadığını gayet iyi bilen bulent uygun'un "olum çelsi'yi yendiniz bi de, nasıl koyduk, ahaha" mesajı vermek maksatlı kurmuş olduğu cümledir. abartılacak birşey yoktur.
dünyayı galatasaray ve fenerbahçeden ibaret sanan bir eski futbolcunun sözleri.
fenerbahçe terbiyesini doğru düzgün almamış bir teknik direktörün açıklamaları...

ulan fener hiç ikinciliği kabul eder mi? bari en büyük de daha spekülatif bir laf edersin daha içten olursun. aklı sıra temkinli konuşuyor. hazır lafı gelmişken bülent reis* artık şu tedbirli ve temkinli konuşma işlerini bırak. azıcık iddialı ol her anlamda diyorum bunu. sivas bugün 6 ya da 7 atardı fenere. sende o zaman dünyanın en büyük takımına 7 gol attık derdin.

bu da benim tavsiyem olsun. şampiyonluğa oyna artık. hedef büyült. birde biraz teknik direktör imajı çiz. stad daki köfteci bekir havasından çık azıcık...
bülent uygun'un ağzından çıkan talihsiz ve komik açıklama.

dünyanın en iyi ikinci takımı ne lan?

http://www.ligtv.com.tr/V...oHaber/?r=1&hid=45016
icinde gizli ozne olarak dunyanin en buyuk takimi sivasspor'dur falan yoksa en azindan bulent uygun'un fenerbahce'li olmasiyla aciklanabilecek soylem.
(bkz: sampiyon belli ikinci kim)
edit> ne anladin da neyi eksiliyon? *
(bkz: ikinciyi yenersen kaçıncı olursun)
26 eylul 2008 sivasspor fenerbahce maci'ndan sonra lig tv mikrofonlarına konuşan sivasspor teknik direktörü bülent uygun'un ağzından dökülen kelimeler.

aman allahım, aman ya rabbim, aman tanrım dunyanin en buyuk ikinci takimi bizim ligimizde oynuyor. turkcell süper lig'de oynuyor. bu ne büyük bir şeref. gözlerim dolu dolu, tüylerim diken diken.. haykırmak istiyorum dünyaya, marsa, jüpitere, aya, bütün kainata "dunyanin en buyuk ikinci takimi fenerbahçe" diye.

o değil de dunyanin en buyuk birinci takimi kim merak ettik şimdi bülentcim * onu da bi açıklarsan tam süper olacak.

edit: "en büyük" dememiş "en iyi" demiş tabi şokla nasıl başlık açtım bilmiyorum.

haberi ligtv.com.tr'ye düşmüş;

http://www.ligtv.com.tr/V...oHaber/?r=1&hid=45016